Renowacja fontanny wraz z zagospodarowaniem terenu na skwerze im. Gen. Marii Wittek w Opolu w ramach zadania budżetowego pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznych w Opolu”.
MIASTO OPOLE
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00271938
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00271938/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-02 10:24
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-09a4166d-575e-4850-ace4-1e53c1ec55b2
- Identyfikator
- 7543009977
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271938 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja fontanny wraz z zagospodarowaniem terenu na skwerze im. Gen. Marii Wittek w Opolu w ramach zadania budżetowego pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznych w Opolu”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO OPOLE
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 53141266800000
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Rynek 1A
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-015
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pzp@um.opole.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opole.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://umopole.logintrade.net/zapytania_email,227957,171763d0c3ca7c44bd516bb3a63a894d.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Renowacja fontanny wraz z zagospodarowaniem terenu na skwerze im. Gen. Marii Wittek w Opolu w ramach zadania budżetowego pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznych w Opolu”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-09a4166d-575e-4850-ace4-1e53c1ec55b2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271938
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043522/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Renowacja fontanny wraz zagospodarowaniem terenu na skwerze im. gen. Marii Wittek
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Rewitalizacja przestrzeni publicznych w Opolu.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00184090
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest renowacja istniejącej fontanny wraz z komorą techniczną podziemną , zagospodarowanie terenu i wykonanie niezbędnej infrastruktury technicznej. Obejmujące swoim zakresem m.in.
- likwidację wewnętrznej struktury architektonicznej fontanny oraz likwidację istniejącej komory technicznej;
- wykonanie nowej wewnętrznej struktury architektonicznej fontanny poprzez uszczelnienie dna dodatkową warstwą betonową, wykonanie ścian oraz środkowego słupa w technologii wylewanej na budowie, montaż podwyższenia przelewowego prefabrykowanego;
- uszczelnienie wszystkich betonowych elementów masą elastyczną, wodoodporną izolacją podpłytkową oraz przyklejenie okładzin, płyt granitowych i mozaiki;
- wykonanie nowej komory technicznej w miejscu zdemontowanej i wyposażyć komorę w urządzenia technologiczne oraz elektro-automatykę w tym: pompa atrakcji strumienia środkowego, kolektor zbiorczy, rozdzielnia elektryczna, urządzenie kontrolno-pomiarowe, zestaw filtracyjny, zmiękczacz, grzejnik elektryczny, wentylator kanałowy, rząpia z pompą.
- w niecce fontanny zainstalować instalację technologiczną uzbrojenia niecki w tym napływ, spust, przelew a także dysza centralna i dysze napływowe ,regulowane;
- zamontować punkty podświetlenia Komorę technologiczną podłączyć do instalacji wod-kan.;
- wymienić istniejące przyłącza wod-kan zgodnie z warunkami WiK Opole a przyłącze energetyczne zgodnie z warunkami wydanymi przez Tauron.
- wykonać uziom otokowy bednarką i połączenia wyrównawcze przewodem LGY-żo 6mm2.
- rozdział energii elektrycznej w pomieszczeniu komory technicznej, instalacja zasilająca, sterownicza i sygnalizacyjna wewnętrzna i zewnętrzna, instalacje gniazd , oświetlenia i iluminacji.
- kompleksowa wymiana nawierzchni utwardzonych w części skweru i przy fontannie, zagospodarowanie terenu zielenią oraz doposażenie w małą architekturę tj. ławki, kosze, leżaki.
- nasadzenie zieleni i wykonanie trawnika.
Szczegółowy zakres prac został opisany w SWZ i załącznikach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45240000-1 - Budowa obiektów inżynierii wodnej
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45351000-2 - Mechaniczne instalacje inżynieryjne
42912100-3 - Maszyny i aparatura do filtrowania cieczy
42993200-5 - Instalacje dawkujące
44160000-9 - Rurociągi, instalacje rurowe, rury, okładziny rurowe, rury i podobne elementy
45317400-6 - Instalowanie urządzeń filtrujących
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45317100-3 - Instalowanie elektrycznych urządzeń pompowych
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
77211100-3 - Usługi cięcia drewna
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1095000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1531991,23 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1095000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowo-Usługowe BEST-OPEBEL s.c. Marta Katolik Mateusz Wójcik Wiesław Wójcik
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7540136416
7.3.3) Ulica: Leśnej Paproci
7.3.4) Miejscowość: Opole
7.3.5) Kod pocztowy: 45-920
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1095000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin realizacji: do 6 miesięcy od daty zawarcia umowy, lecz nie później niż do 30.11.2026 r.| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |