„Organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu- w podziale na 2 części”
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00274191
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00274191/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-03 10:13
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d097b797-4cf7-418a-952b-4aa667a2c993
- Identyfikator
- 6442875419
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274191 z dnia 2026-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu- w podziale na 2 części”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271998066
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kombajnistów 76
1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: 323636006
1.5.8.) Numer faksu: 323636002
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@rprsosnowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rprsosnowiec.bip.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d097b797-4cf7-418a-952b-4aa667a2c9931.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu- w podziale na 2 części”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d097b797-4cf7-418a-952b-4aa667a2c993
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274191
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00001718/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.2 Organizacja i przeprowadzenie szkoleń grupowych dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu- w podziale na 2 części
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Przedmiotowe zamówienie jest współfinansowane w 85% ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus. Zdrowy pracownik. Najlepszą inwestycją w Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym w Sosnowcu Nr umowy: UDA- FESL.05.13-IZ.01-0DC2/24-002.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00222104
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DZ.261.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego postepowania jest świadczenie usług organizacji i przeprowadzenia szkoleń grupowych dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu - w podziale na 2 części (1-2):1.1 Organizacja i przeprowadzenie jednodniowego szkolenia stacjonarnego dla minimum 14 grup liczących maksymalnie 12 osób każda pt. „Stres i ratowanie życia. Zarządzanie stresem i kontrolowanie emocji – warsztaty” - (Część 1);
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1B (dla części 2) do SWZ.
3. Zamawiający wymaga, żeby przedmiot zamówienia został zrealizowany zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
4. Zgodnie z art. 100 ustawy PZP Zamawiający opisał przedmiot zamówienia w sposób umożliwiający uczestnictwo osobom z niepełnosprawnościami.
5. Ofertę można składać na jedną lub wszystkie części zamówienia, zgodnie z podziałem powyżej. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, które udzieli jednemu wykonawcy.
6. Przedmiotowe zamówienie jest współfinansowane w 85% ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Postępowanie prowadzone jest w ramach realizacji zadania, które uzyskało dofinansowanie projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (EFS+) Nr umowy: UDA- FESL.05.13-IZ.01-0DC2/24-00 w związku z zawarciem umowy o dofinansowanie projektu:
Zdrowy pracownik. Najlepszą inwestycją w Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym w Sosnowcu – zawartej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus dla Priorytetu FESL.05. Fundusze Europejskie dla rynku pracy,
dla Działania FESL 05.13 Zdrowy pracownik, TYP 1: Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy.
7. Zapłata za wykonanie przedmiotu umowy następować będzie przelewem w terminie do 30 dni (zależnie od oferty Wykonawcy) od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.
Uwaga: Termin płatności stanowi jedno z kryteriów oceny ofert!
8. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) i 8) ustawy PZP.
9. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy; w takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie tej części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz do podania firmy (nazwy) podwykonawców, o ile są mu wiadome na tym etapie, zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ.
Wymagany termin wykonania zamówienia:
Wykonanie przedmiotu umowy nastąpi od dnia podpisania umowy do dnia 10 września 2026 r. Dokładne terminy szkoleń zostaną ustalone indywidualnie z Zamawiającym w terminie do 3 dni od podpisania umowy (do każdej z części zamówienia indywidualnie).
Z uwagi na konieczność zakończenia jednego z etapów założonych w Projekcie oraz rozliczenie płatności z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia z budżetu na rok 2026 Zamawiający wskazuje datę końcową realizacji umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80400000-8 - Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne
55511000-5 - Usługi bufetowe oraz usługi kawiarniane dla ograniczonej grupy klientów
4.5.5.) Wartość części: 92008,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego postepowania jest świadczenie usług organizacji i przeprowadzenia szkoleń grupowych dla pracowników Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu - w podziale na 2 części (1-2):1.1 Organizacja i przeprowadzenie jednodniowego szkolenia stacjonarnego dla minimum 14 grup liczących maksymalnie 12 osób każda pt. „Stres i ratowanie życia. Zarządzanie stresem i kontrolowanie emocji – warsztaty” - (Część 1);
1.2 1.2 Organizacja i przeprowadzenie jednodniowego szkolenia stacjonarnego dla minimum 14 grup liczących maksymalnie 12 osób każda pt. „Zapobieganie chorobom narządu ruchu, ergonomia pracy personelu medycznego” - (Część 2)
2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1A (dla części 1) i Załącznik nr 1B (dla części 2) do SWZ.
3. Zamawiający wymaga, żeby przedmiot zamówienia został zrealizowany zgodnie z ustawą z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
4. Zgodnie z art. 100 ustawy PZP Zamawiający opisał przedmiot zamówienia w sposób umożliwiający uczestnictwo osobom z niepełnosprawnościami.
5. Ofertę można składać na jedną lub wszystkie części zamówienia, zgodnie z podziałem powyżej. Zamawiający nie ogranicza liczby części zamówienia, które udzieli jednemu wykonawcy.
6. Przedmiotowe zamówienie jest współfinansowane w 85% ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
Postępowanie prowadzone jest w ramach realizacji zadania, które uzyskało dofinansowanie projektu w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (EFS+) Nr umowy: UDA- FESL.05.13-IZ.01-0DC2/24-00 w związku z zawarciem umowy o dofinansowanie projektu:
Zdrowy pracownik. Najlepszą inwestycją w Rejonowym Pogotowiu Ratunkowym w Sosnowcu – zawartej w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus dla Priorytetu FESL.05. Fundusze Europejskie dla rynku pracy,
dla Działania FESL 05.13 Zdrowy pracownik, TYP 1: Eliminowanie zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy.
7. Zapłata za wykonanie przedmiotu umowy następować będzie przelewem w terminie do 30 dni (zależnie od oferty Wykonawcy) od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury.
Uwaga: Termin płatności stanowi jedno z kryteriów oceny ofert!
8. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) i 8) ustawy PZP.
9. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy; w takim przypadku Wykonawca jest zobowiązany do wskazania w ofercie tej części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz do podania firmy (nazwy) podwykonawców, o ile są mu wiadome na tym etapie, zgodnie z Załącznikiem nr 8 do SWZ.
Wymagany termin wykonania zamówienia:
Wykonanie przedmiotu umowy nastąpi od dnia podpisania umowy do dnia 10 września 2026 r. Dokładne terminy szkoleń zostaną ustalone indywidualnie z Zamawiającym w terminie do 3 dni od podpisania umowy (do każdej z części zamówienia indywidualnie).
Z uwagi na konieczność zakończenia jednego z etapów założonych w Projekcie oraz rozliczenie płatności z tytułu realizacji przedmiotowego zamówienia z budżetu na rok 2026 Zamawiający wskazuje datę końcową realizacji umowy.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80000000-4 - Usługi edukacyjne i szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80400000-8 - Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne
55511000-5 - Usługi bufetowe oraz usługi kawiarniane dla ograniczonej grupy klientów
4.5.5.) Wartość części: 137760,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78120,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 133560,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 83160,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, Centrum Kształcenia Zawodowego w Sosnowcu
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6340135558
7.3.3) Ulica: ul. Sienkiewicz 25
7.3.4) Miejscowość: Sosnowiec
7.3.5) Kod pocztowy: 41-200
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 83160,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 132720,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 132720,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 132720,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, Centrum Kształcenia Zawodowego w Sosnowcu
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6340135558
7.3.3) Ulica: Sienkiewicza 25
7.3.4) Miejscowość: Sosnowiec
7.3.5) Kod pocztowy: 41-200
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 132720,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-09-108.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2026-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |