DOSTAWA EXXACT VALENCE VWS – 158270643 NVIDIA GB300 TOWER WORKSTATION
Wojskowa Akademia Techniczna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00274717
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00274717/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-06-03 11:55
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5ae5f933-ca38-4849-9b47-5458d4b70803
- Identyfikator
- 5270206300
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274717 z dnia 2026-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
DOSTAWA EXXACT VALENCE VWS – 158270643 NVIDIA GB300 TOWER WORKSTATION
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Wojskowa Akademia Techniczna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 012122900
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. gen. Sylwestra Kaliskiego 2
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-908
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: dzp@wat.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wat.edu.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
DOSTAWA EXXACT VALENCE VWS – 158270643 NVIDIA GB300 TOWER WORKSTATION2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5ae5f933-ca38-4849-9b47-5458d4b70803
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274717
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00156810/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.45 Dostawa Exxact Valence VWS-158270643 NVIDIAGB300 Tower Workstation
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Uz. prawne: Zamówienie w trybie z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Pzp.
Uz. faktyczne: Wykonawca, do którego zostanie skierowane zaproszenie do negocjacji, firma Exxact Corporation, z siedzibą we Fremont w Stanach Zjednoczonych, jest producentem urządzenia. Przeprowadzone rozpoznanie rynku wykazało, że inni producenci sprzętu komputerowego nie oferują obecnie rozwiązań zbudowanych na architekturze NVIDIA GB300 Grace Blackwell Ultra Superchip.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 30/WML/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zakup specjalistycznej stacji roboczej Exxact Valence VWS-158270643 NVIDIA GB300 Tower Workstation opartej na architekturze NVIDIA GB300 Grace Blackwell Ultra Superchip.
4.5.3.) Główny kod CPV: 30214000-2 - Stacje robocze
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EXXACT
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 943154767
7.3.4) Miejscowość: California
7.3.7.) Kraj: Stany Zjedn. Ameryki
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 110416,00 USD
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 70 dni
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
cd uzasadnienia: Ponadto planowane do wprowadzenia w przyszłości rozwiązania innych producentów nie są równoważne, ponieważ nie przewidują integracji platformy GB300 z akceleratorem RTX PRO 6000 Blackwell, co jest kluczowe w przedmiotowym projekcie ze względu na przeznaczenie urządzenia zarówno do obliczeń związanych z treningiem modeli uczonych maszynowo, jak i symulacji wieloagentowej. Do realizacji zadań symulacji niezbędnie konieczna jest integracja w urządzeniu wysokowydajnego akceleratora RTX. Zgodnie z art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Prawo zamówień publicznych, zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, jeżeli dostawy mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z obiektywnych przyczyn technicznych, a na rynku nie istnieje racjonalne rozwiązanie alternatywne. W przedmiotowym stanie faktycznym przesłanki te zostały spełnione, ponieważ oferowany sprzęt stanowi unikatową platformę obliczeniową, wymaganą do realizacji zadań badawczych prowadzonych w Wydziale Mechatroniki Uzbrojenia i Lotnictwa, a na obecnym etapie rozwoju technologii rozwiązanie to nie posiada europejskiego odpowiednika o tożsamych możliwościach sprzętowych. O braku rozwiązań alternatywnych decyduje zintegrowana architektura układu obliczeniowego, łącząca 72-rdzeniowy procesor NVIDIA Grace CPU oraz procesor graficzny NVIDIA B300 w jednym układzie GB300 pracującym przy limicie mocy 400 W TDP. Na chwilę obecną żaden inny producent sprzętu komputerowego na rynku nie posiada w swoim portfolio dostępnego rozwiązania zbudowanego w oparciu o platformę NVIDIA GB300. W klasycznych stacjach roboczych opartych na architekturze x86 procesor główny i karty graficzne komunikują się poprzez magistralę układu płyty głównej PCIe, o przepustowości 64 GB/s w aktualnej piątej generacji, co narzuca fizyczne ograniczenia przepustowości danych. Rozwiązanie oparte na architekturze GB300 eliminuje to wąskie gardło, zapewniając bezpośrednią komunikację wewnątrz jednego układu scalonego z przepustowością 1,8 TB/s. Kluczową różnicą względem standardowych urządzeń jest również zastosowana pamięć operacyjna. Klasyczne stacje robocze wykorzystują moduły DDR5, wspierane oddzielną pamięcią VRAM na akceleratorach graficznych o maksymalnej pojemności rzędu 96 GB na jeden układ. Wnioskowana platforma oferuje natomiast zunifikowany blok pamięci składający się z 496 GB pamięci LPDDR5X o przepustowości 396 GB/s oraz 288 GB pamięci HBM3e. Pamięć HBM 3. generacji zintegrowana z układem zapewnia przepustowość 7,1 TB/s i wielkość bufora nieosiągalną dla tradycyjnych konstrukcji wieloprocesorowych. Ponadto do obsługi zadań związanych z symulacją stacja została wyposażona w dedykowany koprocesor NVIDIA RTX PRO 6000 Blackwell Max-Q dysponujący 96 GB pamięci w standardzie GDDR7 oraz interfejsem PCIe 5.0 x16 przy zapotrzebowaniu na moc 300 W. System ten integruje także obsługę standardu magistrali PCIe 6.0 x4 oraz podwójny interfejs sieciowy 400G QSFP112, podczas gdy powszechnym standardem w wysokowydajnych stacjach roboczych wciąż pozostają interfejsy sieciowe 10G lub maksymalnie 25G. Należy stanowczo podkreślić, że wymienione parametry, w szczególności połączenie architektury Grace-Blackwell, pamięci HBM3e oraz interfejsów sieciowych 400G, to technologie stosowane dotychczas wyłącznie w wielkoskalowych systemach serwerowych i klastrach obliczeniowych dedykowanych wielkim modelom językowym. Budowa infrastruktury w oparciu o pełnoskalowe rozwiązania serwerowe tego typu wiąże się z kosztami rzędu od kilkuset tysięcy do kilku milionów dolarów. Skondensowanie tych technologii do postaci pojedynczej stacji roboczej typu Tower zasilanej zasilaczem 1600 W pozwoli na uzyskanie dostępu do architektury klasy serwerowej przy niewspółmiernie niższych kosztach finansowych wdrożenia i późniejszej eksploatacji.| 2026-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |