Budowa ogólnodostępnej windy w budynku wielofunkcyjnym Urzędu Gminy Czernichów wraz z robotami towarzyszącymi
GMINA CZERNICHÓW
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00274784
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00274784/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-03 12:06
- Lokalizacja
- Czernichów, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e633d590-885b-402e-aa19-ceaadbc295c2
- Identyfikator
- 9442253228
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274784 z dnia 2026-06-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ogólnodostępnej windy w budynku wielofunkcyjnym Urzędu Gminy Czernichów wraz z robotami towarzyszącymi
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZERNICHÓW
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 351555915
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gminna 1
1.5.2.) Miejscowość: Czernichów
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-070
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 122702104
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@czernichow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czernichow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e633d590-885b-402e-aa19-ceaadbc295c21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ogólnodostępnej windy w budynku wielofunkcyjnym Urzędu Gminy Czernichów wraz z robotami towarzyszącymi2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e633d590-885b-402e-aa19-ceaadbc295c2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274784
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00032115/08/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.6 Budowa ogólnodostępnej windy w budynku wielofunkcyjnym Urzędu Gminy Czernichów wraz z robotami towarzyszącymi
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00208894
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.9.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 746602,11 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie inwestycji pn. „Budowa ogólnodostępnej windy w budynku wielofunkcyjnym Urzędu Gminy Czernichów wraz z robotami towarzyszącymi”.
2. Zakres robót dotyczący przedmiotu zamówienia został określony w warunkach umowy, dokumentacji projektowej architektoniczno-budowlanej, której integralną częścią są ekspertyzy technicznej z zakresu ochrony przeciwpożarowej, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót.
3. Adres inwestycji: budynek wielofunkcyjny Urzędu Gminy Czernichów, ul. Gminna 1, 32-070 Czernichów.
4. Roboty budowlane będą prowadzone w czynnym i funkcjonującym obiekcie, w związku z tym:
1) przy organizacji harmonogramu rzeczowo-finansowego prac, należy uwzględnić konieczność normalnej pracy urzędu w godzinach urzędowania;
2) wszelkie wyłączenia ciągów komunikacyjnych, fragmentów budynku, instalacji wewnątrz obiektu, wymagać będą wcześniejszego uzgodnienia z Zamawiającym;
3) szczególnie uciążliwe prace budowalne, w tym prace rozbiórkowe i konstrukcyjne mogące stanowić niebezpieczeństwo dla zdrowia, życia i mienia osób postronnych (klientów i pracowników urzędu) takie jak np. demontaż kasetonów sufitowych, adaptacja konstrukcji dachu, demontaż i montaż okien dachowych na klatce schodowej KL1, przebicia stropów, wciąganie i montaż belek stalowych oraz prace generujące hałas w pomieszczeniach biurowych urzędu powyżej 60 dB(A) muszą być wykonywane w weekend, czyli od piątku po godz. 14:00 do niedzieli do godz. 17:00;
4) uciążliwe prace budowlane, w tym generujące hałas w pomieszczeniach biurowych urzędu powyżej 60 dB(A) muszą być realizowane, bądź w weekend (od piątku po godz. 14:00 do niedzieli do godz. 17:00), bądź w tygodniu po godzinach pracy urzędu (poniedziałek po godz. 17:00, wtorek-czwartek po godz. 15:00);
5) Wykonawca wydzieli i zabezpieczy na własny koszt przestrzenie, w których będą prowadzone roboty budowlane, w taki sposób by ich wykonanie było jak najmniej uciążliwe dla pracowników i klientów urzędu, w szczególności Wykonawca winien wykonać przegrody stanowiące oddzielenie części objętej robotami budowlanymi od pozostałych powierzchni urzędu w szczególności od dróg komunikacyjnych dostępnych dla klientów i pracowników urzędu.
5. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące roboty budowlane:
1) budowa wewnętrznego szybu windowego, wykonanie fundamentów, wykonanie przebić w stropach i ścianach, a także prace wykończeniowe i uzupełniające (zamurowania, malowanie);
2) dostarczenie dźwigu osobowego wraz z urządzeniami sterującymi, montaż windy w szybie oraz prace instalacyjne (elektryczne, mechaniczne). Uruchomienie i odbiór techniczny, zgłoszenie urządzenia do Urzędu Dozoru Technicznego (UDT) i uzyskanie decyzji zezwalającej na eksploatację;
3) dostosowanie budynku, jego wyposażenia i otoczenia do wymogów ochrony przeciwpożarowej zawartych w projekcie architektoniczno-budowlanym oraz ekspertyzami i opisem ochrony przeciwpożarowej, poprzez doposażenie budynku w:
a) drzwi przeciwpożarowe i dymoszczelne,
b) okna dachowe oddymiające wraz z włączeniem ich do centrali oddymiającej,
c) montaż okna kasowego i rolety p.poż.,
d) wymianę okna zewnętrznego w piwnicy,
e) zmiana wykończenia sufitu klatki schodowej KL1,
f) przesunięcie głównej rozdzielni elektrycznej,
g) zamurowanie otworów okiennych,
h) fragmentaryczna wymiana izolacji zewnętrznej budynku wraz z elewacją na niepalną,
i) oznakowanie drogi pożarowej znakami.
6. Przedmiot umowy obejmuje uzyskanie pozytywnej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie od Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego zgodnie z pozwoleniem na budowę; uzyskanie pozytywnego wyniku badania technicznego odbiorczego windy osobowej wraz z zezwoleniem na eksploatację, uzyskanie pozytywnych protokołów obioru nowopowstałych pomieszczeń oraz instalacji i zabezpieczeń przeciwpożarowych przez organy administracji rządowej takie jak: Państwowa Straż Pożarna, Państwowa Inspekcja Sanitarna.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45410000-4 - Tynkowanie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), unieważnia postępowanie, ponieważ oferta z najniższą ceną wynoszącą 909 000,00 zł – oferta nr 1 Wykonawcy ETNA Sp. z o. o. Sp. k.; ul. Stanisława Wyspiańskiego 48, 32-050 Skawina – przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynoszącą 700 000,00 zł.| 2026-06-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |