Remont bud. nr 16 w kompleksie woj. przy ul. Czwartaków 1 w Brodnicy, w tym remont dachu wraz z opracowaniem projektu na wymianę instalacji odgromowej oraz jej wyk. oraz remont części bud. - 20/2026
13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00272011
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00272011/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-02 10:44
- Lokalizacja
- Grudziądz, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0688401f-a02b-47ac-9251-55b53e320505
- Identyfikator
- 8762449139
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272011 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont bud. nr 16 w kompleksie woj. przy ul. Czwartaków 1 w Brodnicy, w tym remont dachu wraz z opracowaniem projektu na wymianę instalacji odgromowej oraz jej wyk. oraz remont części bud. - 20/2026
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: 13 WOJSKOWY ODDZIAŁ GOSPODARCZY
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 340907277
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Czwartaków 3
1.5.2.) Miejscowość: Grudziądz
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-300
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki
1.5.7.) Numer telefonu: 261483290
1.5.8.) Numer faksu: 261483222
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: 13wog.przetargi@ron.mil.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.13wog.wp.mil.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/12907971.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Obrona
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont bud. nr 16 w kompleksie woj. przy ul. Czwartaków 1 w Brodnicy, w tym remont dachu wraz z opracowaniem projektu na wymianę instalacji odgromowej oraz jej wyk. oraz remont części bud. - 20/20262.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0688401f-a02b-47ac-9251-55b53e320505
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272011
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00107075/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 BRODNICA 4pchem bud. 16/1146 - koszarowy Remont budynku C-26.02
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00189633
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 20/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 777691,96 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont dachu wraz z opracowaniem projektu na wymianę instalacji odgromowej oraz jej wykonaniem w budynku nr 16 w kompleksie wojskowym przy ul. Czwartaków 1 w Brodnicy.Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) wymianę instalacji odgromowej zgodnie z wcześniej wykonanym i zatwierdzonym projektem, przemurowanie kominów wentylacyjnych, wykonanie pokrycia z papy, wywóz i zagospodarowanie odpadów.
2) opracowanie w dwóch egzemplarzach projektu na wymianę instalacji odgromowej z należytą starannością w sposób zgodny z postanowieniami warunków umowy, programem funkcjonalno – użytkowym oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 418 t.j.) oraz Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz.U. z 2022 r. poz. 1679 t.j.). Dokumentacja musi zawierać projekt budowlano-wykonawczy.
Dokumentacja winna uwzględniać wymagania określone normą dotyczącą projektowania i montażu instalacji odgromowej PN-EN 62305, która składa się z czterech części:
• PN-EN 62305-1: Zasady ogólne ochrony przed piorunem.
• PN-EN 62305-2: Ocena ryzyka – określa, kiedy instalacja jest wymagana.
• PN-EN 62305-3: Zasady ochrony obiektów budowlanych i ludzi – opisuje elementy systemu odgromowego i sposób ich montażu.
• PN-EN 62305-4: Ochrona systemów elektrycznych i elektronicznych w budynkach oraz wymaganiami określonymi rozporządzeniami:
• Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. z 2022 r., poz. 1225) – wymagania dotyczące ochrony odgromowej dla różnych typów obiektów.
• Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii dotyczące szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego Dz.U. z 2022 r., poz. 1679) – dokumentacja projektowa, w tym instalacje odgromowe.
• Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz.U. z 1999 r., nr 74, poz. 836 z późn.zm. Dz.U. z 2009 r. nr 205 poz. 1584) –kwestie eksploatacji
i konserwacji instalacji odgromowej.
Dokumentację określoną powyżej Wykonawca winien sporządzić i przekazać Zamawiającemu w formie pisemnej w liczbie egzemplarzy wskazanej powyżej oraz na jednym nośniku elektronicznym (CD). Dokumentacja, na nośniku elektronicznym winna mieć formę opracowania w programie Word, CAD, NORMA lub w formacie PDF.
3) opracowanie we własnym zakresie i na swój koszt planu BiOZ (plan bezpieczeństwa i ochrony zdrowia zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia oraz planu bezpieczeństw i ochrony zdrowia (Dz.U. z 2003 r., nr 120 poz.1126 z późn.zm.) zgodnie z przepisami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz.U. z 2025 r. poz. 418 t.j.), przed rozpoczęciem robót budowlanych
Wykonawca przedłoży w terminie najpóźniej do momentu przekazania terenu robót oświadczenie kierownika robót budowlanych stwierdzającego sporządzenie planu bezpieczeństwa.
4) wykonanie prac towarzyszących polegających na oświetleniu terenu robót, zabezpieczeniu i ogrodzeniu terenu robót w znaki ostrzegawcze, poręcze, mostki, daszki, wykonaniu i utrzymaniu zaplecza terenu robót budowlanych, oznaczeniu i zabezpieczeniu instalacji i urządzeń na terenie robót. Powyższe Wykonawca realizuje własnym staraniem i w cenie umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262522-6 - Roboty murarskie
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej
4.5.5.) Wartość części: 163462,99 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont części budynku nr 16 w kompleksie wojskowym przy ul. Czwartaków 1 w Brodnicy.Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
1) Roboty sanitarne: wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymianę urządzeń sanitarnych,
Roboty elektryczne: wymianę przewodów, gniazd i łączników, wymianę opraw oświetleniowych, montaż skrzynek rozdzielnicowych,
Roboty budowlane: roboty demontażowe i rozbiórkowe, wymianę stolarki drzwiowej, wymianę stolarki okiennej, roboty murarskie, izolacje przeciwwilgociowe pionowe i poziome pomieszczeń, zabudowy pionów kanalizacyjnych i wodnych płytami g-k, skucie starych i wykonanie nowych tynków wewnętrznych, układanie płytek ściennych i podłogowych, układanie wykładzin podłogowych, roboty malarskie powierzchni ścian i sufitów z uprzednim wykonaniem gładzi gipsowych, wykonanie sufitów podwieszanych z płyt, wywóz i zagospodarowanie odpadów.
2) wykonanie prac towarzyszących polegających na oświetleniu terenu robót, zabezpieczeniu i ogrodzeniu terenu robót w znaki ostrzegawcze, poręcze, mostki, daszki, wykonaniu i utrzymaniu zaplecza terenu robót budowlanych, oznaczeniu i zabezpieczeniu instalacji i urządzeń na terenie robót. Powyższe Wykonawca realizuje własnym staraniem i w cenie umowy.
3) Wykonawca zobowiązany jest do opracowania i uzgodnienia „HARMONOGRAMU ROBÓT” z Inspektorem nadzoru oraz przedłożenia go Zamawiającemu najpóźniej w dniu przekazania terenu robót. Wykonawca w harmonogramie robót określi w szczególności terminy i zakres poszczególnych robót w tym robót będących przedmiotem odbiorów częściowych o ile Wykonawca przewiduje realizację umowy
w częściach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262522-6 - Roboty murarskie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45410000-4 - Tynkowanie
45431000-7 - Kładzenie płytek
45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych
45442100-8 - Roboty malarskie
45232460-4 - Roboty sanitarne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
90500000-2 - Usługi związane z odpadami
4.5.5.) Wartość części: 614228,97 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 137131,25 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 196117,94 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 137131,25 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Andrzej Broszko
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8781000245
7.3.3) Ulica: Sokoligóra 11/2
7.3.4) Miejscowość: Sokoligóra
7.3.5) Kod pocztowy: 87-400
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 137131,25 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 796221,16 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 796221,16 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 796221,16 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Art-Service Łukasz Lewalski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8741530184
7.3.3) Ulica: Pod Foluszek 68
7.3.4) Miejscowość: Zbiczno
7.3.5) Kod pocztowy: 87-305
7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 796221,16 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 105 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |