Zmiana systemu ogrzewania w gminnych lokalach mieszkalnych w Kędzierzynie-Koźlu I
MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW KOMUNALNYCH W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00272336
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00272336/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-02 11:58
- Lokalizacja
- Kędzierzyn-Koźle, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-baa287d4-d35e-4f67-9e9b-a6fe5b79bb67
- Identyfikator
- 7490007070
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272336 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zmiana systemu ogrzewania w gminnych lokalach mieszkalnych w Kędzierzynie-Koźlu I
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKI ZARZĄD BUDYNKÓW KOMUNALNYCH W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zamówień
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 530859315
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Grunwaldzka 6
1.5.2.) Miejscowość: Kędzierzyn-Koźle
1.5.3.) Kod pocztowy: 47-220
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzbk.kedzierzynkozle.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.mzbk.kedzierzynkozle.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl/Ogloszenia/Details/5F2CA8EB-5458-4878-8687-AA8810B0B2111.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zmiana systemu ogrzewania w gminnych lokalach mieszkalnych w Kędzierzynie-Koźlu I2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-baa287d4-d35e-4f67-9e9b-a6fe5b79bb67
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272336
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037094/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Zmiana systemu ogrzewania w gminnych lokalach komunalnych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240976
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ/6/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest instalowanie centralnego ogrzewania, instalacji gazowej, kotłowni oraz wentylacji kuchni i łazienek w siedmiu (7) lokalach mieszkalnych zlokalizowanych w budynku przy ul. Kłodnickiej 89 w Kędzierzynie-Koźlu. Instalacja gazowa dla kotłowni została zaprojektowana dla potrzeb zasilania kotła gazowego jednofunkcyjnego (c.o.). Instalacja gazowa dla mieszkań będzie zasilać kuchenki gazowe. W zakresie prac jest rozmieszczenie rur instalacji gazowej wraz z gazomierzami mieszkaniowymi
i urządzeniami gazowymi (kocioł gazowy w kotłowni i kuchenki gazowe w mieszkaniach). Zakres instalacji gazowych rozpoczyna się od podłączenia do istniejącej szafki gazowej na elewacji budynku. W zakresie prac jest również odprowadzenie spalin z kotła gazowego i wentylacja pomieszczenia kotłowni.
Szczegółowy zakres robót obejmuje m.in.:
1) Wykonanie robót demontażowych i rozbiórkowych;
2) Wykonanie robót ogólnobudowlanych;
3) Wykonanie robót związanych z instalacją gazową;
4) Wykonanie robót związanych z centralnym ogrzewaniem;
5) Wykonanie robót związanych z wentylacją;
6) Wykonanie robót związanych z instalacją elektryczną;
7) Prace remontowe;
8) Próby instalacji oraz szczelności;
9) Wywóz i utylizacja odpadów.
Zamawiający umożliwia Wykonawcy dokonanie wizji lokalnej.
Wizja lokalna jest możliwa w okresie od 18.05.2026 r. do 22.05.2026 r. w godz. 10:00-14:00 po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. W celu ustalenia dokładnego terminu wizji prosimy o kontakt z Inspektorem nadzoru pod numerem 601 144 200.
UWAGA:
• Prace budowlane w obiekcie będą prowadzone podczas całodobowego zamieszkiwania mieszkańców!
• Sprawy organizacyjne związane z powiadamianiem najemców o planowanym terminie rozpoczęcia robót, spoczywają na Wykonawcy, wraz z przygotowaniem powiadomień i doręczenie ich najemcom.
• Wykonawca przy wycenie oferty powinien kierować się zakresem określonym w przedmiarach (przedmiary stosować pomocniczo do obliczenia ceny).
Zakres i opis przedmiotu zamówienia określony jest przez:
1) PRZEDMIAR ROBÓT;
2) STWiORB;
3) Dokumentację projektową sporządzoną przez: Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe PRO-SANIT Janusz Brodala, 44-105 Gliwice ul. Czekanowskiego 1
- opublikowane na stronie prowadzonego postępowania.
Wykonanie przedmiotu zamówienia obejmuje ponadto:
1) Dokonanie niezbędnych uzgodnień związanych z realizacją zadania (np. z zarządcą drogi, właścicielami nieruchomości, najemcami lokali) i poniesienie kosztów z tym związanych, jeżeli są konieczne;
2) Organizację, zagospodarowanie i oznakowanie budowy oraz likwidację placu budowy;
3) Wykonawca ma obowiązek zorganizować i przeprowadzić roboty budowlane w sposób bezpieczny, niestwarzający zagrożenia dla osób przebywających na terenie inwestycji. Szczególnie jest odpowiedzialny za prowadzenie robót budowlanych zgodnie z wymogami rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 06.02.2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny prac podczas wykonywania robót budowlanych (Dz. U. z 2003 r. Nr 47 poz. 401);
4) W przypadku uszkodzenia istniejących mediów i innych istniejących elementów egzekwowane będzie wyrównanie strat na podstawie kalkulacji powykonawczej oraz strat wynikających z braku zasilania czy transmisji, sporządzonej przez poszkodowanego Użytkownika bądź Właściciela;
5) Utrzymanie porządku w trakcie realizacji robót, systematyczne porządkowanie miejsc wykonywania prac oraz uporządkowanie po zakończeniu robót;
6) Wykonawca winien wykonać wszelkie czynności niezbędne dla realizacji robót w taki sposób, by
w granicach wynikających z konieczności wypełnienia zobowiązań umownych nie zakłócać bardziej niż to jest konieczne porządku publicznego, dostępu użytkowania lub zajmowania dróg, chodników i placów publicznych i prywatnych do i na terenach należących zarówno do Zamawiającego jak i do osób trzecich;
7) Wykonawca winien zabezpieczyć Zamawiającego przed wszelkimi roszczeniami, postępowaniami, odszkodowaniami i kosztami jakie mogą być następstwem nieprzestrzegania powyższego postanowienia;
8) Wykonawca winien zabezpieczyć drogi dojazdowe do placu budowy od uszkodzenia przez ruch związany z działalnością Wykonawcy i Podwykonawców, dobierając trasy i używając pojazdów tak, aby szczególny ruch związany z transportem materiałów, urządzeń i sprzętu Wykonawcy na plac budowy ograniczyć do minimum oraz aby nie spowodować uszkodzenia tych dróg;
9) Wykonawca powinien zabezpieczyć i powetować Zamawiającemu wszelkie roszczenia jakie mogą być skierowane w związku z tym bezpośrednio przeciw Zamawiającemu oraz podjąć negocjacje i zapłacić roszczenia jakie wynikną na skutek zaistniałych szkód;
10) Wykonawca ma obowiązek, na żądanie Zamawiającego, uczestniczyć w naradach i innych czynnościach w trakcie realizacji przedmiotu Umowy oraz w okresie gwarancji lub rękojmi;
11) Sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, jeżeli odrębne przepisy wymagają sporządzenia takiego planu;
12) Próby i odbiory z udziałem wymaganych instytucji państwowych, inwestora i użytkownika;
13) Wykonanie zaleceń pokontrolnych i poodbiorowych;
14) Zagospodarowanie odpadów - Wykonawca jako wytwórca odpadów, w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt. 32 ustawy z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (tj. Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) i ustawy z dnia 27.04.2001r. - Prawo ochrony środowiska (tj. Dz.U. z 2022 r. poz. 2556 ze zm.) ma obowiązek zagospodarowania odpadów powstałych podczas realizacji zadania. W cenie ryczałtowej Wykonawca ma obowiązek uwzględnić miejsce, odległość i koszt zagospodarowania odpadów. Wytworzone w wyniku realizacji przedmiotu zamówienia odpady, należy przekazać do przetwarzania w ramach odzysku lub unieszkodliwienia. Wszystkie odpady, w tym również wszelkiego rodzaju nadziemne, podziemne, nieorganiczne i organiczne pozostałości typu gruz, złom itp., należy bez zbędnej zwłoki wywieźć, celem ich zagospodarowania. Magazynowanie odpadów w rejonie placu budowy, prowadzić tylko i wyłącznie w miejscu wskazanym przez Zamawiającego, zgodnie z protokołem przekazania terenu budowy
i realizować w okresie nie dłuższym niż termin realizacji przedmiotu zamówienia i nie dłuższym niż wynikający z przepisów prawa w tym zakresie.
15) Zwrot kosztów pobranych od Zamawiającego mediów (woda, energia elektryczna), jeżeli takowe wystąpią.
16) Uporządkowanie terenu budowy oraz przywrócenie terenu po zakończeniu robót do stanu pierwotnego.
17) Wykonanie dokumentacji powykonawczej.
18) Wykonawca zobowiązany jest do uzyskania stosownych zezwoleń wynikających z przepisów ustawy
z dnia 14.12.2012 r. o odpadach (Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.) i ustawy z dnia 27.04.2001 r. - Prawo ochrony środowiska (Dz.U. z 2022 r. poz. 2556 ze zm.) jeżeli wykonanie robót wchodzących
w zakres realizacji przedmiotu zamówienia tego wymaga;
19) Wykonawca zobowiązany jest wykonywać zamówienie w sposób zgodny z ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (Dz. U. z 2023 r. poz. 875 ze zm.). Wykonawca kalkulując cenę oferty powinien zwrócić szczególną uwagę na wyłączenia pojazdów zawarte w/w ustawie.
20) Wykonawca z dniem podpisania umowy dostarczy szczegółowy kosztorys z określeniem wartości netto
i brutto potwierdzający wyliczenie ceny ofertowej złożonej w formularzu oferty.
2. Wszędzie tam, gdzie w dokumentacji postępowania występuje konkretny producent materiału, sprzętu lub urządzenia, Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów, sprzętu lub urządzeń innego producenta pod warunkiem, że spełniają one minimalne parametry techniczne, jakościowe oraz funkcjonalne itp. określone w przedmiarze robót i Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych.
3. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne do opisywanych w niniejszej SWZ, dokumentacji postępowania, w przedmiarach oraz STWiORB, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi i roboty budowlane spełniają wymagania określone przez dokumentację zamówienia, Zamawiającego oraz niniejszą SWZ. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami.
4. W przypadku, gdy w opisie przedmiotu zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały - Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkty, które posiadają, co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne, które będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
5. Wykonawca, którego oferta okaże się najkorzystniejsza, zobowiązany jest z dniem podpisania umowy, posiadać i przedłożyć Zamawiającemu opłacony dokument ubezpieczenia OC od prowadzonej działalności gospodarczej ważny przez cały okres realizacji zamówienia. Minimalna suma gwarancyjna powyższego ubezpieczenia powinna wynosić nie mniej niż wartość złożonej przez Wykonawcę oferty [PLN] na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
6. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę na wykonane roboty budowlane oraz montaż urządzeń min. 24 miesiące pisemnej gwarancji.
Wykonawca może zaproponować w ofercie okres gwarancji dłuższy. Za wydłużenie okresu gwarancji Wykonawca otrzyma punkty w sposób opisany w pkt 25. SWZ „Kryteria oraz sposób oceny ofert”.
Okres rękojmi zgodnie z Kodeksem cywilnym wynosi 60 miesięcy (5 lat) od daty odbioru końcowego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331110-0 - Instalowanie kotłów
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Do dnia 28.05.2026r. do godz. 10:00 nie wpłynęła żadna oferta.| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |