„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki” w formule zaprojektuj i wybuduj

GMINA KOSÓW LACKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00273907
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00273907/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-03 09:15
Lokalizacja
Kosów Lacki, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e654dfb4-8c3d-4860-ae78-241c79321556
Identyfikator
8231560217
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie stolarki budowlanejInstalowanie centralnego ogrzewaniaUsługi projektowania architektonicznegoInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeIzolacja cieplnaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPokrywanie dachów panelami ogniw słonecznychRoboty instalacyjne elektryczneRoboty remontowe i renowacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00273907 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki”
w formule zaprojektuj i wybuduj

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KOSÓW LACKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 711582049

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Kościelna 20

1.5.2.) Miejscowość: Kosów Lacki

1.5.3.) Kod pocztowy: 08-330

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL925 - Siedlecki

1.5.7.) Numer telefonu: 25 787 91 05

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: samorzad@kosowlacki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kosowlacki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://kosowlacki.ezamawiajacy.pl/pn/kosowlacki/demand/290877/notice/public/details

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki”
w formule zaprojektuj i wybuduj

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e654dfb4-8c3d-4860-ae78-241c79321556

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00273907

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00021886/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu II: „Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza” Działania 2.1: „Efektywność energetyczna” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00249265

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RG.271.1.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

„Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki”
w formule zaprojektuj i wybuduj

Przedmiotem zadania jest „Kompleksowa termomodernizacja budynków użyteczności publicznej z zastosowaniem OZE w Gminie Kosów Lacki” w formule zaprojektuj i wybuduj.
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Kosów Lacki. Zamówienie obejmuje następujące obiekty budowlane:
• Budynek remizy OSP Kosów Lacki, dz. nr 1790 (ul. Szkolna 21), 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek świetlicy w Dębe, dz. nr 438/2, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek świetlicy w Tosiach, dz. nr 251, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek remizy OSP Wólka Okrąglik, dz. nr 1162, 08-330 Kosów Lacki,
• Budynek gminny, dz. nr 83 (ul. Polna 1), 08-330 Kosów Lacki.


UWAGA – Wyłączenie z zakresu rzeczowego (dotyczy budynku Remizy OSP w Kosowie Lackim):
W odniesieniu do budynku Remizy OSP w Kosowie Lackim przy ul. Szkolnej 21, z zakresu zamówienia wyłącza się prace, które zostały już zrealizowane. Wykonawca nie wycenia i nie wykonuje następujących robót wskazanych pierwotnie w PFU:
• docieplenie stropu – styropian, grubość 0,12 m, powierzchnia 18,00 m²,
• docieplenie ścian zewnętrznych – styropian, grubość 0,12 m, powierzchnia 513,00 m²,
• wymiana stolarki okiennej na spełniającą WT 2021, powierzchnia wymiany 36,69 m².
Pozostałe prace dla tego budynku (m.in. docieplenie dachu i stropodachu, mikroinstalacja fotowoltaiczna on-grid o mocy 4,5 kW, wymiana opraw i oświetlenia na LED) pozostają w zakresie zamówienia do wykonania.

UWAGA – Uwarunkowania przyrodnicze i terminy realizacji prac:
• Zgodnie z przeprowadzoną inwentaryzacją ornitologiczną i chiropterologiczną, Zamawiający wprowadza bezwzględne ograniczenia czasowe w realizacji prac na zewnątrz budynków:
• Dla budynków: budynek komunalny w Kosowie Lackim – byłe przedszkole (ul. Polna 1), Remiza OSP w Kosowie Lackim (ul. Szkolna 21) oraz Świetlica w Tosiach – ze względu na stwierdzone ślady gniazdowania ptaków (oraz ślady obecności nietoperzy w przedszkolu), prace termomodernizacyjne zewnętrzne mogą być prowadzone wyłącznie poza okresem lęgowym ptaków, tj. w terminie od 15 października do 28 lutego. Wykonawca jest zobowiązany uwzględnić ten reżim czasowy w harmonogramie robót.
• Dla budynków: Remiza OSP w Wólce Okrąglik oraz Świetlica w Dębe – brak przeciwskazań przyrodniczych, prace mogą być realizowane bez ograniczeń czasowych wynikających z okresów lęgowych.

Ogólny zakres zamówienia dla wszystkich obiektów obejmuje w szczególności:
• uzyskanie stosownych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii,
• wykonanie robót zgodnie z zaakceptowaną dokumentacją i STWiORB (z uwzględnieniem wyżej wymienionych wyłączeń i reżimów środowiskowych) wraz z zakupem i montażem niezbędnego wyposażenia.

Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym, stanowiącym Załącznik nr 7 do niniejszej SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45321000-3 - Izolacja cieplna

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający stwierdza, że cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie będzie mógł zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty
2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane