Modernizacja i przebudowa budynku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Bochni wraz z jego wyposażeniem na potrzeby opieki psychiatrycznej
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni "Szpital Powiatowy" im. bł. Marty Wieckiej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00273828
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00273828/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-03 09:00
- Lokalizacja
- Bochnia, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2b3af589-beb0-45d0-ba03-a87292ccbd0c
- Identyfikator
- 8681604021
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00273828 z dnia 2026-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja i przebudowa budynku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Bochni wraz z jego wyposażeniem na potrzeby opieki psychiatrycznej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bochni "Szpital Powiatowy" im. bł. Marty Wieckiej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000304349
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Krakowska 31
1.5.2.) Miejscowość: Bochnia
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-700
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zaopatrzenie@szpital-bochnia.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://szpital-bochnia.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2b3af589-beb0-45d0-ba03-a87292ccbd0c1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Modernizacja i przebudowa budynku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Bochni wraz z jego wyposażeniem na potrzeby opieki psychiatrycznej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2b3af589-beb0-45d0-ba03-a87292ccbd0c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273828
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045862/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Modernizacja i przebudowa budynku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Bochni wraz z jego wyposażeniem na potrzeby opieki psychiatrycznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
„Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027”, Priorytet 5 Fundusze europejskie wspierające infrastrukturę społeczną, Działanie 5.13 Środowiskowa opieka psychiatryczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Typ projektu A. Wsparcie opieki psychiatrycznej dla dzieci, młodzieży i dorosłych2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00178781
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ-271-1-22/TP/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem Modernizacja i przebudowa budynku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Bochni wraz z jego wyposażeniem na potrzeby opieki psychiatrycznej, obejmujące w szczególności, wykonanie Robót Budowlanych, a także pozostałe zobowiązania wynikające z Umowy - które mają na celu zmodernizowanie Budynku, a także prawidłowe wykonanie pozostałych prac przewidzianych Umową, w szczególności spełnione będą wymogi określone właściwymi przepisami prawa, a ponadto wszelkie zobowiązania stanowiące przedmiot Umowy będą wykonane należycie i w sposób zgodny z wymogami Zamawiającego.
Gdzie przez:
Budynek – należy przez to rozumieć budynek użyteczności publicznej oraz budynek gospodarczy (wymagający zmiany przeznaczenia na budynek użyteczności publicznej) położone na działce nr 5206/2 przy ul. Konstytucji 3 Maja, w obrębie ewidencyjnym BOCHNIA-6, jednostce ewidencyjnej BOCHNIA-MIASTO 120101_1.0006. 5206/2.
Inwestycja – modernizacja i przebudowa budynku przy ul. Konstytucji 3-go Maja w Bochni wraz z jego wyposażeniem na potrzeby opieki psychiatrycznej polegająca na przebudowie i nadbudowie (w zakresie wieżyczki) Budynku, wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu, budową miejsc postojowych, budową zewnętrznych instalacji wody, gazu, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji opadowej oraz instalacji elektrycznych.
Roboty Budowlane – roboty budowlane wykonywane w związku z Inwestycją w szczególności:
• roboty budowlano - rozbiórkowe obejmujące m.in. demontaż armatury, wykucie stolarki okiennej, rozebranie dachu, schodów, ścian i ścianek działowych, skucie tynków, osuszanie, wzmocnienie fundamentów;
• roboty budowlane - stan surowy obejmujący m.in. wybudowanie trzonu windy, odbudowanie klatki schodowej, ścian wewnętrznych i działowych, ścian poddasza, dachu;
• roboty wykończeniowe obejmujące m.in. stolarkę okienną i drzwiową, tynki, posadzki, okładziny ścienne, podłogowe, balustrady, elewacje, schody zewnętrzne z pochylnią, dźwig osobowy;
• modernizacja/wykonanie instalacji: sanitarnej, opadowej, pożarowej, gazowej, odgromowej, klimatyzacji i wentylacji;
• roboty budowlane budynku gosp. (dawnej kaplicy),
a ponadto związane z nimi usługi i dostawy, wykonane w oparciu o postanowienia Umowy oraz o Dokumentację projektową, Szczegółowy Zakres Inwestycji i STWiOR. Przedmiot zamówienia nie obejmuje następującego zestawienia mebli: krzeseł (poz. 9), stołu jadalnego (poz.10), szafki ubraniowej (poz. 11), lodówki (poz. 13), zmywarki (poz. 14), biurek z krzesłami (poz. 18), kozetki medycznej (poz. 18), lady recepcyjnej (poz. 19), szaf na leki (poz. 21), maceratora (22), sofy (poz. 26), stolików nocnych (poz. 27), stołów konferencyjnych (poz. 30),
Dokumentacja projektowa – dokumentacja projektowa Inwestycji obejmująca PROJEKT TECHNICZNO - WYKONAWCZY, GEOLOGIĘ, PZT, UZGODNIENIA, stanowiąca załącznik 4 do SWZ
STWiOR - Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót – wykonana na zlecenie Zamawiającego dokumentacja stanowiąca załącznik 5 do SWZ.
Przedmiar robót - wykonana na zlecenie Zamawiającego dokumentacja (jako element pomocniczy) stanowiąca złącznik nr 6 do SWZ („Przedmiar robót stanowiący podstawę sporządzania kosztorysu jest opracowaniem wtórnym w stosunku do projektu i specyfikacji technicznych i to nie on determinuje zakres prac objętych przedmiotem zmówienia. Zawarte w przedmiarze robót zestawienia mają zobrazować skalę roboty budowlanej. Przedmiarowi robót stanowi wyłącznie charakter dokument pomocniczy.” Dokumentacja Projektowa oraz STWiOR jest nadrzędna w stosunku do przedmiaru robót).
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Dokumentacja projektowa, STWiOR.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45262310-7 - Zbrojenie
45262300-4 - Betonowanie
45262210-6 - Fundamentowanie
45262311-4 - Betonowanie konstrukcji
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45410000-4 - Tynkowanie
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych
45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45313100-5 - Instalowanie wind
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 13
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 13
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13527597,82 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 22969383,36 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13527597,82 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GRUPA GRAND Sp. z o. o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 524916845
7.3.4) Miejscowość: Korzenna 91
7.3.5) Kod pocztowy: 33-322
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13527597,82 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Zamówienie jest realizowane w ramach przedsięwzięcia pn. „Modernizacja i przebudowa budynku przy ul. Konstytucji 3Maja w Bochni wraz z jego wyposażeniem na potrzeby opieki psychiatrycznej” w ramach Programu „Fundusze Europejskie
dla Małopolski 2021-2027”, Priorytet 5 Fundusze europejskie wspierające infrastrukturę społeczną, Działanie 5.13
Środowiskowa opieka psychiatryczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych, Typ projektu A. Wsparcie opieki psychiatrycznej dla
dzieci, młodzieży i dorosłych
Umowa nr FEMP.05.13-IŻ.00-0098/25-00-XX/108/FE/25
| 2026-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |