Przebudowa pomieszczeń sanitarnych w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

Powiat Tarnogórski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00274811
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00274811/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-03 12:10
Lokalizacja
Tarnowskie Góry, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3bd4f623-7f3f-46ee-8bcb-d040f2ca8b49
Identyfikator
6452513103
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówRoboty izolacyjneLampy i oprawy oświetlenioweRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWLANE FRAKTAL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻywiec, PL · lot 0
1 414 500 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274811 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa pomieszczeń sanitarnych w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Tarnogórski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255170

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Karłuszowiec 5

1.5.2.) Miejscowość: Tarnowskie Góry

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-600

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski

1.5.7.) Numer telefonu: 32 3813786

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@tgpowiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.tarnogorski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/tarnogorski

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa pomieszczeń sanitarnych w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3bd4f623-7f3f-46ee-8bcb-d040f2ca8b49

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274811

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037019/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 przebudowa toalet w ZSChMiO w Tarnowskich Górach

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00176749

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: AZ.272.4.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa pomieszczeń sanitarnych w Zespole Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach przy ul. Opolskiej 26.
2. Lokalizacja: Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach w Tarnowskich Górach ul. Opolska 26 42-600 Tarnowskie Góry
3. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) wykonanie wyburzeń i zamurowań związanych z koniecznością wykonania nowych instalacji i projektowaną nową aranżacją pomieszczeń,
2) odbicie starych tynków wraz ze skuciem płytek ceramicznych,
3) rozebranie podłóg i posadzek z płytek,
4) wykonanie ścian działowych murowanych,
5) wykonanie kabin sanitarnych systemowych,
6) wykonanie tynkowania i gładzi gipsowych wyrównujących w zakresie ścian w obrębie pomieszczeń sanitarnych,
7) wykonanie hydroizolacji podpłytkowej,
8) malowanie wewnątrz ścian i sufitów z przygotowaniem podłoża,
9) wykonanie oblicowania ścian wraz z przygotowaniem podłoża,
10) montaż płytek podłogowych na nowych podkładach posadzkowych,
11) montaż nowych sufitów podwieszonych,
12) montaż nowej stolarki drzwiowej wewnętrznej oraz renowację konserwatorską drzwi wewnętrznych wraz z wymianą ślusarki,
13) montaż systemowych kabin toaletowych,
14) wymianę i montaż przyborów sanitarnych (muszli ustępowych, umywalek, pisuarów),
15) zakup i montaż wyposażenia pomieszczeń toaletowych (suszarki, podajniki na mydło i na papier toaletowy, kosze na śmieci, lustra itp.),
16) wykonanie przebudowy instalacji grzewczej wraz z montażem grzejników,
17) wykonanie przebudowy instalacji wodno-kanalizacyjnej wraz pionami,
18) wykonanie przebudowy instalacji wentylacyjnej,
19) wykonanie przebudowy instalacji elektrycznej wraz z montażem nowych opraw świetlnych oraz montażem elektrycznych podgrzewaczy wody.
4. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają następujące dokumenty:
1) dokumentacja projektowa (załącznik nr 5a-d do SWZ), na którą składają się:
a) projekt zagospodarowania terenu wraz z projektem architektoniczno-budowlanym pn.: Przebudowa pomieszczeń sanitarnych w budynku Zespołu Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach – załącznik nr 5a;
b) projekt techniczny: specjalność architektoniczna - załącznik nr 5b;
c) projekt techniczny: specjalność instalacje sanitarne – załącznik nr 5c;
d) projekt techniczny: specjalność instalacja elektryczna – załącznik nr 5d;
2) przedmiary robót (załącznik nr 6a-c do SWZ), na które składają się:
a) przedmiar robót. Branża ogólnobudowlana – załącznik nr 6a;
b) przedmiar robót. Branża sanitarna. – załącznik nr 6b;
c) przedmiar robót. Branża instalacje elektryczne - załącznik nr 6c,
3) STWiOR (załącznik nr 7a-c do SWZ), na które składają się:
b) STWiOR – budowlana – załącznik nr 7a;
c) STWiOR – elektryka – załącznik nr 7b;
d) STWiOR – sanitarna – załącznik nr 7c;
4) decyzja nr 1368/22 z dnia 18.10.2022 r. - pozwolenie na budowę - załącznik nr 8;
5) pozwolenie nr K/1121/2022 z dnia 21.09.2022r. na prowadzenie robót budowlanych przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków wraz z decyzją z dnia 17.11.2025r. zmieniającą to pozwolenie nr K/1121/2022 – załącznik nr 9;
6) Projektowane postanowienia umowy (załącznik nr 4 do SWZ).
5. Warunki realizacji zamówienia.
Przedmiot zamówienia ma być wykonany w oparciu o dokumenty zamówienia. W razie stwierdzenia przez Wykonawcę, że dokumenty zamówienia zawierają błędy lub braki winien on niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Zamawiającego,
6. Wymagany okres gwarancji i rękojmi na wykonany przedmiot umowy wynosi minimum 3 lata (słownie: trzy lata), licząc od dnia podpisania przez inspektora nadzoru inwestorskiego Zamawiającego i Wykonawcę bezusterkowego protokołu odbioru końcowego robót za wyjątkiem gwarancji na urządzenia, na które obowiązują gwarancje fabryczne producentów, które winny wynosić minimum 2 lata. Gwarancje na urządzenia udzielone przez producenta będą liczone od dnia podpisanego przez inspektora nadzoru inwestorskiego, Zamawiającego i Wykonawcę bezusterkowego protokołu odbioru końcowego robót.
7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy ( tj. Dz. U. z 2025 r., poz. 277) w zakresie realizacji zamówienia osób wykonujących czynności wchodzące w tzw. koszty bezpośrednie. Tak więc wymóg ten dotyczy osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót, czyli tzw. pracowników fizycznych. Wymóg nie dotyczy między innymi osób: kierujących budową, robotami, wykonujących obsługę geodezyjną, dostawców materiałów budowlanych.
8. Tam, gdzie w projekcie budowlano-architektonicznym, projektach technicznych, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarze robót został wskazany znak towarowy (marka), producent, dostawca, patent, pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę lub nastąpiło wskazanie norm, europejskich ocen technicznych, wspólnych specyfikacji technicznych lub innych odniesień, o których mowa w art. 101 ust.1 pkt 2 lub ust. 3 ustawy, Zamawiający zgodnie z art. 99 ust. 5 ustawy dopuszcza złożenie oferty równoważnej lub zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy zaoferowanie rozwiązań „równoważnych” w stosunku do wskazanych w dokumentacji pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od założonych w dokumentacji oraz będą zgodne pod względem:
1) gabarytów i konstrukcji (wielkość, rodzaj, właściwości fizyczne, liczba elementów składowych),
2) charakteru użytkowego (tożsamość funkcji),
3) charakterystyki materiałowej (rodzaj i jakość materiałów),
4) parametrów technicznych (wytrzymałość, trwałość, dane techniczne, dane hydrauliczne, charakterystyki liniowe, konstrukcja),
5) parametrów bezpieczeństwa użytkowania,
6) standardów emisyjnych.
9. Wykonawca, na każde żądanie Zamawiającego, zobowiązany jest do okazania w stosunku do wskazanych materiałów znaków bezpieczeństwa, deklaracji zgodności lub aprobaty technicznej lub certyfikatu zgodności z Polską Normą przenoszącą normy europejskie lub równoważną lub normą państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszącą tę normę lub równoważną lub Polską Normą lub równoważną w przypadku braku Polskiej Normy przenoszącej normę europejską.
10. Ilekroć w projekcie budowlanym, projekcie technicznym, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót, przedmiarach robót mowa jest o polskich normach, należy przez to rozumieć polskie normy przenoszące normy europejskie lub równoważne lub normy innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego lub równoważne lub inne normy lub dokumenty, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 ustawy.
11. Materiały, sprzęt i urządzenia użyte do wykonania umowy powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie określonych w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 418), ustawie z dnia 16 kwietnia 2004r. o wyrobach budowlanych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1213) oraz wymogom Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót i SWZ.
12. Wykonawca przed wbudowaniem materiałów przedłoży ich wzory, karty techniczne do akceptacji inspektorowi nadzoru inwestorskiego oraz Zamawiającemu potwierdzające zgodność parametrów technicznych z projektem budowlanym i technicznym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45320000-6 - Roboty izolacyjne

31520000-7 - Lampy i oprawy oświetleniowe

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1414500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1556948,86 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1414500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane FRAKTAL Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532567402

7.3.3) Ulica: Śliżowy Potok 1

7.3.4) Miejscowość: Żywiec

7.3.5) Kod pocztowy: 34-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1414500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane