Przebudowa drogi gminnej w Kurowicach – ul. Rządowa.
Gmina Brójce
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00272143
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00272143/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-02 11:14
- Lokalizacja
- Brójce, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-88c74b20-b304-4237-bf1c-6e1323082507
- Identyfikator
- 7282700283
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272143 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej w Kurowicach – ul. Rządowa.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Brójce
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057750
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Brójce 39
1.5.2.) Miejscowość: Brójce
1.5.3.) Kod pocztowy: 95-006
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki
1.5.7.) Numer telefonu: 42 295 01 11
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzadgminy@brojce.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.brojce.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-88c74b20-b304-4237-bf1c-6e13230825071.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej w Kurowicach – ul. Rządowa.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-88c74b20-b304-4237-bf1c-6e1323082507
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272143
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00004056/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Przebudowa drogi gminnej w Kurowicach - ul. Rządowa.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00218993
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2857506,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg gminnych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Przebudowa drogi gminnej w Kurowicach – ul. Rządowa”, działki ewidencyjne nr 89/4, 88, 89/1, 90/1, obręb 0006 Kurowice, gmina Brójce.
2. Zakres inwestycji polega na wykonaniu robót budowlanych związanych z przebudową drogi ul. Rządowej w Kurowicach, o całkowitej długości ~ 658 m, na działkach oznaczonych numerami ewidencyjnymi 88, 89/1, 89/4 i 90/1 obręb 0006 Kurowice, w gminie Brójce i obejmuje:
1) Prace przygotowawcze:
a) wykonanie pomiarów geodezyjnych;
b) opracowanie tymczasowej organizacji ruchu.
2) Roboty ziemne i rozbiórkowe:
a) rozbiórka starej nawierzchni drogi;
b) korytowanie mechaniczne pod nową konstrukcję drogi oraz chodnik;
c) wykopy pod kanalizację deszczową.
3) Odwodnienie drogi:
a) studnie rewizyjne betonowe DN1200 (6 szt.) i DN1500 (4 szt.) z włazami żeliwnymi;
b) montaż regulatora przepływu w studni rewizyjnej – 1 szt.;
c) sieć kanalizacji deszczowej z rur betonowych typu WIPRO DN500 – 69,74 m;
d) sieć kanalizacji deszczowej z rur PVC-U DN500 klasa L, o ściance litej – 70,0 m;
e) sieć kanalizacji deszczowej z rur PVC-U DN400 klasa L, o ściance litej – 353,0 m;
f) sieć kanalizacji deszczowej z rur PVC-U DN300 klasa L, o ściance litej – 123,5 m;
g) sieć kanalizacji deszczowej z rur PVC-U DN250 klasa L, o ściance litej – 2,82 m;
h) sieć kanalizacji deszczowej z rur PVC-U DN200 klasa L, o ściance litej – 29,6 m;
i) wpusty deszczowe DN500 betonowe z systemem odciążającym – 12 szt.
4) Konstrukcja i nawierzchnia jezdni o szerokości 5 m, w kategorii KR2:
a) warstwa kruszywa naturalnego stabilizowanego cementem Rm=2,5 MPa gr. 20 cm;
b) podbudowa o gr. 25 cm z kruszywa łamanego 0/31,5 mm stabilizowanego mechanicznie;
c) warstwa wiążąca o gr. 8 cm;
d) warstwa ścieralna o gr.4 cm;
5) Konstrukcja i nawierzchnia chodnika o szerokości 1,80 m (strona zachodnia):
a) warstwa odcinająca o gr. 20 cm z piasku;
b) krawężnik drogowy o wymiarach 20x30 na ławie betonowej od strony jezdni;
c) obrzeże betonowe o wymiarach 8x30 na ławie betonowej od strony posesji;
d) podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 mm stabilizowanego mechanicznie o gr. 15 cm;
e) podsypka cementowo – piaskowa 1:4;
f) warstwa wierzchnia z szarej kostki betonowej o gr. 8 cm.
6) Przebudowa zjazdów utwardzonych oraz nieutwardzonych (strona zachodnia):
a) długość zjazdów 1,80 m (pas chodnika);
b) szerokość nowych zjazdów 5 m;
c) szerokość przebudowywanych zjazdów dostosowana do stanu istniejącego;
d) kruszywo naturalne stabilizowane cementem Rm=2,5 MPa o gr. 15 cm;
e) podbudowa zasadnicza z kruszywa łamanego 0/31,5 mm o gr. 15 cm;
f) podsypka cementowo-piaskowa 1:4 o gr. 3 cm;
g) nawierzchnia z kostki kolorowej o gr. 8 cm.
7) Pobocze (strona wschodnia):
a) utwardzenie pobocza kruszywem łamanym 0/31,5 mm stabilizowanym mechanicznie o gr. 12 cm, szerokości warstwy 0,75 m, spadku 6% w kierunku terenów przyległych.
8) Dostosowanie wysokościowe zjazdów utwardzonych (strona wschodnia):
a) istniejące zjazdy utwardzone pozostają, należy jedynie przełożyć pas ok. 1,5 m każdego utwardzonego zjazdu w celu dostosowania wysokościowego do budowanej drogi;
9) Przebudowa zjazdów nieutwardzonych (strona wschodnia):
a) podbudowa z piasku stabilizowanego cementem o gr. 15 cm;
b) kruszywo łamane 0/31,5 mm, gr. 15 cm, szerokość m;
10) Remont infrastruktury wodociągowej:
a) wymiana hydrantów wodociągowych DN80 wraz z zasuwą żeliwną 5 szt.;
b) wymiana przyłączy wodociągowych DN40 ok. 127 m;
c) wymiana zasuw wodociągowych DN40 wraz z osadzeniem skrzynek ulicznych do zasuw na przyłączach 32 szt.;
d) wymiana zasuwy sieciowej DN150 na sieci wodociągowej 1 szt.
11) Roboty uzupełniające:
a) regulacja zaworów wodociągowych lub gazowych do poziomu przebudowywanej nawierzchni jezdni, chodnika, poboczy lub zjazdów w zależności od usytuowania;
b) regulacja studni kanalizacji sanitarnej do poziomu przebudowywanej nawierzchni jezdni;
c) dodatkowa warstwa humusu o gr. 10 cm za linią chodnika, obsiana trawą;
d) prace porządkowe;
e) docelowa organizacja ruchu;
f) geodezyjna inwentaryzacja powykonawcza.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z dokumentacją techniczną umieszczony jest na stronie prowadzonego postępowania, tj.: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-88c74b20-b304-4237-bf1c-6e1323082507
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45247112-8 - Roboty budowlane w zakresie kanałów upustowych
45232452-5 - Roboty odwadniające
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2560745,04 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2897626,29 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2560745,04 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW "ERBEDIM" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590575960
7.3.3) Ulica: ul. Żelazna 3
7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski
7.3.5) Kod pocztowy: 97-300
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2560745,04 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 240 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na podstawie umowy Nr 49/G/2026 z dnia 14 kwietnia 2026 r. zawartej pomiędzy Skarbem Państwa – Wojewodą Łódzkim a Gminą Brójce.| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |