„Przebudowa drogi gminnej ulicy Żwirowej w Polanowie”

Gmina Polanów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00272197
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00272197/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-02 11:26
Lokalizacja
Polanów, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-91d6774d-38be-4015-aa8f-7e7a61f03a61
Identyfikator
4990465414
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty rozbiórkoweDrogowe materiały konstrukcyjneWymiana nawierzchni drogowejRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Wykonawcy

1 przyznane

HARAT BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄMiastko, PL · lot 0
668 511,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272197 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi gminnej ulicy Żwirowej w Polanowie”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Polanów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920660

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wolności 4

1.5.2.) Miejscowość: Polanów

1.5.3.) Kod pocztowy: 76-010

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński

1.5.7.) Numer telefonu: (94)318-83-51/(94)318-83-29,

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@polanow.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.polanow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/polanow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi gminnej ulicy Żwirowej w Polanowie”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-91d6774d-38be-4015-aa8f-7e7a61f03a61

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272197

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00061699/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa drogi gminnej ul. Żwirowa w Polanowie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221793

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: GM.II.271.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi gminnej ulicy Żwirowej w Polanowie.
W ramach zadania współfinansowanego przy udziale środków budżetu Województwa Zachodniopomorskiego pochodzących z tytułu wyłączenia gruntów rolnych z produkcji, planuje się przebudowę istniejącego odcinka drogi gminnej wewnętrznej o łącznej długości 918 m. Istnieje jedno skrzyżowanie drogi gminnej publicznej i wewnętrznej w km 0+000. Droga będzie miała nawierzchnię twardą o szer. 3,0m wykonaną z prefabrykowanych zbrojonych płyt wielootworowych typu JOMB o wym. 75x12,5x100 cm układanych w pełnym układzie od km 0+000 do km 0+320,od km 0+320 do km 0+918 układana nawierzchnia będzie w dwuśladzie, gdzie środek jezdni o szer. 1,0m wypełniony zostanie kruszywem łamanym. Zaprojektowano pobocza z KŁSM 0-31,5mm o szerokości 0,75m. Łączna szerokość korony drogi wynosi 4,5m.
Zjazdy zwykłe do działek ewidencyjnych (w tym do pól uprawnych), zaprojektowano również jako twarde z prefabrykowanych zbrojonych płyt wielootworowych typu JOMB o wym. 75x12,5x100cm. Wypełnienie otworów kruszywem 0-31,5mm zarówno na jezdni jak i również zjazdach zwykłych. Zaprojektowano spadek jednostronny na jezdni o wartości 2%, na poboczach również spadki jednostronne o wartości 6,0%.
Nie przewiduje się zmiany stałej organizacji ruchu w związku z przebudowa drogi.
Planowana inwestycja nie zmieni sposobu zagospodarowania działki nr 3/2,11 oznaczonej w ewidencji gruntów jako ,,dr’’- droga.
Przewiduje się dotychczasowy sposób odwodnienia drogi - odwodnienie powierzchniowe, w działkę pasa drogowego. Pas drogowy posiada tereny zielone, naturalne zagłębienia terenu, w które odprowadzana będzie woda opadowa. Spadki podłużne i poprzeczne określone na PZT oraz profilu podłużnym. Woda opadowa w całości zostanie zagospodarowana w działkach nr 3/2,11 – pas drogowy drogi gminnej. Przewiduje się, że dla poprawy warunków ruchu na przedmiotowej drodze należy wykonać prace polegające na odpowiednim ukształtowaniu i odwodnieniu korpusu drogowego oraz wykonaniu nowej nawierzchni zapewniającej trwałość w trakcie użytkowania drogi.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

44113000-5 - Drogowe materiały konstrukcyjne

45233223-8 - Wymiana nawierzchni drogowej

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 668511,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 974781,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 668511,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: HARAT BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ Miastko

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 770540007

7.3.3) Ulica: Dworcowa 16

7.3.4) Miejscowość: Miastko

7.3.5) Kod pocztowy: 77-200

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 668511,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane