Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy dróg - ul. Klonowej na odc. od drogi powiat. dz. nr 176/4 i ul. Kubańskiej w m. Bierzyce do drogi powiatowej, dz. nr 168 w m. Zaprężyn, gm. Długołęka

Gmina Długołęka

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00272752
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00272752/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-02 13:18
Lokalizacja
Długołęka, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9f84a647-6633-44ef-9b37-a1489b3b0a3d
Identyfikator
9111102754
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272752 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy dróg - ul. Klonowej na odc. od drogi powiat. dz. nr 176/4 i ul. Kubańskiej w m. Bierzyce do drogi powiatowej, dz. nr 168 w m. Zaprężyn, gm. Długołęka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Długołęka

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935017

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Robotnicza 12

1.5.2.) Miejscowość: Długołęka

1.5.3.) Kod pocztowy: 55-095

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.kulpa@gmina.dlugoleka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://dlugoleka.bip.net.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9f84a647-6633-44ef-9b37-a1489b3b0a3d

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy dróg - ul. Klonowej na odc. od drogi powiat. dz. nr 176/4 i ul. Kubańskiej w m. Bierzyce do drogi powiatowej, dz. nr 168 w m. Zaprężyn, gm. Długołęka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9f84a647-6633-44ef-9b37-a1489b3b0a3d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272752

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043953/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy drogi gminnej ul. Kubańskiej na odcinku od ul. Klonowej w m. Bierzyce do drogi powiatowej dz. nr 168, obręb Zaprężyn

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00154924

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.9.2026.MK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1) Opracowanie dokumentacji projektowej rozbudowy dróg gminnych ul. Klonowej na odcinku od drogi powiatowej dz. nr ew. 176/4 i ul. Kubańskiej w miejscowości Bierzyce do drogi powiatowej, dz. nr ew. 168 w miejscowości Zaprężyn, gm. Długołęka wraz z uzyskaniem odpowiednich decyzji wymaganych przepisami, które pozwolą Zamawiającemu rozpocząć realizację robót budowlanych na podstawie dokumentacji stanowiącej przedmiot umowy;
2) pełnieniu nadzoru autorskiego w trakcie realizacji robót budowlanych przewidzianych w/w dokumentacją projektową;
3) uzyskanie zezwolenia na realizacje inwestycji drogowej (ZRID) uprawniającego do rozpoczęcia robót budowlanych (decyzji prawomocnej lub decyzji z rygorem natychmiastowej wykonalności) lub innej decyzji wymaganej przepisami prawa uprawniającej Zamawiającego do wykonania robót budowalnych na podstawie przedmiotowej dokumentacji projektowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W przedmiotowym postępowaniu, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, tj. do dnia 24 marca 2026 r. do godziny 10:00 wpłynęły nw. oferty:
1 DROGTIM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
ul. Jedności Narodowej 81 lokal 2A, 50-262 Wrocław,
Cena: 1 199 865,00 zł brutto
2 Pracownia Projektowa Szymon Potoczny
ul. Chabrowa 95b, 52-200 Wysoka
Cena: 549 810,00 zł brutto
3 PBW INŻYNIERIA Sp. z o.o.
ul. Karmelkowa 34 52-436 Wrocław
Cena: 761 370,00 zł brutto
4 Piotr Szymański - Zakład Projektowo Budowlany P.S. Projekt
ul. Kolejowa 24c, 58-310 Szczawno-Zdrój
Cena: 378 963,00 zł brutto
Złożona oferta z najniższą ceną, niepodlegająca odrzuceniu – 761 370,00 zł brutto, przewyższa środki jakie Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie niniejszego zamówienia, tj. kwotę w wysokości 600 000,00 zł brutto. Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Zamawiający nie zwiększy kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny oferty. Wobec powyższego, Zamawiający postąpił jak w sentencji.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 761370,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 761370,00 PLN

2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi