Sukcesywne dostawy oleju napędowego (lekkiego) dla statku naukowo-badawczego s/y „Oceania”, realizowane w drodze na Spitsbergen oraz w portach Spitsbergenu (Norwegia)

INSTYTUT OCEANOLOGII POLSKIEJ AKADEMII NAUK

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00274053
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00274053/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-03 09:44
Lokalizacja
Sopot, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9a7a41ed-e8dd-454c-b11c-699d82db7623
Identyfikator
5851004839
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej napędowy

Wykonawcy

1 przyznane

NAVIGA KRZYSZTOF MAKOWSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGdynia, PL · lot 0
635 520 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274053 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Sukcesywne dostawy oleju napędowego (lekkiego) dla statku naukowo-badawczego s/y „Oceania”, realizowane w drodze na Spitsbergen oraz w portach Spitsbergenu (Norwegia)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: INSTYTUT OCEANOLOGII POLSKIEJ AKADEMII NAUK

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000632467

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Powstańców Warszawy 55

1.5.2.) Miejscowość: Sopot

1.5.3.) Kod pocztowy: 81-712

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.7.) Numer telefonu: 58 551-72-81

1.5.8.) Numer faksu: 58 551-21-30

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mmasnicka@iopan.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.iopan.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9a7a41ed-e8dd-454c-b11c-699d82db7623

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - Polska Akademia Nauk i tworzone przez nią jednostki organizacyjne

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


badania naukowe, edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Sukcesywne dostawy oleju napędowego (lekkiego) dla statku naukowo-badawczego s/y „Oceania”, realizowane w drodze na Spitsbergen oraz w portach Spitsbergenu (Norwegia)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9a7a41ed-e8dd-454c-b11c-699d82db7623

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274053

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00152263/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.5 Sukcesywne dostawy oleju napędowego (lekkiego) dla statku naukowo-badawczego s/y „Oceania”, realizowane w drodze na Spitsbergen oraz w portach Spitsbergenu (Norwegia)

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00240275

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IO/ZP/5/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 720000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju napędowego (lekkiego) dla statku naukowo -badawczego s/y „Oceania”, realizowane w drodze na Spitsbergen oraz w portach Spitsbergenu (Norwegia) dla Instytutu Oceanologii Polskiej Akademii Nauk (numer postępowania IO/ZP/5/2026).
2. Postępowanie stanowi powtórzenie postępowania nr IO/ZP/3/2026 w zakresie Pakietu II.
3. Maksymalna wielkość zamówienia: 96 000 litrów oleju napędowego; miejsce dostawy: w drodze na Spitsbergen oraz w portach Spitsbergenu (Norwegia).
4. Olej napędowy musi spełniać wymagania określone dla paliw żeglugowych lekkich kategorii ISO-F-DMA według międzynarodowego standardu ISO 8217:2017 (E). Zawartość siarkowodoru w fazie ciekłej nie może przekraczać 0,5 mg/kg, zawartość siarki nie może przekraczać 0,1 % m/m, a gęstość mierzona w temperaturze 15oC musi mieścić się w zakresie 820,0 – 840,0 kg/m3. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie paliwa żeglugowego odpowiadającego standardowi równoważnemu do standardu ISO 8217:2017 (E). Rozwiązanie równoważne musi charakteryzować się co najmniej tymi samymi parametrami co określone w przywołanym standardzie.
5. Niezależnie od powyższego olej napędowy dostarczany w ramach realizacji niniejszego zamówienia powinien być wolny od zanieczyszczeń oraz dostosowany do pory roku i warunków atmosferycznych miejsca jego dostawy.
6. Wykonawca zobowiązany jest do przedstawienia i przekazania Zamawiającemu przy każdej dostawie świadectwa jakości w języku polskim lub angielskim, wydanego przez specjalistyczne laboratorium, potwierdzającego zgodność parametrów oleju z wymogami międzynarodowego standardu ISO 8217:2017 (E) lub równoważnego w pełnym jego zakresie.
7. Forma dostawy – za pomocą autocysterny z własnym urządzeniem podającym olej do zbiorników statku lub za pomocą bunkierki (opcjonalnie).
8. Przez „autocysternę” należy rozumieć pojazd wraz ze zbiornikiem do przewozu min. 15 ton paliwa, zdolny zaopatrywać statki w paliwo ciekłe, wyposażony w urządzenia do przeładunku cieczy: pompy, węże o różnych przekrojach, pozwalający na bezproblemowe podanie paliwa z nabrzeża portowego na jednostkę zaopatrywaną.
9. Przez „bunkierkę” należy rozumieć niewielki zbiornikowiec lub barkę, zdolną zaopatrywać statki w paliwo ciekłe, wyposażoną w urządzenia do przeładunku cieczy: pompy, węże o różnych przekrojach na specjalnych wysięgnikach pozwalające na bezproblemowe podanie paliwa na jednostkę zaopatrywaną na redzie i w portach.
10. Odbiór oleju następować będzie na burcie statku przez St. Mechanika lub osobę upoważnioną.
11. Dostawy realizowane będą sukcesywnie w zależności od potrzeb Zamawiającego. Zamawiający przewiduje 2-4 dostawy.
12. Zamawiający (Armator) każdorazowo uzgadniać będzie z dostawcą dokładny termin dostawy i ilość oleju napędowego. Uzgodnienie dostawy następować będzie drogą mailową lub telefonicznie (wówczas potwierdzone emailem na żądanie którejkolwiek ze stron).
13. Armator posiada dokument AKC-PR – potwierdzenie zgłoszenia rejestracyjnego w Urzędzie Celnym w zakresie podatku akcyzowego. Paliwo żeglugowe będące przedmiotem niniejszego postępowania jest objęte zwolnieniem z akcyzy przy dostawie.
14. Zamawiający zastrzega sobie prawo zamówienia mniejszej ilości paliwa, jednak nie mniejszej niż 60% ilości stanowiącej przedmiot zamówienia (gwarantowana wielkość zamówienia). Wykonawcy nie będą przysługiwać z tego tytułu żadne roszczenia względem Zamawiającego.
15. W przypadku gdy Zamawiający użył w opisie przedmiotu zamówienia oznaczeń norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, dopuszcza się rozwiązania równoważne opisywanym w SWZ. Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. Rozwiązanie równoważne musi charakteryzować się co najmniej tymi samymi parametrami co określone w przywołanym standardzie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09134100-8 - Olej napędowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 635520,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 635520,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 635520,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Naviga Krzysztof Makowski Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 361155450

7.3.3) Ulica: ul. Franciszka Sokoła 77

7.3.4) Miejscowość: Gdynia

7.3.5) Kod pocztowy: 81-603

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 635520,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy