„Rozbudowa drogi gminnej nr 117478R – ul. Klasztornej w miejscowości Zagórz wraz z kanalizacją deszczową”

GMINA ZAGÓRZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00272025
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00272025/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-02 10:48
Lokalizacja
Zagórz, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fe0f2c7f-b74c-4cad-8f68-f435c165901c
Identyfikator
6871785102
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ BIŁASRopienka, PL · lot 0
951 232,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272025 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Rozbudowa drogi gminnej nr 117478R – ul. Klasztornej
w miejscowości Zagórz wraz z kanalizacją deszczową”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ZAGÓRZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440778

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 3 Maja 2

1.5.2.) Miejscowość: Zagórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-540

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134622062

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@zagorz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zagorz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fe0f2c7f-b74c-4cad-8f68-f435c165901c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Rozbudowa drogi gminnej nr 117478R – ul. Klasztornej
w miejscowości Zagórz wraz z kanalizacją deszczową”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe0f2c7f-b74c-4cad-8f68-f435c165901c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272025

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00081722/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa i remont dróg i parkingów na terenie Gminy Zagórz

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00202582

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.14.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla Zamawiającego objętych inwestycją pn. „Rozbudowa drogi gminnej nr 117478R – ul. Klasztornej w miejscowości Zagórz wraz z kanalizacją deszczową”.
2. W ramach inwestycji przewiduje się wykonanie drogi dług. 135 m o nawierzchni z kostki granitowej i ekokratki wraz z odcinkiem kanalizacji deszczowej. Roboty ziemne, w obrębie działek o nr ewid. 1686 i 1674 - figurujących jako stanowisko archeologiczne – Zagórz 1 AZP 114-79/1, należy wykonywać zgodnie z warunkami określonymi w pozwoleniu wydanym przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków a w szczególności:
- roboty ziemne wykonywać pod nadzorem kierownika badań archeologicznych, spełniającego wymagania, o których mowa w art. 37e ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
- nie później niż w terminie 14 dni przed dniem rozpoczęcia badań archeologicznych, Wykonawca robót zobowiązany jest do przekazania Zamawiającemu, na piśmie:
- imienia, nazwiska i adresu osoby prowadzącej badania archeologiczne;
- dokumentów potwierdzających spełnianie przez tę osobę wymagań, o których mowa w art. 37e ust. 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami;
- oświadczenia osoby kierującej badaniami lub wykonującej je samodzielnie o przyjęciu przez nią obowiązku kierowania badaniami archeologicznymi albo samodzielnego wykonywania tych badań.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji, stanowiącej Załącznik nr 1 do SWZ.
3. Zamawiający wymaga złożenia wraz z ofertą kosztorysu ofertowego sporządzonego metodą kalkulacji uproszczonej opracowanego na załączniku nr 10 do SWZ. Kosztorys ofertowy ma charakter informacyjny i pomocniczy.
4. Zamawiający informuje, że przedmiar, który załącza do postępowania ma charakter pomocniczy z uwagi na rozliczenie ryczałtowe inwestycji. Wykonawca zobowiązany jest do samodzielnego przeliczenia ilości robót do wykonania w przedmiotowym etapie na podstawie dokumentacji stanowiącej załącznik nr 1 do SWZ. Dokumentacja stanowi postawę do wyceny oferty z wyjątkiem projektu oświetlenia, którego zakres objęty realizacją w ramach niniejszego zamówienia dotyczy wyłącznie ułożenia rur osłonowych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 951232,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 992345,40 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 951232,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tomasz Biłas Firma Usługowo-Handlowa Transportowo-Budowlana

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6881194561

7.3.4) Miejscowość: Zawadka

7.3.5) Kod pocztowy: 38-711

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 951232,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni

2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane