Remont elewacji budynku Sądu Okręgowego w Sieradzu
SĄD OKRĘGOWY W SIERADZU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00273814
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00273814/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-03 08:57
- Lokalizacja
- Sieradz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fa855593-2f5b-4aaa-8223-484da78ec8cc
- Identyfikator
- 8272119558
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Roboty budowlaneRoboty elewacyjneMalowanie budynkówRoboty remontowe i renowacyjne
Wykonawcy
2 przyznane
PIOTR KORPASieradz, PL · lot 0
819 033,36 PLNPIOTR KORPASieradz, PL · lot 1
598 738,55 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00273814 z dnia 2026-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont elewacji budynku Sądu Okręgowego w Sieradzu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: SĄD OKRĘGOWY W SIERADZU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 731647550
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: al. Zwycięstwa 1
1.5.2.) Miejscowość: Sieradz
1.5.3.) Kod pocztowy: 98-200
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gospodarczy@sieradz.so.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sieradz.so.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fa855593-2f5b-4aaa-8223-484da78ec8cc1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ kontroli państwowej i ochrony prawa oraz sąd i trybunał
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remont elewacji budynku Sądu Okręgowego w Sieradzu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fa855593-2f5b-4aaa-8223-484da78ec8cc
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273814
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00129385/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont elewacji budynku Sądu Okręgowego w Sieradzu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00172846
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OF.261.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1188373,93 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia w zakresie część nr 1 – remont elewacji budynku Sądu Okręgowego w Sieradzu (elewacja północna, południowa, wschodnia i zachodnia):Zakres prac wykonawcy dla części nr 1 składa się z czterech etapów określonych w dokumentacji jako: ETAP 1, 2, 3 i 4 .
Elementy robót objęte przedmiotem zamówienia (ETAP 1):
1. elewacja północna budynku Sądów
2. winda zewnętrzna
3. spadki terenu przy elewacji frontowej
4. opaska z kostki brukowej wzdłuż elewacji objętej przedmiotem zamówienia
Elementy robót nieobjęte przedmiotem zamówienia:
1. Schody zewnętrzne (Etap 7 - wg odrębnego opracowania)
2. Zadaszenie nad schodami zewnętrznymi (Etap 7 - wg odrębnego opracowania)
3. Przejście do dziedzińca północnego (Etap 7 - wg odrębnego opracowania)
Elementy robót objęte przedmiotem zamówienia (ETAP 2):
1. elewacja wschodnia budynku Sądów
2. opaska z kostki brukowej wzdłuż elewacji objętej przedmiotem zamówienia
W ETAPIE 2 zakres opracowania obejmuje wyłącznie remont elewacji wschodniej budynku Sądów i nie obejmuje części wewnętrznych budynku.
Elementy robót objęte przedmiotem zamówienia (ETAP 3):
1. elewacja południowa budynku Sądów
2. zewnętrzna klatka schodowa przy południowej elewacji
3. zadaszenie wejścia do klatki południowej
4. brama ograniczająca dostęp do wejścia do zewnętrznej klatki przy elewacji południowej
5. opaska z kostki brukowej wzdłuż elewacji objętej przedmiotem zamówienia
6. Mury oporowe parkingu przynależnego do budynku Sądów
W ETAPIE 3 zakres opracowania obejmuje wyłącznie remont elewacji południowej budynku Sądów i nie obejmuje części wewnętrznych budynku.
Elementy robót nieobjęte przedmiotem zamówienia (wskazanej niżej elementy zostały ujęte w części nr 2 niniejszego postępowania):
1. Malowanie ścian przejść między parkingiem a dziedzińcem południowym (Etap 6 - wg odrębnego opracowania)
2. 2 bramy umożliwiające dostęp do dziedzińca południowego (Etap 6 - wg odrębnego opracowania)
Elementy robót objęte przedmiotem zamówienia (ETAP 4):
1. elewacja zachodnia budynku Sądów
2. opaska z kostki brukowej wzdłuż elewacji objętej przedmiotem zamówienia
W ETAPIE 4 zakres opracowania obejmuje wyłącznie remont elewacji wschodniej budynku Sądów i nie obejmuje części wewnętrznych budynku.
Ponadto, do zakresu prac w zakresie części nr 1 należą: prace rozbiórkowe, uporządkowanie terenu robót, wyniesienie i wywiezienie materiałów rozbiórkowych i ich utylizacja, prace kontrolno – pomiarowe, uruchomieniowe, odbiorcze, sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji stanowiącej dla części nr 1 - załącznik nr 7 do SWZ.
Zamawiający informuje, że dokumentacja projektowa dla każdej z części zamówienia została podzielona na etapy, jednak Zamawiający nie wymaga prowadzenia prac etapami. Zamawiający nie przewiduje płatności częściowych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45442110-1 - Malowanie budynków
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 658272,63 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest remont elewacji budynku Sądu Okręgowego w Sieradzu.Przedmiot zamówienia w zakresie części nr 2 obejmuje remont elewacji budynku Sądu Okręgowego w Sieradzu (dziedziniec północny i południowy.
W zakres prac wykonawcy dla części nr 2 składa się z dwóch etapów określonych w dokumentacji jako ETAP 5 i 6:
Elementy robót objęte przedmiotem zamówienia (ETAP 5):
1. 6 elewacji dziedzińca północnego
2. Odnowienie istniejących krat w oknach piwnicy(zgodnie z częścią graficzną)
3. Nowoprojektowane kraty w oknach piwnicy (zgodnie z częścią graficzną)
4. Murki oporowe w dziedzińcu wewnętrznym
W ETAPIE 5 zakres opracowania obejmuje wyłącznie remont elewacji północnego dziedzińca budynku Sądów i nie obejmuje części wewnętrznych budynku.
Elementy robót objęte przedmiotem zamówienia (ETAP 6):
1. Elewacje dziedzińca południowego budynku Sądów.
2. Zewnętrzna klatka schodowa, wraz z 7 oknami.
3. 9 par drzwi zewnętrznych.
4. Ściany przejścia między dziedzińcem południowym a parkingiem zlokalizowanym w południowej części założenia.
5. Kraty po zewnętrznej i wewnętrznej stronie okien.
6. Dwie bramy zapewniające dostęp do dziedzińca południowego.
Elementy inwestycji nieobjęte przedmiotem zamówienia:
1. Posadzka dziedzińca południowego.
2. Istniejące bramy do wbudowanych garaży.
W ETAPIE 6 zakres opracowania obejmuje wyłącznie remont elewacji dziedzińca południowego budynku Sądów i nie obejmuje części wewnętrznych budynku.
Ponadto, do zakresu prac w zakresie części nr 2 należą: prace rozbiórkowe, uporządkowanie terenu robót, wyniesienie i wywiezienie materiałów rozbiórkowych i ich utylizacja, prace kontrolno – pomiarowe, uruchomieniowe, odbiorcze, sporządzenie dokumentacji powykonawczej.
Zamawiający informuje, że dokumentacja projektowa dla każdej z części zamówienia została podzielona na etapy, jednak Zamawiający nie wymaga prowadzenia prac etapami. Zamawiający nie przewiduje płatności częściowych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w dokumentacji stanowiącej dla części nr 2 – załącznik nr 12 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45443000-4 - Roboty elewacyjne
45442110-1 - Malowanie budynków
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
4.5.5.) Wartość części: 530101,30 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 819033,36 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1589328,28 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 819033,36 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane DEKARZ Piotr Korpa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8271176695
7.3.3) Ulica: Krasawna 46
7.3.4) Miejscowość: Sieradz
7.3.5) Kod pocztowy: 98-200
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 819033,36 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 598738,55 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1226310,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 598738,55 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane DEKARZ Piotr Korpa
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8271176695
7.3.3) Ulica: Krasawna 46
7.3.4) Miejscowość: Sieradz
7.3.5) Kod pocztowy: 98-200
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-07
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 598738,55 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |