Zakup sprzętu IT wraz z oprogramowaniem w ramach projektu Zwiększenie cyberbezpieczeństwa Gminy Potok Górny
GMINA POTOK GÓRNY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00271890
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00271890/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-02 10:13
- Lokalizacja
- Potok Górny, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ddf1423e-4d40-4238-88be-1a85cc60d727
- Identyfikator
- 9181989917
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271890 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup sprzętu IT wraz z oprogramowaniem w ramach projektu Zwiększenie cyberbezpieczeństwa Gminy Potok Górny
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA POTOK GÓRNY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950369155
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 116
1.5.2.) Miejscowość: Potok Górny
1.5.3.) Kod pocztowy: 23-423
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@potokgorny.com.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugpotokgorny.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ddf1423e-4d40-4238-88be-1a85cc60d7271.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup sprzętu IT wraz z oprogramowaniem w ramach projektu Zwiększenie cyberbezpieczeństwa Gminy Potok Górny2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ddf1423e-4d40-4238-88be-1a85cc60d727
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271890
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00073513/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Zwiększenie cyberbezpieczeństwa Gminy Potok Górny
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zadanie „Zwiększenie cyberbezpieczeństwa Gminy Potok Górny”, współfinansowane ze środków Unii Europejskiej i budżetu państwa program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027, Priorytetu II Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2- Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, konkurs grantowy w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny Samorząd” o numerze FERC.02.02-CS.01-001/232.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00183752
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IN.271.2.2.2026.AK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 274156,10 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. Zakup sprzętu IT wraz z oprogramowaniem w ramach projektu Zwiększenie cyberbezpieczeństwa Gminy Potok Górny.4.2. Zakres zadania obejmuje w szczególności
Część 1 Dostawa serwerów z oprogramowaniem
1. Zakup serwera z oprogramowaniem typ I 1 szt.
2. Zakup serwera z oprogramowaniem typ II 1 szt.
3. Zakup serwera z oprogramowaniem typ III 1 szt.
4. Zakup i wdrożenie rozwiązania Network Access Control 1 kpl.
5. Zakup oprogramowania do archiwizacji i kategoryzacji logów 1 kpl.
6. Zakup oprogramowania do inwentaryzacji i ochrony przed wyciekiem DLP 1 kpl.
1) W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do:
a) dostawy sprzętu informatycznego oraz oprogramowania określonego w SOPZ,
b) instalacji, konfiguracji oraz uruchomienia dostarczonych urządzeń i systemów,
c) wdrożenia systemów informatycznych zgodnie z wymaganiami określonymi w SOPZ,
d) integracji dostarczonych rozwiązań z istniejącą infrastrukturą informatyczną Zamawiającego, jeżeli jest to wymagane,
e) przeprowadzenia szkolenia administratorów Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonych systemów, jeżeli wymaganie takie wynika z SOPZ,
f) przekazania dokumentacji technicznej oraz powdrożeniowej dotyczącej dostarczonych urządzeń i systemów.
2) Zamawiający wymaga, aby wszystkie oferowane urządzenia były fabrycznie nowe, nieużywane, nieregenerowane, kompletne, wyprodukowane nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego dostarczeniem, dostarczone w opakowaniu oryginalnym (opakowanie musi być nienaruszone i posiadać zabezpieczenie zastosowane przez producenta). Sprzęt musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, sprawny technicznie oraz musi pochodzić z autoryzowanego kanału dystrybucyjnego. Nie dopuszcza się zastosowania urządzeń tzw. „refurbished”. Oferowane urządzenia nie mogą pochodzić z wystawy lub z ekspozycji, muszą być kompletne, wraz z potrzebnymi do działania przewodami, z odpowiednim oprogramowaniem, posiadać wymagane prawem atesty i certyfikaty.
3) Zamawiający wymaga, aby oferowane oprogramowanie było nowe, nieużywane, nieaktywowane wcześniej na innym urządzeniu, dostarczone w najnowszej stabilnej wersji pochodzącej z oficjalnego kanału dystrybucyjnego producenta oprogramowania nieobciążone prawami na rzecz osób trzecich. Dostarczone oprogramowanie i wszelkie jego nośniki (o ile występują) musi być wolne od wad fizycznych i prawnych.
4) Wykonawca w ofercie musi uwzględnić wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, wraz z jego dostarczeniem i rozładunkiem w siedzibie Zamawiającego, montażem, konfiguracją oraz wdrożeniem.
4.3. Szczegółowy zakres zamówienia określony jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączonym do SWZ Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 do SWZ oraz Projekt umowy stanowiący załącznik Nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48820000-2 - Serwery
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
30200000-1 - Urządzenia komputerowe
48620000-0 - Systemy operacyjne
48517000-5 - Pakiety oprogramowania informatycznego
48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
4.5.5.) Wartość części: 250000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. Zakup sprzętu IT wraz z oprogramowaniem w ramach projektu Zwiększenie cyberbezpieczeństwa Gminy Potok Górny.4.2. Zakres zadania obejmuje w szczególności
Część 2 Dostawa przełączników sieciowych, serwera NAS oraz UPS - a
1. Zakup serwer NAS 1 szt.
2. Zakup przełącznika sieciowego zarządzalnego 3 szt.
3. Zakup UPS 1 kpl.
1) W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązuje się w szczególności do:
a) dostawy sprzętu informatycznego oraz oprogramowania określonego w SOPZ,
b) instalacji, konfiguracji oraz uruchomienia dostarczonych urządzeń i systemów,
c) wdrożenia systemów informatycznych zgodnie z wymaganiami określonymi w SOPZ,
d) integracji dostarczonych rozwiązań z istniejącą infrastrukturą informatyczną Zamawiającego, jeżeli jest to wymagane,
e) przeprowadzenia szkolenia administratorów Zamawiającego w zakresie obsługi dostarczonych systemów, jeżeli wymaganie takie wynika z SOPZ,
f) przekazania dokumentacji technicznej oraz powdrożeniowej dotyczącej dostarczonych urządzeń i systemów.
2) Zamawiający wymaga, aby wszystkie oferowane urządzenia były fabrycznie nowe, nieużywane, nieregenerowane, kompletne, wyprodukowane nie wcześniej niż na 12 miesięcy przed jego dostarczeniem, dostarczone w opakowaniu oryginalnym (opakowanie musi być nienaruszone i posiadać zabezpieczenie zastosowane przez producenta). Sprzęt musi być wolny od jakichkolwiek wad fizycznych i prawnych, sprawny technicznie oraz musi pochodzić z autoryzowanego kanału dystrybucyjnego. Nie dopuszcza się zastosowania urządzeń tzw. „refurbished”. Oferowane urządzenia nie mogą pochodzić z wystawy lub z ekspozycji, muszą być kompletne, wraz z potrzebnymi do działania przewodami, z odpowiednim oprogramowaniem, posiadać wymagane prawem atesty i certyfikaty.
3) Zamawiający wymaga, aby oferowane oprogramowanie było nowe, nieużywane, nieaktywowane wcześniej na innym urządzeniu, dostarczone w najnowszej stabilnej wersji pochodzącej z oficjalnego kanału dystrybucyjnego producenta oprogramowania nieobciążone prawami na rzecz osób trzecich. Dostarczone oprogramowanie i wszelkie jego nośniki (o ile występują) musi być wolne od wad fizycznych i prawnych.
4) Wykonawca w ofercie musi uwzględnić wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, wraz z jego dostarczeniem i rozładunkiem w siedzibie Zamawiającego, montażem, konfiguracją oraz wdrożeniem.
4.3. Szczegółowy zakres zamówienia określony jest w Specyfikacji Warunków Zamówienia oraz w załączonym do SWZ Szczegółowym Opisie Przedmiotu Zamówienia Załącznik nr 1 do SWZ oraz Projekt umowy stanowiący załącznik Nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48823000-3 - Serwery plików
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
32420000-3 - Urządzenia sieciowe
31682530-4 - Awaryjne urządzenia energetyczne
4.5.5.) Wartość części: 79962,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie pn. Zakup sprzętu IT wraz z oprogramowaniem w ramach projektu Zwiększenie cyberbezpieczeństwa Gminy Potok Górny.4.2. Zakres zadania obejmuje w szczególności
Część 3 Rozbudowa oprogramowania antywirusowego
1. Dostawa oprogramowania informatycznego obejmująca rozbudowę
oprogramowania antywirusowego o funkcje EDR 1 kpl.
4.5.3.) Główny kod CPV: 48900000-7 - Różne pakiety oprogramowania i systemy komputerowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania
4.5.5.) Wartość części: 7250,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Złożone oferty przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Z uwagi na fakt, iż Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty, zobligowany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) w zw. z art. 266 ustawy Pzp.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Złożone oferty przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Z uwagi na fakt, iż Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do wysokości ceny najkorzystniejszej oferty, zobligowany jest do unieważnienia postępowania na podstawie art. 255 pkt 3) w zw. z art. 266 ustawy Pzp.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1353,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 19188,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1353,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SERVCOMP Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5751906703
7.3.3) Ulica: ul. Oleska 11
7.3.4) Miejscowość: Lubliniec
7.3.5) Kod pocztowy: 42-700
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1353,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 50 dni
| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |