Modernizacja kompleksu sportowego ,,Moje Boisko - ORLIK 2012'' oraz sprawnościowego placu zabaw w Gminie Lisków

Gmina Lisków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00274600
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00274600/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-03 11:35
Lokalizacja
Lisków, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-36556e10-9066-4fb7-9162-6233bce6b594
Identyfikator
9680857499
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania placów zabawRoboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowychRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógInstalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznegoInstalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274600 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja kompleksu sportowego ,,Moje Boisko - ORLIK 2012'' oraz sprawnościowego placu zabaw w Gminie Lisków

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lisków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250855452

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ks. W. Blizińskiego 56

1.5.2.) Miejscowość: Lisków

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-850

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 7634114

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@liskow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.liskow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

www.e-propublico.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja kompleksu sportowego ,,Moje Boisko - ORLIK 2012'' oraz sprawnościowego placu zabaw w Gminie Lisków

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-36556e10-9066-4fb7-9162-6233bce6b594

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274600

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00043895/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Modernizacja Kompleksu Sportowego ,,MOJE BOISKO - ORLIK 2012’’ i Sprawnościowego Placu Zabaw.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235840

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ROI.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

PRZEDMIOTEM ZAMÓWIENIA JEST: Modernizacja kompleksu sportowego ,,Moje Boisko - ORLIK 2012'' oraz sprawnościowego placu zabaw w Gminie Lisków wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych przepisami prawa uzgodnień, zatwierdzeń, decyzji i opinii (jeśli będą wymagane).Projekt obejmuje modernizację obiektu Orlika wraz z przyległym placem. Zadanie obejmuje konserwację i czyszczenie boiska piłkarskiego ze sztucznej trawy i boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, konserwację i czyszczenie ciągów komunikacyjnych dla boisk, remontu opaski z kostki brukowej gr. 6 cm, naprawę ogrodzenia boisk wraz z furtką, wymianę piłkochwytów i siatek na bramkach na boisku, wymianę oświetlenia zewnętrznego na typu LED na słupach, wymianę załącza zasilającego oświetlenie zewnętrzne boisk i placu zabaw, wymianę nawierzchni placu zabaw wraz z podbudową oraz wymianą urządzeń na placu zabaw
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie Przedmiotu Zamówienia, w przedmiarze robót, które stanowią załączniki do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Projekt obejmuje modernizację obiektu Orlika wraz z przyległym placem. Zadanie obejmuje konserwację i czyszczenie boiska piłkarskiego ze sztucznej trawy i boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, konserwację i czyszczenie ciągów komunikacyjnych dla boisk, remontu opaski z kostki brukowej gr. 6 cm, naprawę ogrodzenia boisk wraz z furtką, wymianę piłkochwytów i siatek na bramkach na boisku, wymianę oświetlenia zewnętrznego na typu LED na słupach, wymianę załącza zasilającego oświetlenie zewnętrzne boisk i placu zabaw, wymianę nawierzchni placu zabaw wraz z podbudową oraz wymianą urządzeń na placu zabaw
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Opisie Przedmiotu Zamówienia, w przedmiarze robót, które stanowią załączniki do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Zalecane jest dokonanie wizji lokalnej terenu.
Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia jest zobowiązany do obsługi geodezyjnej, przywrócenie terenu do stanu poprzedniego.
4.3.Zamówienie obejmuje również:
1)wykonanie wszelkich robót i czynności związanych z prawidłową realizacją zamówienia,
2)wszelkie naprawy urządzeń nad i podziemnych uszkodzonych podczas wykonywania robót,
3)dopełnienie wszelkich zaleceń wynikających z wszystkich uzgodnień branżowych,
4)przeprowadzenie wszelkich robót i czynności związanych z odbiorem przedmiotu zamówienia i przekazaniem go do eksploatacji, itp.
5)zapewnienie bezpieczeństwa na placu budowy i wokół niego oraz ubezpieczenie budowy;
Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia na własny koszt bezpiecznych warunków ruchu drogowego i pieszego w rejonie prowadzonych robót objętych umową,
6)inne czynności wynikające z przepisów branżowych bądź specyfiki zamówienia,
7)wywóz materiałów nieprzydatnych do wbudowania na składowisko odpadów. Koszty związane z gospodarowaniem odpadami, tj. transport, odzysk, unieszkodliwienie, deponowanie na składowisku odpadów poniesie Wykonawca.
Koszty związane z gospodarowaniem odpadami, tj. transport, odzysk, unieszkodliwienie, deponowanie na składowisku odpadów poniesie Wykonawca.
Wykonawca będzie miał obowiązek wywieźć i zutylizować materiał z rozbiórki na własny koszt zgodnie z obowiązującym prawem w tym zakresie.
4.4. Informacje dodatkowe:
1)Wykonawca zamówienia powinien przewidzieć wszystkie okoliczności, które mogą wpłynąć na cenę zamówienia. W związku z powyższym zalecane jest od oferentów (Wykonawców) bardzo szczegółowe sprawdzenie w terenie warunków wykonania zamówienia poprzez przeprowadzenie wizji lokalnej;
2)Wykonawca zobowiązuje się do rozpoczęcia realizacji robót w terminie wskazanym
w postanowieniach umownych (wzór umowy), będących załącznikiem do niniejszej SWZ;
3)w przypadku gdy w SWZ, w załącznikach do SWZ lub innej dokumentacji wykorzystywanej w realizacji zamówienia, pojawią się wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów,, należy rozumieć, zgodnie z art. 99 ust. 5 i 6 ustawy Pzp, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia| i Zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, w każdym takim przypadku należy uznać, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia i zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważny".
W takich okolicznościach Zamawiający dopuszcza możliwość stosowania rozwiązań równoważnych, wskazując, że minimalne wymagania, jakim mają odpowiadać rozwiązania równoważne to wymagania nie gorsze od parametrów wskazanych w SWZ i załącznikach.
4)Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
Ciężar udowodnienia, że materiał jest równoważny w stosunku do wymogów określonych przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę. W takim wypadku Wykonawca musi przedłożyć odpowiednie dokumenty, opisujące parametry techniczno-jakościowe, wymagane prawem certyfikaty i inne dokumenty, dopuszczające dane materiały (wyroby) do użytkowania oraz pozwalające jednoznacznie stwierdzić, że są one równoważne pod rygorem odrzucenia oferty. Jeżeli Wykonawca zdecyduje się zastosować materiały równoważne po złożeniu oferty to czas na ich ewentualną akceptację przez Zamawiającego pozostaje bez pływu na termin wykonania umowy.
5)w odniesieniu do wskazanych wprost w OPZ , czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt - dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w ww. dokumentacji. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji;
6)wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego oraz że za rozwiązanie równoważone uważa się takie rozwiązanie, które pod względem technologii, wydajności i funkcjonalności przez to rozwiązanie oferowanych, nie ogranicza parametrów rozwiązania podstawowego, w szczególności w zakresie funkcjonalności i wydajności wyszczególnionych w rozwiązaniu wyspecyfikowanym;
7)rozwiązanie równoważne musi zawierać dokumentację dostarczoną przez Wykonawcę, potwierdzającą, że spełnia wymagania funkcjonalne Zamawiającego, w tym wyniki porównań, testów czy możliwości oferowanych przez to rozwiązanie w odniesieniu do rozwiązania wyspecyfikowanego;
8)ciężar wykazania, że proponowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania zamawiającego, spoczywa na wykonawcy, który je oferuje, a wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest wykazać się szczególna starannością przy składaniu oferty, aby udowodnić zamawiającemu spełnianie wymagań. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez zamawiającego. W związku z powyższym jeżeli wykonawca decyduje się na zaoferowanie rozwiązania równoważnego, to w braku odmiennych postanowień SWZ, ma on obowiązek wykazania równoważności już na etapie składania oferty;
9)aby udowodnić, że zaproponowany produkt równoważny spełnia wymagania Zamawiającego, Wykonawca ma obowiązek skonstruowania oferty w taki sposób, aby Zamawiający był w stanie ocenić, że proponowane rozwiązania równoważne spełniają wymagania Zamawiającego i będą należycie spełniały cel postępowania
4.5 Jeżeli na rysunkach w OPZ oraz w przedmiarze robót zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów lub norm, aprobaty, specyfikacje i systemy, o których mowa w art. 101 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a w odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne". Cechy techniczne i jakościowe przedmiotu zamówienia winny odpowiadać Polskim Normom przenoszącym europejskie normy lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać (udowodnić) w ofercie, że oferowane przez niego roboty budowlane czy urządzenia spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
W przypadku zastosowania materiałów równoważnych Zamawiający wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą zestawienia materiałów zamiennych do dokumentacji technicznej (opracowanie własne zawierające co najmniej: katalog producenta, nazwę producenta, opis materiałów) - niezłożenie takiego zestawienia oznacza, że Wykonawca zastosuje materiały i rozwiązania przyjęte w dokumentacji technicznej.
Zamawiający wymaga udzielenia gwarancji na wykonany przedmiot zamówienia przez okres: minimalnie 36 miesięcy - maksymalnie 60 miesięcy od dnia odebrania przez Zamawiającego robót budowlanych i podpisania (bez uwag) protokołu odbioru końcowego. Okres rękojmi 60 miesięcy.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert równoważnych.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45212221-1 - Roboty budowlane związane z obiektami na terenach sportowych

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego

45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przed otwarciem ofert, Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postepowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 469.014,61 zł brutto.
Ceny wszystkich złożonych ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. W tej sytuacji Zamawiający ma prawo unieważnić postępowanie bez wcześniejszego dokonywania wyboru najkorzystniejszej oferty, gdyż wykonywanie dalszych czynności byłoby bezprzedmiotowe ze strony Zamawiającego, gdyż ma on świadomość, że i tak nie może rozstrzygnąć postępowania ze względu na brak środków finansowych. W związku z powyższym Zamawiający postanowił jak na wstępie.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 492000 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 548580 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane