Przebudowa dróg gminnych ul. Zofii Sas-Jaworskiej, Dolna w Szczebrzeszynie

GMINA SZCZEBRZESZYN

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00272152
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00272152/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-02 11:15
Lokalizacja
Szczebrzeszyn, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8cbee2ac-a561-4e87-8fc1-e1f57d962084
Identyfikator
9222699726
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty na placu budowyRoboty w zakresie kopania rowówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272152 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych ul. Zofii Sas-Jaworskiej, Dolna w Szczebrzeszynie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZCZEBRZESZYN

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368606

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Tadeusza Kościuszki 1

1.5.2.) Miejscowość: Szczebrzeszyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-460

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@szczebrzeszyn.pl zp@szczebrzeszyn.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szczebrzeszyn.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://bip.szczebrzeszyn.pl/przetargi,9_2026

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa dróg gminnych ul. Zofii Sas-Jaworskiej, Dolna w Szczebrzeszynie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8cbee2ac-a561-4e87-8fc1-e1f57d962084

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272152

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00015989/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Przebudowa dróg gminnych ul. Zofii Sas-Jaworskiej, Dolna w Szczebrzeszynie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00232426

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.2.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa dróg gminnych ul. Zofii Sas-Jaworskiej, Dolna w Szczebrzeszynie zgodnie z
załączonymi przedmiarami robót w zakresie:
-Warstwy z betonu asfaltowego o szerokości 6,0 m wraz ze zjazdami i chodnikiem (dojściami do furtek)
-Kanalizacji deszczowej w ul. Dolnej

Uwaga! Kanalizacja deszczowa w ul. Dolnej jest wykonana do studni K308.

Przedmiot zamówienia należy wycenić zgodnie z przedmiarem robót.
Szczegółowy zakres robót zawiera dokumentacja projektowa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45113000-2 - Roboty na placu budowy

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający przed otwarciem ofert działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia, tj. 600000,00 zł.
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 22.05.2026r., do godz. 10:00 wpłynęły następujące oferty:
1. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka z o. o.
ul. Peowiaków 7, 22-400 Zamość
kwota oferty brutto: 927412,20 zł
2. ZAKŁAD BUDOWLANO-TRANSPORTOWY "DROGMOST" Spółka z o.o.
Mokre 24D, 22-400 Zamość
kwota oferty brutto: 900000,00 zł
3. MG Infrastruktura Marian Wołczyk
ul. Podwisłocze 18/105, 35-309 Rzeszów
kwota oferty brutto: 976513,62 zł
4. LACH-POL Sp. z o. o.
Golce 63A, 37-405 Jarocin
kwota oferty brutto: 857641,08 zł
5. Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o. o.
ul. Lwowska 54, 22-600 Tomaszów Lubelski
kwota oferty brutto: 1074411,80 zł
Oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający informuje, że nie może zwiększyć środków do wysokości określonej w ofercie z najniższą ceną.
Reasumując występują wszystkie przesłanki uzasadniające unieważnienie przedmiotowego postępowania w oparciu o przepisy art. 255 pkt 3) ustawy Pzp.
2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane