Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dróg gminnych wraz z odwodnieniem na terenie gminy Jabłonka.

GMINA JABŁONKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00274979
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00274979/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-03 12:34
Lokalizacja
Jabłonka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d6f66bde-8e97-4234-9c23-628e05f251dc
Identyfikator
7352856459
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Wykonawcy

1 przyznane

TADEUSZ BOGDAŁŚlemień, PL · lot 0
141 450 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00274979 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dróg gminnych wraz z odwodnieniem na terenie gminy Jabłonka.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA JABŁONKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892222

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. 3 Maja 1

1.5.2.) Miejscowość: Jabłonka

1.5.3.) Kod pocztowy: 34-480

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski

1.5.7.) Numer telefonu: 182611100

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpubliczne@jablonka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jablonka.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1302331

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla przebudowy dróg gminnych wraz z odwodnieniem na terenie gminy Jabłonka.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6f66bde-8e97-4234-9c23-628e05f251dc

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274979

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071924/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy dróg/odwodnienia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00224378

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZI.271.1.29.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 65040,65 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie „Opracowania dokumentacji projektowej dla przebudowy dróg gminnych wraz z odwodnieniem na terenie gminy Jabłonka” do uzyskania pozwolenia - zgłoszenia robót budowlanych dla przebudowy dróg gminnych wraz z odwodnieniem na terenie gminy Jabłonka oraz sporządzenie przedmiarów, kosztorysów inwestorskich wraz z specyfikacją techniczną niezbędnych do udzielenia zmówienia publicznego.
2. Zakres opracowania przedstawia załącznik wraz z załącznikami mapowymi.
3. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia
1) Opracowanie koncepcji poszerzenia istniejącego pasa drogowego dla drogi gminnej nr 8636, 8635/2 do min. wymogów warunków technicznych wraz z analizą po-szerzenia. Koncepcje należy przedłożyć do akceptacji Zamawiającemu;
2) Uzyskanie aktualnych podkładów geodezyjnych ( map do celów projektowych) niezbędnych do opracowania projektu budowlanego )
3) Uzyskanie decyzji dot. środowiskowych uwarunkowań realizacji przedsięwzięcia – jeśli będzie wymagane, oraz wszelkich wymaganych uzgodnień
4) Sporządzenie operatu wodnoprawnego wraz z uzyskaniem pozwolenia wodno-prawnego – jeżeli będzie wymagane
5) Dokumentacja geotechniczna wymagana prawem w zakresie przedmiotu umowy warunkująca uzyskanie decyzji
6) Opracowanie kompletnego projektu budowlanego i wykonawczego wraz z odwodnieniem łącznie ze wszystkimi załącznikami decyzjami opiniami i uzgodnieniami warunkującymi otrzymanie pozwolenie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, wiedzą i zasadami sztuki budowlanej
7) Opracowanie projektu przebudowy urządzeń infrastruktury technicznej niezwiązanych z potrzebami zarządzania drogami lub potrzebami ruchu drogowego, kolidujących z inwestycja, jeżeli takowe występują
8) Opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich niezbędnych do udzielania przez gminę zamówienia na realizację robót budowlanych objętych decyzją pozwolenia
9) Specyfikacje techniczne ( ogólne i szczegółowe ) wykonania i odbioru robót budowlanych objętych przedmiotem zamówienia zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 2 września 2004 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego.
4. Koncepcje planu zagospodarowania terenu powinny zawierać naniesione na aktualne podkłady mapowe rozwiązania geometrii drogi, w tym rozwiązania elementów drogi naniesione elementy systemu odwodnienia, zaznaczone elementy infrastruktury technicznej będące w kolizji ze stanem projektowym wraz z wstępna propozycją usunięcia tych kolizji, wstępnie naniesione linie podziału nieruchomości.
5. Dokumentacja projektowa winna być wykonana zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz obowiązującymi normami i standardami i zasadami wiedzy technicznej. Dokumentacja projektowa będzie służyć jako opis przedmiotu zamówienia do przetargu na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych zgodnie z Ustawą Prawo zamówień publicznych oraz będzie podstawą do realizacji robót budowlanych. W opracowanej dokumentacji wskazane będą wyroby budowlane (materiały i urządzenia) dopuszczone do obrotu i powszechnie dostępne na rynku. Dokumentacja projektowa powinna być wykonany w sposób minimalizujący koszty budowy przyszłej inwestycji jednak zgodnie ze sztuką projektową i obowiązującymi przepisami.
6. Dokumentacja projektowa nie może zawierać oznaczeń, znaków towarowych, patentów lub pochodzenia wyrobów przewidzianych do zastosowania. W przypadku braku możliwości opisania treści dokumentacji za pomocą dostatecznie dokładnych określeń, do-puszcza się wskazanie znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, nakładając obowiązek umieszczenia sformułowania „lub równoważny” i określenie zakresu równoważności, stosownie do przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z póź. zm.)
7. Dokumentacja projektowa winna być wykonana bez wskazywania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę chyba że, jeśli nie można opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny sposób - wtedy wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważny”, a w związku z tym muszą być sprecyzowane parametry, po spełnieniu których produkt zostanie uznany za równoważny.
8. Przedmiot niniejszej umowy, po przekazaniu go Zamawiającemu, stanowi jego własność i może być przedmiotem swobodnego dysponowania zgodnie z jego przeznaczeniem
9. Wykonawca przenosi na zamawiającego autorskie prawa majątkowe do opracowań będących przedmiotem umowy z prawem do wyłącznego korzystania z nich na wszystkich po-lach eksploatacji oraz do rozporządzania nimi. Przejście autorskich praw majątkowych nastąpi z dniem zapłaty wynagrodzenia za opracowaną dokumentację
10. Szczegółowe zagadnienia uregulowane są w projektowych postanowieniach umowy stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ.
11. Kod CPV: 71320000-7

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 141450,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 737139,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 141450,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Infrastruktura drogowa: projekty, wykonawstwo i nadzory drogowe – Tadeusz Bogdał

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5532326383

7.3.3) Ulica: Zakopiańska

7.3.4) Miejscowość: Ślemień

7.3.5) Kod pocztowy: 34-323

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 141450,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni

2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi