Dostawa zestawu modułów zasilająco – sterujących do mikroskopu oraz dostawa układu sterowania do mikroskopu SPM wraz z oprogramowaniem dla Wydziału Fizyki UJ
UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00271987
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00271987/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-02 10:38
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fff2a815-7801-4452-a0cd-9f9ec2ed35c8
- Identyfikator
- 6750002236
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Aparatura kontrolna i badawczaMikroskopy z sondą skanującąPakiety oprogramowania i systemy informatyczne
Wykonawcy
2 przyznane
SPECS Surface Nano Analysis GmbHBerlin, DE · lot 0
39 900 PLNSPECS Surface Nano Analysis GmbHBerlin, DE · lot 1
54 100 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00271987 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa zestawu modułów zasilająco – sterujących do mikroskopu oraz dostawa układu sterowania do mikroskopu SPM wraz z oprogramowaniem dla Wydziału Fizyki UJ
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień Publicznych UJ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001270
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gołębia 24
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-007
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: katarzyna1.jasinska@uj.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uj.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12931431.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa zestawu modułów zasilająco – sterujących do mikroskopu oraz dostawa układu sterowania do mikroskopu SPM wraz z oprogramowaniem dla Wydziału Fizyki UJ2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fff2a815-7801-4452-a0cd-9f9ec2ed35c8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00271987
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00194926
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 80.272.78.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 405140,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa zestawu modułów zasilająco-sterujących do mikroskopu SPM (ang. Scanning Probe Microscopy) dla Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Łojasiewicza 11 w Krakowie (30-348). Przedmiot zamówienia musi obejmować wszystkie wymagane elementy oraz umożliwiać adaptację do aparatury Zamawiającego tzn. mikroskopu Omicron LT AFM/STM UHV (ang. Low Temperature Atomic Force Microscope / Scanning Tunneling Microscope Ultra High Vacuum) version 2.1 model 062 oraz kontrolera Nanonis BP4 (składającego się z RC4 (0746), SC4 (1668)) wraz z układem OC4 (2350). Zestaw zasilająco- sterujący może być zrealizowany jako zestaw niezależnych modułów lub być zrealizowany jako zintegrowany układ modułów o ekwiwalentnej funkcjonalności.4.5.3.) Główny kod CPV: 38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38514200-3 - Mikroskopy z sondą skanującą
4.5.5.) Wartość części: 171969,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa układu sterowania do mikroskopu SPM (ang. Scanning Probe Microscopy) wraz z oprogramowaniem dla Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Łojasiewicza 11 w Krakowie (30-348).. Przedmiot zamówienia musi obejmować wszystkie wymagane elementy oraz umożliwiać zastąpienie układu sterowania obecnie posiadanego przez Zamawiającego tj. NANONIS RC4 (0357), SC4 (1668) OC4 (2350). Przedmiot zamówienia może być zrealizowany jako zestaw niezależnych modułów lub być zrealizowany jako zintegrowany układ modułów o ekwiwalentnej funkcjonalności.4.5.3.) Główny kod CPV: 38500000-0 - Aparatura kontrolna i badawcza
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38514200-3 - Mikroskopy z sondą skanującą
48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne
4.5.5.) Wartość części: 233171,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 39900,00 EUR
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 39900,00 EUR
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 39900,00 EUR
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SPECS Surface Nano Analysis GmbH
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: DE136564155
7.3.3) Ulica: Voltastrasse 5
7.3.4) Miejscowość: Berlin
7.3.5) Kod pocztowy: 13355
7.3.7.) Kraj: Niemcy
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 39900 EUR
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 54100,00 EUR
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 54100,00 EUR
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 54100,00 EUR
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: SPECS Surface Nano Analysis GmbH
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: DE136564155
7.3.3) Ulica: Voltastrasse 5
7.3.4) Miejscowość: Berlin
7.3.5) Kod pocztowy: 13355
7.3.7.) Kraj: Niemcy
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 54100,00 EUR
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |