Wykonanie robót budowlanych i nasadzeń zieleni wraz z pielęgnacją dla modernizacji ogródka jordanowskiego przy ul. Stycznej, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00274345
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00274345/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-03 10:47
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c95e8334-0194-4968-bf1d-0fc174a21708
- Identyfikator
- 6793112799
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274345 z dnia 2026-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych i nasadzeń zieleni wraz z pielęgnacją dla modernizacji ogródka jordanowskiego przy ul. Stycznej, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 361777097
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Reymonta 20
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 30-059
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: 12 20 10 240
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zzm.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zzm.krakow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zzm.krakow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych i nasadzeń zieleni wraz z pielęgnacją dla modernizacji ogródka jordanowskiego przy ul. Stycznej, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c95e8334-0194-4968-bf1d-0fc174a21708
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274345
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044458/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.57 Wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych związanych z modernizacją ogródka jordanowskiego przy ul. Stycznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00182424
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NP.26.2.25.26.KK4
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 972720,76 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
5) Opis przedmiotu zamówienia.
1. Przedmiotem postępowania i zamówienia jest wyłonienie Wykonawcy robót budowlanych i nasadzeń zieleni wraz z pielęgnacją dla modernizacji ogródka jordanowskiego przy ul. Stycznej, dla Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie.
1.1 Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
1.2 Przedmiotem postępowania i zamówienia jest inwestycja związana z realizacją zadania pn.: ZZM/O1.151/26 Modernizacja ogródka jordanowskiego przy ul. Stycznej; ZZM/UKZ/01.
1.3 Teren inwestycji zlokalizowany jest na działce nr 203, obręb 11, jedn. ewid. Nowa Huta w Krakowie.
1.4 Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych i nasadzeń zieleni wraz z pielęgnacją w latach 2026-2027r. zgodnie z posiadaną dokumentacją projektową.
1.5 W ramach niniejszego zamówienia należy wykonać w szczególności:
1.5.1 Roboty w zakresie demontażu urządzeń zabawowych, elementów małej architektury i nawierzchni wraz z ich utylizacją,
1.5.2 Roboty w zakresie budowy nawierzchni z kostki betonowej, EPDM, żwirowej z geokratą,
1.5.3 Roboty w zakresie budowy boiska z nawierzchni asfaltowej z obrzeżami wraz z wyposażeniem boiska w piłkochwyty, słupki i siatką do gry w siatkówkę, kosze do gry w koszykówkę, bramki do gry w piłkę ręczną oraz z piłkochwytami,
1.5.4 Roboty w zakresie wyposażenia ogródka jordanowskiego w urządzenia siłowe: - biegacz/orbitrek,
- wyciskanie siedząc/wyciąg górny,
- wahadło/wioślarz,
- zestaw do street workout,
1.5.5 Roboty w zakresie wyposażenia ogródka jordanowskiego w urządzenia zabawowe:
- zestaw zabawowy dla dzieci starszych,
- huśtawka 2 modułowa (siedzisko płaskie, siedzisko kubełkowe, bocianie gniazdo),
- zestaw zabawowy dla dzieci młodszych,
- karuzela,
- bujak na sprężynie,
- huśtawka wagowa,
1.5.6 Roboty w zakresie wyposażenia ogródka jordanowskiego w elementy małej architektury:
- ławki z oparciem,
- kosze na śmieci,
- stojaki na rowery,
- żagle przeciwsłoneczne,
1.5.7 Roboty w zakresie urządzania zieleni:
- zakładanie trawnika z siewu,
- rozścielanie ziemi urodzajnej wraz z jej plantowaniem,
- sadzenie drzew: grab pospolity ‘Fastigiata’, klon czerwony ‘Red Sunset’, żywotnik olbrzymi ‘Brabant’,
- sadzenie krzewów: irga błyszcząca, tawuła szara ‘Grefsheim’, żywopłot z grabu pospolitego, hortensja bukietowa ‘Limelight’, lilak Meyera ‘Palibin’, dereń biały ‘Sibirica’, kalina koralowa ‘Compactum’,
- ułożenia obrzeża stalowego rabat ozdobnych,
- ściółkowanie rabat korą sosnową drobnomieloną, przekompostowaną,
- pielęgnacja drzew, krzewów i trawników z terminem do 15.11.2027r.
1.5.8 Wykonanie inwentaryzacji powykonawczej.
1.6 Integralną częścią SWZ niezbędną dla wykonania przedmiotu zamówienia są materiały załączone do SWZ, a w szczególności dokumentacja projektowa wraz z uzgodnieniami, opis przedmiotu zamówienia, STWiORB, przedmiary, tabele elementów wytworzonych (utrzymanie, majątek), wzory kart zatwierdzenia materiałów, wzory oświadczeń o podwykonawstwo, wzory protokołów, wytyczne, tabela równoważności i inne stanowiące Załącznik nr 9 do SWZ (1 plik w formacie zip). Zamawiający zaznacza, iż ma prawo do aktualizacji wzorów w trakcie postępowania oraz w trakcie trwania budowy.
1.7 Zamawiający zaznacza, iż załączone przedmiary mają jedynie charakter orientacyjny i pomocniczy, a podstawą do sporządzenia oferty oraz określenia zakresu i obliczenia ryczałtowej ceny, a następnie rozliczeń umowy jest dokumentacja projektowa, opis przedmiotu zamówienia oraz STWiORB.
1.8 Opis wymagań i warunków związanych z wykonaniem zamówienia oraz szczegółowy opis przedmiotu został przedstawiony w Załączniku nr 9 do SWZ.
1.9 Warunki realizacji zamówienia zawarte zostały również w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących Załącznik nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 942459,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1815000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 942459,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Flora Sp. z o.o. Sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6751538453
7.3.3) Ulica: ul. Isep 11
7.3.4) Miejscowość: Kraków
7.3.5) Kod pocztowy: 31-588
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 942459,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-11-158.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
| 2026-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |