„Usuwanie skutków powodzi – remont ścieżek wraz z towarzyszącą infrastrukturą w Parku Nad Fosą i w Parku Nad Odrą w Brzegu”
GMINA BRZEG
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00274300
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00274300/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-03 10:37
- Lokalizacja
- Brzeg, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-29639225-7d8a-4274-8c56-a77a3fa951e6
- Identyfikator
- 7471248878
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
2 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274300 z dnia 2026-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Usuwanie skutków powodzi – remont ścieżek wraz z towarzyszącą infrastrukturą w Parku Nad Fosą i w Parku Nad Odrą w Brzegu”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA BRZEG
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412711
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Robotnicza 12
1.5.2.) Miejscowość: Brzeg
1.5.3.) Kod pocztowy: 49-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@brzeg.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.brzeg.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://e-propublico.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Usuwanie skutków powodzi – remont ścieżek wraz z towarzyszącą infrastrukturą w Parku Nad Fosą i w Parku Nad Odrą w Brzegu”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-29639225-7d8a-4274-8c56-a77a3fa951e6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274300
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041502/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Usuwanie skutków powodzi- Remont ścieżek wraz z towarzyszącą infrastrukturą w Parku nad Fosą i w Parku nad Odrą- 2 części.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Fundusz Solidarności Unii Europejskiej (FSUE)2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00188674
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR-IV.042.6.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 1 „Remont ścieżki w Parku Nad Fosą w Brzegu”.Zakres prac w ramach zadania obejmuje:
1) Roboty rozbiórkowe i przygotowawcze:
a) demontaż istniejących nawierzchni mineralnych alejek wraz z wywozem i zagospodarowaniem odpadów,
b) tymczasowy demontaż elementów małej architektury oraz ich zabezpieczenie na czas trwania robót,
c) wykonanie korytowania pod nowe konstrukcje nawierzchni oraz ogród deszczowy, wraz z wywozem i utylizacją urobku,
d) odkopanie i oczyszczenie istniejących obrzeży granitowych,
e) zabezpieczenie mechaniczne poprzez wykonanie wygrodzeń dla grup krzewów oraz zabezpieczenie pni drzew deskowaniem,
f) ochrona systemów korzeniowych poprzez zakaz składowania materiałów i sprzętu w rzucie koron drzew oraz prowadzenie wszelkich robót ziemnych w obrębie systemów korzeniowych drzew metodą ręczną.
2) Układ komunikacyjny (powierzchnia 1384,38 m2):
a) remont nawierzchni mineralnej alejek parkowych,
b) budowa nawierzchni mineralno -żywicznej,
c) montaż obrzeży stalowych,
d) wykonanie nawierzchni żwirowej w obrębie pergoli.
3) Mała architektura:
a) renowacja istniejących elementów małej architektury oraz ich montaż na fundamentach,
b) renowacja pergoli z piaskowca,
c) dostawa i montaż nowych elementów małej architektury.
4) Zieleń i gospodarka drzewostanem:
a) wykonanie cięć sanitarnych i pielęgnacyjnych drzew i krzewów,
b) przesadzenie istniejących pnączy,
c) wykonanie nasadzeń drzew, krzewów, bylin, traw ozdobnych, pnączy i paproci.
5) Ogród roślin wilgociolubnych - budowa konstrukcji ogrodu deszczowego wraz z elementami dekoracyjnymi.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 354178,21 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr 2 „Remont ścieżki w Parku Nad Odrą w Brzegu”.Zakres prac w ramach zadania obejmuje:
1) Roboty rozbiórkowe i przygotowawcze:
a) demontaż istniejących nawierzchni mineralnych, obrzeży z kostki granitowej oraz części podbudowy alejek wraz z wywozem i zagospodarowaniem odpadów,
b) tymczasowy demontaż elementów małej architektury oraz ich zabezpieczenie na czas trwania robót,
c) wykonanie korytowania pod nowe konstrukcje nawierzchni wraz z wywozem i utylizacją urobku
d) zabezpieczenie mechaniczne poprzez wykonanie wygrodzenia dla grup krzewów oraz zabezpieczenie pni drzew deskowaniem,
e) ochrona systemów korzeniowych poprzez zakaz składowania materiałów i sprzętu w rzucie koron drzew oraz prowadzenie wszelkich robót ziemnych w obrębie systemów korzeniowych drzew metodą ręczną.
2) Układ komunikacyjny (powierzchnie 207,98 m2):
a) wykonanie nawierzchni mineralnej alejek parkowych,
b) wykonanie nawierzchni mineralno -żywicznej,
c) montaż obrzeży stalowych,
3) Mała architektura:
a) renowacja istniejących elementów małej architektury oraz ich montaż na fundamentach,
b) dostawa i montaż nowej ławki parkowej.
4) Zieleń i gospodarka drzewostanem:
a) wykonanie cięć sanitarnych i pielęgnacyjnych drzew,
b) wykonanie nasadzeń drzewa, krzewów, bylin i paproci.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.5.) Wartość części: 53867,47 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 455964,14 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 490770,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 455964,14 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne ,,JARZĄBEK’’ Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7471769264
7.3.3) Ulica: Grobli 12
7.3.4) Miejscowość: Brzeg
7.3.5) Kod pocztowy: 49-306
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 455964,14 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 78683,78 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 141450,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 78683,78 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Brukarstwo Odwadnianie Terenu i Roboty Bitumiczne ,,JARZĄBEK’’ Spółka Jawna
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7471769264
7.3.3) Ulica: Grobli 12
7.3.4) Miejscowość: Brzeg
7.3.5) Kod pocztowy: 49-306
7.3.6.) Województwo: opolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 78683,78 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |