Odprowadzenie wody z polderu Teleszyna
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00271958
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00271958/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-02 10:31
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ccac24d7-9ebe-41a2-941d-df6ad05bf34b
- Identyfikator
- 5272825616
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271958 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odprowadzenie wody z polderu Teleszyna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 368302575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Chałubińskiego 8
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-613
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: poznan@wody.gov.pl
1.5.8.) Numer faksu: poznan@wody.gov.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poznan@wody.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/wody-polskie
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_module=demand&MP_action=status_tab&demandIdentity=2791541.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający
Podmiot prawa publicznego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Odprowadzenie wody z polderu Teleszyna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ccac24d7-9ebe-41a2-941d-df6ad05bf34b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271958
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116193/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.61 Odprowadzenie wody z polderu Teleszyna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli usługa może być świadczona tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Odwodnienie polderu Teleszyny odbywa się poprzez pompownie Miłkowice II, której właścicielem jest PAK CCGT Sp. z o.o. w Koninie. Realizacja zadania
wynika z konieczności odwodnienia polderu Teleszyny po wybudowaniu ZW Jeziorsko i przegrodzeniu doliny rzeki Teleszyny zaporą boczna poprzez odprowadzenie wód systemem drenażu oraz rowów otwartych na podstawie wydanej decyzji Marszałka woj. łódzkiego udzielającej RZGW w Poznaniu pozwolenia wodnoprawnego na piętrzenie i retencjonowanie wód w ZW Jeziorsko, która jednocześnie zatwierdza Instrukcję Gospodarowania Wodą – ZW Jeziorsko. W oparciu o ww. dokumenty celem prowadzenia właściwej gospodarki retencyjnej na zbiorniku konieczny jest okresowy
przesył wody z ww. zbiornika poprzez pompownię Miłkowice II, zlokalizowaną w Ostrowie Warckim.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P.ROZ.272.2.13.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 485255,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje odwadnianie polderu Teleszyna poprzez odpompowywanie wody ze zbiornika
wyrównawczego przy pompowni Miłkowice II, w zależności od sytuacji hydrologicznej do kanału krytego lub do Zbiornika
Jeziorsko.
1.2. Pompownia Miłkowice II
1.2.1. Lokalizacja:
− wieś: Ostrów Warcki, gmina: Warta, woj.: łódzkie,
− ujęcie wody dla pompowni Miłkowice II zlokalizowane jest w skarpie odwodnej w km 0+600 zapory bocznej Teleszyny,
− pompownia zlokalizowana jest bezpośrednio po przeciwnej stronie ujęcia w zawalu zapory Teleszyny.
1.2.2. Zadania pompowni:
− odwodnienie polderu rzeki Teleszyny,
− przesył wody dla Elektrowni Adamów kanałem Teleszyny /zadanie obecnie nieaktualne/.
1.2.3. Wyposażenie:
3 agregaty pompowe typ 80P17 SK 10/65 o wydajności 0,6 ÷ 0,8 m3/s /pompa nr 1 i 2/ pobierające wodę ze zbiornika
„Jeziorsko” lub zbiornika wyrównawczego pompowni oraz pompa nr 3 o wydajności 0,4 ÷ 0,6 m3/s pobierająca tylko ze
Zbiornika Jeziorsko.
4.5.3.) Główny kod CPV: 65100000-4 - Usługi przesyłu wody i podobne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PAK CCGT Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 665-000-16-45
7.3.3) Ulica: ul. Kazimierska 45
7.3.4) Miejscowość: Konin
7.3.5) Kod pocztowy: 62-510
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 596864,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |