Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę mostu na ul. Ścieżki w ramach zadania pn.: „Dokumentacja projektowa na budowę mostu na ul. Ścieżki”

Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00271689
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00271689/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-02 09:26
Lokalizacja
Tarnów, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b51b8e99-7b79-46cd-8601-f20d1653f2b8
Identyfikator
8731011086
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowaniaPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówNadzór nad projektem i dokumentacją

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271689 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę mostu na ul. Ścieżki w ramach zadania pn.: „Dokumentacja projektowa na budowę mostu na ul. Ścieżki”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 122680121

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bernardyńska 24

1.5.2.) Miejscowość: Tarnów

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-100

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL217 - Tarnowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 146883100

1.5.8.) Numer faksu: +48 146883115

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.piwowarczyk@zdik.tarnow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdik.tarnow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b51b8e99-7b79-46cd-8601-f20d1653f2b8

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej na budowę mostu na ul. Ścieżki w ramach zadania pn.: „Dokumentacja projektowa na budowę mostu na ul. Ścieżki”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b51b8e99-7b79-46cd-8601-f20d1653f2b8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271689

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043198/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Dokumentacja projektowa na budowę mostu na ul. Ścieżki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00207991

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZDiK.DZ.271.30.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 123780,49 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Zamówienie obejmuje wykonanie dok. proj. niezbędnej do uzyskania pozwolenia na budowę i wykonania robót budowlanych na niżej wskazany zakres:
a) rozbiórka istniejącego obiektu na ul. Ścieżki nad rowem Klikowskim, w tym: m.in. barierek ochronnych, demontaż istniejącej nawierzchni jezdni oraz elementów wyposażenia, w tym rozbiórka ustroju nośnego, podpór i innych elementów,
b) budowa mostu na ul. Ścieżki nad rowem Klikowskim, przy skrzyżowaniu z ul. Klikowską, tj. m. in. wykonanie obiektu ramowego z elementów strunobetonowych prefabrykowanych typu KUJAN, typu Belki T, wykonanie płyt przejściowych, wykonanie kap chodnikowych oraz gzymsów, wykonanie nawierzchni bitumicznej, barieroporęczy, wykonanie umocnienia skarp cieku w obrębie obiektu i innych, pod warunkiem akceptacji rozwiązań projektowych przez zamawiającego.
c) dostosowanie szerokości mostu do szerokości ulicy Ścieżki z uwzględnieniem drogi dla pieszych i rowerów,
d) montaż systemu odwodnienia odprowadzającego wody z nawierzchni jezdni i izolacji do rowu,
e) odtworzenie konstrukcji nawierzchni na dojazdach wraz z uwzględnieniem i dostosowaniem do istniejących zjazdów w obrębie obiektu,
f) odtworzenie nawierzchni, zieleńców, poboczy po przeprowadzonych robotach budowlanych,
g) regulacja cieku przed i za obiektem lub umocnienia brzegów w rejonie podpór, odtworzenie, oczyszczenie przestrzeni podmostowej, usunięcie niepożądanej roślinności,
h) przebudowa urządzeń obcych, zabezpieczenie sieci,
i) zabezpieczenie antykorozyjne powierzchni betonowych,
j) budowa kanalizacji technicznej.
2. Na przedmiot określony w ust. 1 składa się:
1) wykonanie aktualnej mapy sytuacyjno-wysokościowej do celów projektowych w skali 1:500,
2) przeprowadzenie przed przystąpieniem do prac projektowych inwentaryzacji istniejącego obiektu, przeglądu w celu określenia aktualnego stanu technicznego obiektu,
3) wykonanie obliczeń hydrologiczno-hydraulicznych oraz dostosowanie parametrów obiektu do warunków przepływu w rowie,
4) wykonanie operatu wodno-prawnego oraz sporządzenie i złożenie wniosku o wydanie decyzji pozwolenia wodnoprawnego,
5) uzyskanie decyzji pozwolenia wodnoprawnego,
6) uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (jeśli wymagane),
7) raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko w przypadku nałożenia takiego obowiązku na inwestora przez organ prowadzący postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej,
8) opracowanie dokumentacji na przebudowę infrastruktury technicznej zgodnie z warunkami wydanymi przez gestorów sieci,
9) pozyskanie warunków technicznych od gestorów sieci, ZDiK oraz od PGW Wody Polskie,
10) uzyskanie warunków, uzgodnień, opinii niezbędnych do realizacji inwestycji,
11) uzyskanie wszelkich wymaganych przepisami dokumentów typu: zgody, uzgodnienia, opinie, sprawozdania, decyzje, pozwolenia itp.,
12) sporządzenie opinii geotechnicznej w celu udokumentowania warunków gruntowo-wodnych wraz z wykonaniem badań geologicznych w zakresie niezbędnym do prawidłowego opracowania dokumentacji oraz innych wg potrzeb narzuconych na etapie uzgodnień oraz opiniowania projektu,
13) opracowanie dokumentacji projektowej (proj. budowlanego i proj. wykonawczych) niezbędnych do uzyskania decyzji pozwolenia na budowę i realizacji robót budowlanych,
14) wykonanie STWiORB,
15) wykonanie przedmiarów robót,
16) wykonanie kosztorysów inwestorskich,
17) sporządzenie zestawienia kosztorysów z podaniem kwoty netto/brutto,
18) 3-krotna aktualizacja kosztorysów inwestorskich w okresie 4 lat od daty odbioru dokumentacji,
19) uzyskanie stosownych zgód od właściwego ministra na odstępstwa od przepisów (jeśli wymagane),
20) uzgodnienie projektów w ZDiK, w PGW Wody Polskie oraz u pozostałych gestorów sieci,
21) sporządzenie i zatwierdzenie projektu docelowej organizacji ruchu w ZDiK,
22) wykonanie inwentaryzacji zieleni,
23) przygotowanie dokumentacji prawnej, sporządzenie oraz złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę we właściwym organie administracji architektoniczno-budowlanej ze wszystkimi niezbędnymi załącznikami.

Pełny zakres zamówienia został określony w projektowanych postanowieniach umowy (załącznik nr 2 do SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty. W związku z tym zachodzi przesłanka unieważnienia postępowania na ww. podstawie prawnej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 123000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 197046,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi