"Świadczenie usług specjalistycznych"

GMINA SĘDZIEJOWICE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00274221
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00274221/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-03 10:20
Lokalizacja
Sędziejowice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4a53ae9f-7035-498d-aa00-e70cce0a5f3b
Identyfikator
8311576640
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi edukacji osób dorosłych oraz inneUsługi w zakresie zdrowia i opieki społecznejUsługi doradztwaOferowanie kursów językowychUsługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistegoUsługi szkoleniowe

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274221 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"Świadczenie usług specjalistycznych"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SĘDZIEJOWICE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934594

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wieluńska 6

1.5.2.) Miejscowość: Sędziejowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-160

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gminasedziejowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://gminasedziejowice.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gmina_sedziejowice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Świadczenie usług specjalistycznych"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a53ae9f-7035-498d-aa00-e70cce0a5f3b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274221

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00046306/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Świadczenie usług specjalistycznych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach projektu "Wsparcie Sędziejowickich Rodzin" współfinansowanego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021-2027, Działanie FELD.07.12 Działania na rzecz poprawy świadczenia usług w zakresie opieki rodzinnej i środowiskowej

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00254919

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RW.271.14.2026.VI

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie warsztatów z zakresu kompetencji wychowawczych dla rodziców. Zakres
obowiązków: Celem warsztatów jest zwiększenie kompetencji wychowawczych rodziców oraz poprawa relacji rodzinnych. Każdy uczestnik będzie miał możliwość nabycia praktycznych umiejętności w zakresie:
- rozpoznawania potrzeb dziecka,
- skutecznej komunikacji z dzieckiem (aktywnie słuchanie, wyrażanie emocji),
- wzmacniania potencjału i samodzielności dziecka,
- motywowania dziecka do współpracy.
Metodologia prowadzenia warsztatów opiera się na podejściu psychoedukacyjnym, z wykorzystaniem elementów treningu umiejętności wychowawczych oraz pracy w grupie. W programie przewidziano ćwiczenia praktyczne, analizę przypadków oraz pracę na przykładach
uczestników. wymiar świadczenia usługi: Planowane jest zorganizowanie 10 spotkań warsztatowych, każde trwające 2 godziny dydaktyczne. Warsztaty będą realizowane dla 2 grup uczestników, przy czym każda grupa zostanie objęta cyklem 5 spotkań warsztatowych.
Łącznie do zrealizowania jest 20 godzin dydaktycznych wsparcia.
Orientacyjny podział spotkań: 2026 r. – 5 spotkań, tj. łącznie 10 godzin dydaktycznych,
2027 r. – 5 spotkań, tj. łącznie 10 godzin dydaktycznych.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ oraz dzial V SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80400000-8 - Usługi edukacji osób dorosłych oraz inne

4.5.5.) Wartość części: 2133,30 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia są usługi specjalistyczne pełnione przez pedagoga. Zakres obowiązków: Diagnoza potrzeb
edukacyjnych i wychowawczych, konsultacje
wychowawcze, pomoc w rozwoju umiejętności życiowych.
Wymiar świadczenia usługi: Orientacyjny podział godzin: 2026: 120 godzin
2027: 80 godzin
Łącznie do zrealizowania: 200 godzin
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ oraz dział V SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 85000000-9 - Usługi w zakresie zdrowia i opieki społecznej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

85312320-8 - Usługi doradztwa

4.5.5.) Wartość części: 20000 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie zajęć rozwijających kompetencje w zakresie wielojęzyczności – język
angielski. Zakres obowiązków: Cele zajęć:
- zwiększenie biegłości w mówieniu i słuchaniu w j. angielskim
- rozwój umiejętności pisania i czytania w j. angielskim
- wzrost pewności siebie w używaniu języka obcego w codziennych sytuacjach
- stworzenie środowiska sprzyjającego naturalnemu używaniu języka angielskiego
- rozwój umiejętności rozumienia tekstów w j. angielskim
Wymiar świadczenia usług:
Zajęcia będą realizowane dla 3 grup uczestników, po jednej grupie w każdej miejscowości/lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego.
Łącznie do zrealizowania: 288 godzin, tj. 96 godzin dydaktycznych na każdą z 3 grup.
Orientacyjny podział godzin:
2026 r. – łącznie 135 godzin dydaktycznych, tj. po 45 godzin na grupę,
2027 r. – łącznie 153 godziny dydaktyczne, tj. po 51 godzin na grupę.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ oraz dział V SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80580000-3 - Oferowanie kursów językowych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.5.) Wartość części: 37440 PLN

Część 4

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie zajęć rozwijających kompetencje matematyczne. Zakres obowiązków: Cele
zajęć:
- rozwijanie logicznego myślenia i rozwiązywania problemów matematycznych
- kształtowanie umiejętności pracy z różnymi narzędziami matematycznymi
- zwiększanie motywacji do nauki matematyki
- zwiększenie biegłości w obliczeniach matematycznych
- kształtowanie umiejętności analizy geometrycznej
- kształtowanie umiejętności argumentowania matematycznego.
Wymiar świadczenia usługi: Zajęcia będą realizowane dla 3 grup uczestników, po jednej grupie w każdej miejscowości/lokalizacji wskazanej przez Zamawiającego.
Łączny wymiar zajęć wynosi 288 godzin dydaktycznych, tj. 96 godzin dydaktycznych na każdą z 3 grup.
Orientacyjny podział godzin:
2026 r. – łącznie 135 godzin dydaktycznych, tj. po 45 godzin na grupę,
2027 r. – łącznie 153 godziny dydaktyczne, tj. po 51 godzin na grupę.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ oraz dział V SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 80500000-9 - Usługi szkoleniowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

80570000-0 - Usługi szkolenia w dziedzinie rozwoju osobistego

4.5.5.) Wartość części: 39360,96 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – bezpośrednio przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:
w zakresie części nr 1, tj. 4 000,00 zł brutto (słownie: cztery tysiące i 00/100 złotych),

W przedmiotowym postępowaniu, w zakresie części nr 1 , ofertę złożył następujący Wykonawca:
Część nr 1 – Warsztaty z zakresu kompetencji wychowawczych dla rodziców
Lp. Nazwa i adres Wykonawcy Cena brutto oferty Uwagi
1. Integra Consulting Poland Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Górki 7
60 – 204 Poznań 9 102,00 zł Najkorzystniejsza oferta

Po otwarciu złożonych w postępowaniu ofert stwierdzono, że ceny najkorzystniejszych ofert przekraczają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w ramach części nr 1. Jednocześnie informuje, że dla przedmiotowego postępowania w zakresie części nr 1, nie było możliwości zwiększenia kwoty na zabezpieczenie sfinansowania zamówienia.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zamawiający – stosownie do art. 222 ust. 4 ustawy Pzp – bezpośrednio przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:
w zakresie części nr 2, tj. 30 600,00 zł brutto (słownie: trzydzieści tysięcy sześćset i 00/100 złotych),
W przedmiotowym postępowaniu, w zakresie części nr 2, ofertę złożyli następujący Wykonawcy:

Część nr 2 – Pedagog
Lp. Nazwa i adres Wykonawcy Cena brutto oferty Uwagi
1. Integra Consulting Poland Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Górki 7
60 – 204 Poznań 87 576,00 zł
2. Fundacja „Stop Wykluczeniu”
Aleja Powstańców Wielkopolskich 164
64 – 920 Piła 31 798,00 zł Najkorzystniejsza oferta

Po otwarciu złożonych w postępowaniu ofert stwierdzono, że ceny najkorzystniejszych ofert przekraczają kwoty, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w ramach części nr 2. Jednocześnie informuje, że dla przedmiotowego postępowania w zakresie części nr 2, nie było możliwości zwiększenia kwoty na zabezpieczenie sfinansowania zamówienia.

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 1 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu, w zakresie części nr 3 – Zajęcia rozwijające kompetencje w zakresie wielojęzyczności – język angielski, nie wpłynęła żadna oferta.

Część 4

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 1 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli nie złożono żadnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo żadnej oferty.
W przedmiotowym postępowaniu, w zakresie części nr 4 – Zajęcia rozwijające kompetencje matematyczne, nie wpłynęła żadna oferta.

2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi