Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1172B Wigry – Burdeniszki – do drogi 1171B, Gmina Suwałki
Zarząd Dróg Powiatowych w Suwałkach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00272507
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00272507/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-02 12:32
- Lokalizacja
- Suwałki, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cae3456a-654f-4174-88eb-d574adfc6dfc
- Identyfikator
- 8441876033
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272507 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1172B Wigry – Burdeniszki – do drogi 1171B, Gmina Suwałki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Suwałkach
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790727227
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ogrodowa 57
1.5.2.) Miejscowość: Suwałki
1.5.3.) Kod pocztowy: 16-400
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL843 - Suwalski
1.5.7.) Numer telefonu: 87 565 70 85
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdp.suwalki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdp.suwalki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zdpsuwalki.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 1172B Wigry – Burdeniszki – do drogi 1171B, Gmina Suwałki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cae3456a-654f-4174-88eb-d574adfc6dfc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272507
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630369/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Przebudowa drogi powiatowej nr 1172B Wigry - Burdeniszki - do drogi 1171B, Gmina Suwałki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00141620
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZDP.II.240.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane, obejmujące wykonanie rozbudowy z przebudową drogi powiatowej nr 1172B Wigry – Burdeniszki – do drogi 1171B w km 0+056 – 1+506.
Inwestycja obejmuje wykonanie:
1) wykonanie robót rozbiórkowych istniejącej nawierzchni w zakresie niezbędnym,
2) budowa jezdni do szer. 5,0÷6,0 m w z miejscowym zawężeniem do 4,0m w km 0+365÷0+400;
3) budowa drogi dla pieszych i rowerów;
4) budowa drogi dla pieszych, opasek i ciągów pieszych oraz schodów terenowych;
5) budowę zjazdów;
6) budowa poboczy gruntowych szer. 0,50÷0,75 m;
7) budowa wyniesionych przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów;
8) budowa rowów trapezowych wraz z innymi urządzeniami wodnymi umożliwiającymi odwodnienie pasa drogowego do gruntu;
9) budowę i przebudowę przepustów pod drogą i zjazdami;
10) budowa kanalizacji deszczowej z włączeniem do istniejącej sieci odprowadzające wody opadowe i roztopowe do jeziora Wigry;
11) przebudowa sieci elektroenergetycznej;
12) budowa oświetlenia;
13) przebudowa odcinka linii kablowej ORANGE;
14) zieleń urządzona - trawnik;
15) umocnienie skarp i budowa muru oporowego;
16) wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
17) wycinka drzew będących w projektowanym pasie drogowym
2. Szczegółowo zakres przedmiotu zamówienia i warunki realizacji określa – przedmiary robót, dokumentacja projektowa, szczegółowe specyfikacje techniczne oraz projektowane postanowienia umowy, stanowiące załączniki do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu
45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych
45236000-0 - Wyrównywanie terenu
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
77211400-6 - Usługi wycinania drzew
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5722434,34 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6170016,87 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5722434,34 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8441806162
7.3.3) Ulica: Przytorowa 24
7.3.4) Miejscowość: Suwałki
7.3.5) Kod pocztowy: 16-400
7.3.6.) Województwo: podlaskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wszystkie roboty poza bitumicznymi
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5722434,34 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-31| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |