Kompleksowa termomodernizacja wraz z wymianą instalacji c.o. oraz c.w.u a także systemu oświetlenia w budynku Przedszkola im. Jasia i Małgosi zlokalizowanego przy ul. Sosnowej 13 w Kluczach.

GMINA KLUCZE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00272228
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00272228/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-02 11:34
Lokalizacja
Klucze, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-413e69ef-3684-4f82-95f9-0d9369400dd3
Identyfikator
6371998059
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne w budynkachRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty izolacyjneRoboty w zakresie okładziny tynkowejIzolacja cieplnaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyTynkowanieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeRoboty remontowe i renowacyjneProdukty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energiiEnergia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaSłoneczne moduły fotoelektryczneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

TRANS-JUL-BUD SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄBliżyce, PL · lot 0
3 784 200 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272228 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowa termomodernizacja wraz z wymianą instalacji c.o. oraz c.w.u a także systemu oświetlenia w budynku Przedszkola im. Jasia i Małgosi zlokalizowanego przy ul. Sosnowej 13 w Kluczach.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KLUCZE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257972

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Partyzantów 1

1.5.2.) Miejscowość: Klucze

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-310

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.8.) Numer faksu: 0326428052

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gmina-klucze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gmina-klucze.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-klucze

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowa termomodernizacja wraz z wymianą instalacji c.o. oraz c.w.u a także systemu oświetlenia w budynku Przedszkola im. Jasia i Małgosi zlokalizowanego przy ul. Sosnowej 13 w Kluczach.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-413e69ef-3684-4f82-95f9-0d9369400dd3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272228

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035357/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Kompleksowa termomodernizacja wraz z wymianą instalacji c.o. oraz c.w.u a także systemu oświetlenia w budynku Przedszkola im. Jasia i Małgosi zlokalizowanego przy ul. Sosnowej 13 w Kluczach.”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00164222

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.8.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj pn.:
„Kompleksowa termomodernizacja wraz z wymianą instalacji c.o. oraz c.w.u a także systemu oświetlenia w budynku Przedszkola im. Jasia i Małgosi zlokalizowanego przy ul. Sosnowej 13 w Kluczach.”
Zadanie realizowane wraz z dofinansowaniem w ramach programu „Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”.

2. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej, uzyskanie wszelkich niezbędnych zezwoleń oraz wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych i elektrycznych w zakresie termomodernizacji Przedszkola im. Jasia i Małgosi w Kluczach celem poprawy efektywności energetycznej oraz komfortu cieplnego i estetyki obiektu użyteczności publicznej, a w efekcie obniżenie kosztów wytwarzania ciepła na potrzeby c.o. i c.w.u, redukcję emisji CO2, redukcję zużycia energii pierwotnej oraz wykorzystanie odnawialnych źródeł energii wraz z wykonaniem windy zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych przy budynku oraz wykonaniem zbiornika na wody deszczowe zgodnie z celami Europejskiego Zielonego Ładu.

3. Zamówienie publiczne ma być realizowane w formule zaprojektuj i wybuduj.

4. W ramach zadania przewidziano do wykonania:
1) opracowanie dokumentacji projektowej
2) Pełnienie nadzoru autorskiego podczas prowadzenia robót budowlanych związanych z realizacją przedmiotowego projektu i wprowadzanie niezbędnych zmian w czasie realizacji budowy, koniecznych do prawidłowego wykonania robót budowlanych.
3) Wykonanie robót budowlanych opisanych w załączonym PFU:
a) docieplenie przegród zewnętrznych,
b) prace towarzyszące pracom termomodernizacyjnym,
c) wymiana zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej,
d) montaż systemu wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła,
e) modernizacja instalacji c.o. wraz z wymianą elementów grzejnych,
f) montaż instalacji PV z magazynem energii,
g) wymiana oświetlenia na nowe LED,
h) malowanie wszystkich pomieszczeń ścian i sufitów,
i) wymiana pokrycia dachów skośnych i płaskich,
j) wykonanie zbiornika na wody deszczowe zgodnie z celami Europejskiego Zielonego Ładu - zagospodarowanie wody opadowej,
k) wykonanie windy zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych przy budynku,
l) opracowanie dokumentacji powykonawczej,
m) dokonanie niezbędnych szkoleń,
n) wymiana kanalizacji sanitarnej w części podpiwniczonej pionów i poziomów do pierwszej studzienki kanalizacyjnej przy budynku wraz z pracami odtworzeniowymi przyległego terenu,
o) prace remontowe po wymianie kanalizacji sanitarnej m.in. odtworzenie posadzki, uzupełnienie tynków, malowanie,
p) wymiana okienek piwnicznych wraz z doświetlaczami – 5 szt.,
q) wymiana parkietu w Sali nr 1.3 i 1.4. na piętrze i wykonać podłogę z paneli winylowych, listwy przyścienne z PCV. W salach nr 1.7 na piętrze oraz 0.31, 0.12, 0.16, 0.24 należy przewidzieć renowację parkietu tj. cyklinowanie, szpachlowanie i 3-krotne lakierowanie - wodny lakier poliuretanowy zgodny z normami DIN 18032 i NF EN 13036-4.

4) Przygotowanie, opracowanie i przekazanie instrukcji obsługi i eksploatacji instalacji i urządzeń związanych z obiektem;
5) Przeszkolenie osób wskazanych przez Zamawiającego w zakresie obsługi i eksploatacji instalacji i urządzeń związanych z obiektem;
6) Opracowanie dokumentacji powykonawczej;
7) Przeprowadzenie wszelkich odbiorów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu lub zgłoszenia zakończenia robót budowlanych,
8) Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (o ile będzie konieczne) lub zgłoszenie do Nadzoru Budowlanego zakończenia robót budowlanych;
9) Sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku;
10) Opracowanie instrukcji p.poż. wraz z wyposażeniem i oznakowaniem.

5. Roboty budowlane na obiekcie Wykonawca będzie mógł realizować od dnia:
01 czerwca 2026 r., przed tym terminem po podpisaniu umowy Zamawiający przewiduje czas na opracowanie projektów.
Roboty będą się odbywały na obiekcie wyłączonym z użytkowania.

6. Podstawowe wielkości modernizowanego obiektu będącego przedmiotem zadania:
Powierzchnia zabudowy - 978 m2
Powierzchnia użytkowa - 1330,90 m2
Kubatura - ok. 8130 m3
Kubatura części ogrzewanej - 4309,60 m3
Liczba kondygnacji - 2 nadziemne + strych + piwnica
Liczba osób użytkujących budynek - 174

7. Prace należy prowadzić z zachowaniem przepisów BHP, odpowiednio wygrodzić, oznakować oraz zabezpieczyć obszar, na którym prowadzone są roboty.

8. Wykonawca w czasie od zawarcia umowy do przekazania placu budowy jest zobowiązany do zawarcia umowy ubezpieczeniowej z tytułu odpowiedzialności związanej z wykonywaniem przedmiotu umowy na czas obowiązywania umowy oraz na kwotę odpowiadającą wartości umowy.

9. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik A do SWZ w skład, którego wchodzą:
- Program Funkcjonalno-Użytkowy z załącznikami,
- Audyt efektywności energetycznej,
- Wypis z planu zagospodarowania przestrzennego,
- Audyt energetyczny,
- Inwentaryzacja w wersji edytowalnej (*dwg).

3. Wizja lokalna.

Zamawiający przewiduje wizję lokalną dla Wykonawców.

Celem wizji lokalnej jest poznanie warunków realizacji zamówienia, tj. okoliczności, które mają wpływ również na ofertę składaną przez wykonawcę.

Wizja lokalna odbędzie się w dniu 26.03.2026 r. o godzinie 10:00
Miejsce zbiórki w dniu Wizji: Budynek Przedszkola w Kluczach, ul Sosnowa 13.

Zamawiający odrzuci na podstawie art. 226. ust. 1 pkt 18) ustawy PZP, ofertę Wykonawcy, która została złożona bez odbycia wizji lokalnej przewidzianej w dokumentach postępowania.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45321000-3 - Izolacja cieplna

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45410000-4 - Tynkowanie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

09000000-3 - Produkty naftowe, paliwo, energia elektryczna i inne źródła energii

09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3784200,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4274250,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3784200,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRANS-JUL-BUD Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5771984391

7.3.4) Miejscowość: Bliżyce

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3784200,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-05-15
2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane