Realizacja usługi edukacyjnej polegającej na organizacji i przeprowadzeniu szkoleń dla osób realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej z terenu województwa lubuskiego
Województwo Lubuskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00274213
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00274213/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-03 10:19
- Lokalizacja
- Zielona Góra, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-706b1f71-62c7-463e-821a-6641d0dd208a
- Identyfikator
- 9731009210
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274213 z dnia 2026-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Realizacja usługi edukacyjnej polegającej na organizacji i przeprowadzeniu szkoleń dla osób realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej z terenu województwa lubuskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Lubuskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze
1.3.) Oddział zamawiającego: Województwo Lubuskie – Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 081048430
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Niepodległości 36
1.5.2.) Miejscowość: Zielona Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 65-042
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 323 18 80
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@rops.lubuskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://rops.lubuskie.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-706b1f71-62c7-463e-821a-6641d0dd208a1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
polityka społeczna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Realizacja usługi edukacyjnej polegającej na organizacji i przeprowadzeniu szkoleń dla osób realizujących zadania z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej z terenu województwa lubuskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-706b1f71-62c7-463e-821a-6641d0dd208a
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274213
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047769/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.12 Szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej w podziale na części
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00189858
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ROPS.VI.46.1.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 197000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Opis przedmiotu zamówienia dot. części I.1. Przedmiotem zamówienia jest Organizacja i przeprowadzenie trzydniowych szkoleń w trybie stacjonarnym w trzech edycjach (każda edycja obejmująca 3 dni szkoleń) z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej.
2. Forma usługi: stacjonarna
3. Cel usługi: podniesienie wiedzy i kompetencji uczestników szkolenia w zakresie szeroko rozumianego przeciwdziałania przemocy domowej, zgodnie z art. 9a ust. 5a i 12a ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz.U. z 2024 r., poz. 1673).
4. Grupa docelowa uczestnicy szkolenia:
1) uczestnicy szkolenia to m.in. członkowie zespołów interdyscyplinarnych, grup diagnostyczno pomocowych i inne osoby
działające w obszarze przeciwdziałania przemocy domowej, reprezentujące m.in jednostki samorządu terytorialnego, jednostki organizacyjne pomocy społecznej, specjalistyczne ośrodki wsparcia dla osób doznających przemocy domowej, organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości, jednostki ochrony zdrowia, oświaty.
2) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do traktowania uczestników na każdym etapie przebiegu przedmiotu zamówienia jako grupy nierozłącznej (szkolenie, nocleg, wyżywienie itp.). Liczba uczestników szkolenia. Usługa szkoleniowa będzie przeprowadzona w trzech edycjach a łączna liczba uczestników
maksymalnie 60 osób dla wszystkich edycji. Jedna edycja = 20 osób (3 x 20 osób ) przez trzy (3) dni szkoleniowe, które obejmować będą zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne. Analogicznie w przypadku drugiej i trzeciej edycji, z tym, że każda z edycji to odrębna grupa 20 osób. Zatem trzy edycje po 20 osób (3 x 20) to łącznie 60 uczestników wszystkich edycji. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, łączna liczba uczestników dodatkowej edycji szkoleń może zwiększyć się maksymalnie o 20 osób (1 dodatkowa edycja szkolenia) i wyniesie łącznie maksymalnie 80 osób.
Zamawiający gwarantuje udział w każdym ze szkoleń minimalnej liczby 15 osób. Liczba godzin szkolenia. Zamawiający wymaga realizacji 3 edycji szkoleń. Jedna edycja obejmuje 3 dni szkoleniowe po 8 godzin dydaktycznych każdego dnia, czyli każda z edycji obejmuje 24 godziny dydaktyczne. Łącznia liczba godzin szkolenia dla wszystkich edycji: 72 godziny dydaktyczne.1 godzina w rozumieniu godziny dydaktycznej = 45 minut zegarowych. Podczas trwania każdej z edycji szkoleń powinny zostać wprowadzone dwa bloki blok edukacyjny/praktyczny (dotyczący wskazanych tematów w kontekście psychologicznym, związanych z pracą z osobami doznającymi przemocy i stosującymi przemoc) oraz blok prawny (dotyczący wskazanych tematów w ujęciu aspektów prawnych). Podczas każdego dnia szkoleniowego należy zaplanować dwie przerwy po 15 minut, Wykonawca zapewni jednemu przedstawicielowi Zamawiającego czynny udział i nadzór w trakcie trwania usługi szkoleniowej. W związku z czym Wykonawca zapewni jednemu przedstawicielowi Zamawiającego: obiad w pierwszym i ostatnim dniu szkolenia, a koszt związany z realizacją ww. zakresu stanowi koszt organizacyjny Wykonawcy w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca zapewnieni stałą obecność opiekuna technicznego w trakcie realizacji usługi szkoleniowej (tj. trzy dni od przyjazdu grupy na szkolenie do jej wyjazdu z bazy noclegowo szkoleniowej (hotelu), z którym na bieżąco będzie można się kontaktować w sprawach technicznych i organizacyjnych z zastrzeżeniem, że osobą tą nie jest osoba, skierowana do realizacji zamówienia w charakterze trenera. Ilekroć w zapisach opisu przedmiotu zamówienia jest mowa o realizacji określonych opisem usług, oznacza to, że dotyczyć one będą realizacji wszystkich wykazanych usług dla nierozłącznej grupy uczestników każdego trzydniowego szkolenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55100000-1 - Usługi hotelarskie
55110000-4 - Hotelarskie usługi noclegowe
55120000-7 - Usługi hotelarskie w zakresie spotkań i konferencji
55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80420000-4 - Usługi e-learning
22000000-0 - Druki i produkty podobne
92312212-0 - Usługi przygotowania podręczników szkoleniowych
4.5.5.) Wartość części: 144000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Organizacja i przeprowadzenie trzydniowego szkolenia online z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej.2. Forma usługi: online
1. Cel usługi: podniesienie wiedzy i kompetencji uczestników szkolenia w zakresie szeroko rozumianego przeciwdziałania przemocy domowej, zgodnie z art. 9a ust. 5a ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu przemocy domowej (Dz. U. z 2024 r. poz. 1673).
3. Grupa docelowa uczestnicy szkolenia: 1) uczestnicy szkolenia reprezentują m.in.: jednostki samorządu terytorialnego, jednostki organizacyjne pomocy społecznej, specjalistyczne ośrodki wsparcia dla osób doznających przemocy domowej, organy ścigania i wymiaru sprawiedliwości, jednostki ochrony zdrowia, oświaty, inne podmioty, których przedstawiciele mogą być członkami zespołów interdyscyplinarnych lub grup diagnostyczno pomocowych. Uczestnikami mogą być również inne osoby bezpośrednio pracujące z osobami doznającymi przemocy domowej oraz osobami stosującymi przemoc domową 2) Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do traktowania uczestników na każdym etapie przebiegu przedmiotu zamówienia jako grupy nierozłącznej.
Liczba uczestników szkolenia. Usługa szkoleniowa będzie przeprowadzona w trybie zdalnym dla maksymalnie 100 osób. Podczas jednego dnia szkolenia, które obejmować będzie zajęcia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne.
Zamawiający gwarantuje udział w szkoleniu minimalnej liczby 70 osób.
4. Liczba godzin szkolenia. Zamawiający wymaga jednego dnia szkoleniowego (8 godzin dydaktycznych):
-
zajęcia teoretyczne trwające maksymalnie 6 godzin dziennie x 3 dni
18 godzin
-
zajęcia warsztatowe obejmujące minimalnie 2 godziny dziennie x 3 dni 6 godzin
Łączna liczba godzin szkolenia: 8 godziny dydaktyczne. Jedna godzina w rozumieniu godziny dydaktycznej = 45 minut zegarowych.
Podczas każdego dnia szkoleniowego należy zaplanować dwie przerwy
po 15 minut.
5. Wykonawca, zapewni jednemu przedstawicielowi Zamawiającego czynny udział i nadzór w trakcie trwania usługi szkoleniowej, a koszt związany z realizacją ww. zakresu stanowi koszt organizacyjny Wykonawcy w ramach realizacji przedmiotu zamówienia.
6. Wykonawca zapewni stałą obecność opiekuna technicznego w trakcie realizacji usługi szkoleniowej, z którym na bieżąco będzie można się kontaktować w sprawach technicznych i organizacyjnych z zastrzeżeniem, że osobą tą nie jest osoba skierowana do realizacji zamówienia w charakterze trenera.
4. Ilekroć w zapisach opisu przedmiotu zamówienia jest mowa o realizacji określonych opisem usług, oznacza to, że dotyczyć one będą realizacji wszystkich wykazanych usług jednodniowego szkolenia online dla grupy maksymalnie 100 uczestników i co najmniej jednego przedstawiciela Zamawiającego (trenera).
5. Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV):
4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
80510000-2 - Usługi szkolenia specjalistycznego
80420000-4 - Usługi e-learning
22000000-0 - Druki i produkty podobne
92312212-0 - Usługi przygotowania podręczników szkoleniowych
4.5.5.) Wartość części: 53000,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 124500 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 166800,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 124500 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sebastian Cienkosz MAŁOPOLSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI, MCP, Włóczykij
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6811841305
7.3.3) Ulica: Sebastian Cienkosz MAŁOPOLSKIE CENTRUM PROFILAKTYKI, MCP, Włóczykij
7.3.4) Miejscowość: Kraków,
7.3.5) Kod pocztowy: 30-418
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 124500 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-30Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3880,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 16900,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3880,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kancelaria Radcy Prawnego Michał Soćko
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8252020727
7.3.3) Ulica: Ignacego Jana Paderewskiego
7.3.4) Miejscowość: Lublin
7.3.5) Kod pocztowy: 20-860
7.3.6.) Województwo: lubelskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-14
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3880,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-30| 2026-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |