Wykonanie operatów szacunkowych wraz z dokumentacją fotograficzną kolorową - zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego OR-10.271.97.2025 część 5

Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00272327
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00272327/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-02 11:55
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3a60d8a9-0890-4000-bf2f-ffb63173f03c
Identyfikator
6761013717
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi biegłych

Wykonawcy

1 przyznane

CENTRUM WYCEN I ANALIZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKraków, PL · lot 0
22 200 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272327 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie operatów szacunkowych wraz z dokumentacją fotograficzną kolorową - zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego OR-10.271.97.2025 część 5

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miejska Kraków - Urząd Miasta Krakowa

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554353

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Wszystkich Świętych 3-4

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-004

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.pzp@um.krakow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.bip.krakow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3a60d8a9-0890-4000-bf2f-ffb63173f03c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie operatów szacunkowych wraz z dokumentacją fotograficzną kolorową - zamówienie polegające na powtórzeniu podobnych usług do zamówienia podstawowego OR-10.271.97.2025 część 5

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3a60d8a9-0890-4000-bf2f-ffb63173f03c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272327

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213503

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamówienie podstawowe zostało przeprowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy pzp.
W ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego zostało przewidziane zamówienie polegające na powtórzeniu
podobnych usług m.in. dla części 5 zamówienia. Całkowita wartość zamówienia uwzględniała udzielenie zamówienia
polegającego na powtórzeniu podobnych usług dla tej części, nie minął też okres 3 lat od udzielenia zamówienia podstawowego.
Wartość obecnie realizowanego zamówienia nie przekracza 100 % wartości zamówienia podstawowego przewidzianego w części 5.
Niniejsze zamówienie polega na powtórzeniu podobnych usług w stosunku do tych opisanych w zamówieniu podstawowym w części 5 zamówienia.
Powyższe uzasadnienie wyczerpuje przesłanki do zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1
w związku z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: OR -10.271.97.2025

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR-10.271.30.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 22050,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia było wykonanie ok. 35 operatów szacunkowych określających wartość rynkową nieruchomości niezabudowanych wraz ze składnikami roślinnymi i budowlanymi w celu ich pozyskania na rzecz Gminy Miejskiej Kraków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71319000-7 - Usługi biegłych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Centrum Wycen i Analiz Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 362946113

7.3.3) Ulica: Ludwinowska 7/21

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 30-331

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 22200,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-10

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. W postępowaniu została zawarta umowa nr W/I/2049/GS/31/2026.
2. Cena brutto za wykonanie jednego operatu szacunkowego wynosi 600 zł. Wykonawca jest zwolniony z podatku VAT na podst. art. 113 ust. 1 ustawy o VAT.
2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi