Wybór osób do realizacji terapii SI (integracja sensoryczna) dla dzieci – uczestników projektu Skoordynowane wsparcie pre i post adopcyjne.
Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00272584
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00272584/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-02 12:46
- Lokalizacja
- Katowice, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7fd3dce3-edd2-4b83-9913-df6e19c735b7
- Identyfikator
- 9542770064
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272584 z dnia 2026-06-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wybór osób do realizacji terapii SI (integracja sensoryczna) dla dzieci – uczestników projektu Skoordynowane wsparcie pre i post adopcyjne.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Śląski Ośrodek Adopcyjny w Katowicach
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Administracji i Kontroli
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 386274103
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Graniczna 29
1.5.2.) Miejscowość: Katowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 40-017
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki
1.5.7.) Numer telefonu: 501362322
1.5.8.) Numer faksu: zamowienia@soa-katowice.pl
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@soa-katowice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: soa-katowice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13033361.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Realizacja zadań przewidzianych dla osrodka adopcyjnego ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wybór osób do realizacji terapii SI (integracja sensoryczna) dla dzieci – uczestników projektu Skoordynowane wsparcie pre i post adopcyjne.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7fd3dce3-edd2-4b83-9913-df6e19c735b7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272584
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021460/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 Wybór osób do realizacji terapii integracji sensorycznej dla dzieci uczestniczących w projekcie 'Skoordynowane wsparcie pre i post adopcyjne"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie dofinansowane przez Unię Europejską w ramach projektu pod nazwą Skoordynowane wsparcie pre i post adopcyjne. Sygnatura projektu: FESL.07.08-IZ.01-002B/232.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00223961
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ŚOA.AK.331.3.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 92000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja 300 godzin zegarowych terapii SI dla dzieci – uczestników projektu pn.: „Skoordynowane wsparcie pre i post adopcyjne”.
2. Celem realizacji niniejszego zamówienia jest wspieranie rozwoju dzieci w szczególności poprzez:
a) zwiększenie ich aktywności i sprawności ruchowej,
b) stymulację układu nerwowego,
c) dostarczanie w kontrolowany sposób odpowiedniej ilości bodźców zmysłowych,
d) poprawę kontroli okołoruchowej,
e) poprawę percepcji wzrokowej i słuchowej,
f) poprawę koncentracji.
3. Uczestnikami będą dzieci zgłoszone do przysposobienia oraz dzieci już przysposobione, które są uczestnikami projektu Skoordynowane wsparcie pre i post adopcyjne, zamieszkałe na terenie województwa śląskiego. Za rekrutację uczestników odpowiada Zamawiający, który przekaże listę dzieci wraz z danymi kontaktowymi do ich rodziców/ opiekunów.
4. Miejsce realizacji: Terapia SI będzie prowadzona w gabinecie zlokalizowanym w odległości nie większej niż 15 km od siedziby Zamawiającego w Bielsku-Białej (ul. Modrzewskiego 12, 43-300 Bielsko-Biała). Gabinet zostanie zapewniony przez Wykonawcę.
UWAGA 1: Odległość pomiędzy wskazanym gabinetem a siedzibą Zamawiającego zostanie ustalona na podstawie Google Maps – najkrótsza trasa przejazdu samochodem.
UWAGA 2: Budynek oraz gabinet, w którym realizowana będzie terapia SI muszą spełniać co najmniej minimalne wymagania służące zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, zgodnie z ustawą z dnia 19.07.2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
5. Dodatkowe informacje:
a. Terapia będzie prowadzona od poniedziałku do soboty, w godzinach od 8:00 do 20:00, w terminach ustalonych pomiędzy Wykonawcą a rodzicami adopcyjnymi lub opiekunami dzieci korzystających ze wsparcia.
b. Minimalna wartość zamówienia będzie stanowiła 30% maksymalnej wartości zamówienia podstawowego (bez prawa opcji). Wykonawca nie będzie wnosił żadnych roszczeń z tytułu realizacji zamówienia w mniejszym niż maksymalny przewidywany wymiar.
6. Do zadań Wykonawcy w szczególności będą należeć:
a. Realizacja terapii integracji sensorycznej zgodnie z procedurą i standardami właściwymi dla tej metody terapii;
b. Dojazd na miejsce realizacji terapii;
c. Zapewnienie gabinetu do realizacji terapii;
d. Ustalanie terminów spotkań z rodzicami adopcyjnymi i opiekunami dzieci objętych wsparciem i prowadzenie harmonogramów i grafików spotkań;
e. Przygotowanie, na podstawie wzorów przekazanych przez Zamawiającego, dokumentacji z realizacji działań w ramach projektu pn. „Skoordynowane wsparcie pre i post adopcyjne”.
7. Kalkulacja kosztów musi zawierać:
a. Koszt wynagrodzenia terapeuty/terapeutów;
b. Koszt dojazdu terapeuty/terapeutów na miejsca prowadzenia terapii;
c. Koszt zapewnienia gabinetu do realizacji terapii;
d. Koszt zapewnienia narzędzi niezbędnych do przeprowadzenia terapii;
e. Koszt prowadzenia dokumentacji projektowej i jej dostarczenia do siedziby Zamawiającego;
4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
98333000-6 - Masaże
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 85800 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 86340 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 85800 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Stowarzyszenie Ratownictwa Polskiego
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7171832225
7.3.3) Ulica: Kraczewicka 27/7
7.3.4) Miejscowość: Poniatowa
7.3.5) Kod pocztowy: 24-320
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 85800 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 7 miesiące
| 2026-06-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |