Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości administrowanych przez Zamek Książ w Wałbrzychu Spółka z o.o. (...)

Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o. o.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00272861
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00272861/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-02 13:41
Lokalizacja
Wałbrzych, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fe098620-86b4-4a07-b364-d023fd0c4e83
Identyfikator
8860002416
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadami

Wykonawcy

1 przyznane

MIEJSKI ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWałbrzych, PL · lot 0
385 806,24 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00272861 z dnia 2026-06-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości administrowanych przez Zamek Książ w Wałbrzychu Spółka z o.o. (...)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zamek Książ w Wałbrzychu Sp. z o. o.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890011550

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piastów Śląskich 1

1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-306

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ksiaz.walbrzych.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ksiaz.walbrzych.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminawalbrzych.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu nieruchomości administrowanych przez Zamek Książ w Wałbrzychu Spółka z o.o. (...)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fe098620-86b4-4a07-b364-d023fd0c4e83

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272861

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/06/01/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usługi polegającej na odbieraniu
i zagospodarowaniu odpadów komunalnych z terenu nieruchomości administrowanych przez Zamek Książ w Wałbrzychu Spółka z o.o., tj. z posesji przy ulicy Piastów Śląskich 1 (Zamek Książ) i z posesji przy ulicy Wrocławskiej 158 (Palmiarnia) na terenie Wałbrzycha, oraz zapewnieniu pojemników do zbiórki odpadów w okresie realizacji zamówienia.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Formularz asortymentowo — cenowy zawarty w Załączniku nr 1 do Umowy - Formularzu ofertowym oraz projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 6 do SWZ.
3. Wykonawca jest zobowiązany wykonywać usługę odbioru odpadów komunalnych:
a) w sposób ciągły, w godzinach od 06.30 do 09.00, w dni robocze przed rozpoczęciem ruchu turystycznego na terenie Zamku oraz w godzinach 07.00 do 15.00 na terenie Palmiarni,
z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy,
b) niezależnie od warunków atmosferycznych.
c) w sposób sprawny, ograniczający do minimum utrudnienia w korzystaniu z nieruchomości,
d) zapewniając dla właściwej realizacji przedmiotu zamówienia, przez cały czas trwania umowy dostatecznej ilości środków technicznych, gwarantujących terminowe i jakościowe wykonanie zakresu rzeczowego usług, jak również odpowiedniego personelu,
e) dokonując odbioru i transportu odpadów również w przypadkach, w których dojazd do nieruchomości i punktów zbiórki odpadów będzie utrudniony z powodu prowadzonych remontów dróg, dojazdów itp.
4. Odbiór i zagospodarowanie odpadów należy prowadzić zgodnie z:
a) ustawą z dnia 13 września 1996 o utrzymaniu porządku i czystości w gminach (tj. Dz. U.
z 2025 r., poz. 733 ze zm.) wraz z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi,
b) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 o odpadach (tj. Dz. U. z 2023 r., poz. 1587 ze zm.) wraz z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi,
c) Uchwałą XXXIX /436/21 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 31 sierpnia 2021 zmieniającą uchwałę nr XXIX/315/20 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 20 grudnia 2020 w sprawę szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów,
d) przepisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Wałbrzych (Załącznik do uchwały nr XXIX/314/20 Rady Miejskiej Wałbrzycha z dnia 22 grudnia 2020 r.).
5. Zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz zapisami Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Wałbrzych oraz wymaganiami Zamawiającego, zakres prac obejmuje:
1) zapewnienie przez Wykonawcę niezbędnych pojemników na odpady w ilościach określonych w Załączniku nr 1 do SWZ.
2) ubezpieczenie na własny koszt i zabezpieczenie pojemników od ryzyka związanego
z uszkodzeniem lub kradzieżą na czas realizacji przedmiotu zamówienia. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie lub kradzież pojemników,
3) odbieranie wszystkich odpadów komunalnych niesegregowanych oraz zebranych selektywnie, wytworzonych na terenie Zamawiającego, zgromadzonych w pojemnikach.
6. Zamawiający wymaga by wszystkie pojazdy przeznaczone do realizacji zamówienia (100%)
w zakresie norm emisji spalin spełniały co najmniej wymagania normy EURO 4. Jeżeli pojazdy przeznaczone do realizacji zamówienia nie będą spełniały normy EURO 4 oferta zostanie odrzucona, jako niezgodna z SWZ.
7. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych:
Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części, ponieważ przedmiot zamówienia stanowi usługę jednorodną i funkcjonalnie powiązaną. Realizacja zamówienia przez jednego Wykonawcę zapewni sprawną organizację, ciągłość świadczenia usług oraz jednolite standardy jakościowe, a podział mógłby powodować trudności organizacyjne oraz wzrost kosztów realizacji zamówienia. Brak podziału zamówienia na części nie ogranicza konkurencji.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
9. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 p.z.p.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 352097,28 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 385806,24 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 385806,24 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejski Zakład Usług Komunalnych sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 886-25-88-515

7.3.4) Miejscowość: Wałbrzych

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 385806,24 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2028-05-31
2026-06-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi