Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowlano–technicznej dla zadania polegającego na budowie budynku szkoły podstawowej specjalnej, budynku hali sportowej

Powiat Wielicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00272391
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00272391/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-02 12:09
Lokalizacja
Wieliczka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9243dfd-a96a-4b58-85c7-1eab3b87fe3f
Identyfikator
6831742730
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania architektonicznegoUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

KAROL SITARSKIKielce, PL · lot 0
656 820 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272391 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowlano–technicznej dla zadania polegającego na budowie budynku szkoły podstawowej specjalnej, budynku hali sportowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Wielicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351554531

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek Górny 2

1.5.2.) Miejscowość: Wieliczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-020

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: 12 399 98 00

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiatwielicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.powiatwielicki.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c9243dfd-a96a-4b58-85c7-1eab3b87fe3f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej budowlano–technicznej dla zadania polegającego na budowie budynku szkoły podstawowej specjalnej, budynku hali sportowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9243dfd-a96a-4b58-85c7-1eab3b87fe3f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272391

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00059956/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00153535

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZIU 272.1.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 894308,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie kompletnej, wielobranżowej dokumentacji projektowej dla nowej siedziby Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce (nazywanej w dalszej części ZS Kosiby), na którą składać się będą:
1.1 budynek szkoły podstawowej wraz z zagospodarowaniem terenu,
1.2 budynek hali sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu,
1.3 budynek szkoły przysposabiającej – zawodowej wraz z zagospodarowaniem terenu,
1.4 kompleks sportowy wraz z zagospodarowaniem terenu przy obiektach Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce,
1.5 budynek szkoły średniej ogólnokształcącej wraz z zagospodarowaniem terenu.
2. Zamawiający wymaga, aby dla każdego z obiektów opracować odrębnie dokumentację projektową, ale uzyskać jedną decyzję pozwolenia na budowę przy zachowaniu możliwości realizacji zadania w pięciu etapach. Jest to wymóg niezbędny w celu zachowania elastyczności dalszych planów inwestycyjnych Zamawiającego.
3. Lokalizacja: Inwestycja realizowana będzie się na terenie: Gminy Wieliczka (powiat wielicki, województwo małopolskie), działki ewidencyjne nr 1558, nr 1557, nr 1556, 1555, nr 1561, nr 1559/4, nr 1559/6 obręb 0001 jednostka ewid. Wieliczka.
4. Budynki opisane wyżej będą zlokalizowane w sąsiedztwie budowanego aktualnie Centrum Opiekuńczo Mieszkalnego.
5. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany opisanych w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia parametrów poszczególnych obiektów w toku prowadzonych prac projektowych, w szczególności w przypadku:
a) konieczności dostosowania parametrów obiektów do nowo obowiązujących norm technicznych lub prawnych, które weszły w życie po ogłoszeniu postępowania,
b) wykazania bardziej racjonalnego ekonomicznie rozwiązania na etapie prac projektowych,
c) braku możliwości umiejscowienia w terenie obiektów w opisanym zakresie, w tym w szczególności na skutek trwających prac projektowych Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Wieliczce wraz z infrastrukturą towarzyszącą,
d) wydania lub aktualizacji istniejących warunków przyłączenia projektowanych obiektów do sieci,
e) wydanych lub aktualizowanych warunków w zakresie dostępu do drogi publicznej lub zawartych po ogłoszeniu postępowania porozumień w zakresie dostępu do drogi publicznej lub przebudowy infrastruktury drogowej,
f) podjętych przez organ stanowiący Zamawiającego wiążących decyzji dotyczących wykorzystania obiektów,
g) zmian obowiązujących przepisów prawa, które obligują Zamawiającego do realizacji w określony sposób lub w określonym zakresie zadań publicznych, które będzie realizować w obiektach stanowiących przedmiot zamówienia.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest OPZ, stanowiącym Załącznik Nr 9 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 656820,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1854840,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 656820,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4idea Karol Sitarski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 365571352

7.3.3) Ulica: Złota 15/U5

7.3.4) Miejscowość: Kielce

7.3.5) Kod pocztowy: 25-015

7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 656820,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi