Kompleksowy nadzór inwestorski nad budową drogi gminnej - ul. Osadnicza w Ostrowie Wielkopolskim

Miejski Zarząd Dróg

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00275091
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00275091/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-03 12:53
Lokalizacja
Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-271166cc-40e4-42ee-a107-2ee4fe323860
Identyfikator
6222482391
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Nadzór nad robotami budowlanymi

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN KASAŁKAOstrów Wielkopolski, PL · lot 0
69 690,6 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00275091 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Kompleksowy nadzór inwestorski nad budową drogi gminnej - ul. Osadnicza w Ostrowie Wielkopolskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejski Zarząd Dróg

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 251582677

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zamenhofa 2b

1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-400

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.7.) Numer telefonu: 62 7352664 / 62 7352576

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mzdostrow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.mzd.osw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/mzd_osw

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowy nadzór inwestorski nad budową drogi gminnej - ul. Osadnicza w Ostrowie Wielkopolskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-271166cc-40e4-42ee-a107-2ee4fe323860

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275091

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00086698/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.13 Kompleksowy nadzór inwestorski nad budową drogi gminnej - ul. Osadnicza w Ostrowie Wielkopolskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00227122

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MZD.266.8.2026.I3/IK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 71268,12 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem robót budowlanych związanych z budową ulicy Osadniczej w Ostrowie Wielkopolskim na odcinku dł. 963,22m - od wjazdu na teren ogrodów działkowych do ronda na skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego, w zakresie obejmującym roboty branży:
• drogowej (m.in. roboty rozbiórkowe; budowa nawierzchni jezdni bitumicznej; budowa chodników i zjazdów, budowa dróg pieszo-rowerowych),
• sanitarnej (budowa kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem drogi, przebudowa przepustu drogowego),
• elektrycznej (montaż oświetlenia drogowego w pasie drogi, usunięcie kolizji - budowa i przebudowa linii kablowych SN i nN).

Zakres robót budowlanych, nad którymi sprawowany będzie obejmować będzie m.in.:
- rozbiórkę istniejącej drogi z płyt drogowych oraz jezdni bitumicznej
- ustawienie krawężników, oporników i obrzeży betonowych
- wykonanie jezdni bitumicznej o szer. 7,0 m, z lokalnym zwężeniem do 6,0 m w obrębie skrzyżowania z ul. Strumykową
- wykonanie placu do zawracania z betonowej kostki brukowej o wym. 20x20 m
- budowę chodników o szer. 1,5 m i 2,0 m z betonowej kostki brukowej
- budowę peronów przystankowych
- budowę bitumicznych dróg pieszo-rowerowych o szer. 3,0 m i dróg rowerowych o szer. 2,0 m
- budowę zjazdów z betonowej kostki brukowej
- budowę urządzeń drogi - kanału deszczowego, wpustów deszczowych i przykanalików
- przebudowę przepustu drogowego,
- oznakowanie pionowe i poziome
- zagospodarowanie zielenią poprzez założenie łąk kwietnych
- montaż oświetlenia drogowego w pasie drogi
- przebudowę/budowę fragmentów linii kablowych oraz montaż rur osłonowych na istniejących sieciach kablowych w miejscach kolidujących z projektowanym zagospodarowaniem terenu
w związku z realizacją inwestycji drogowej, w tym :
• zabezpieczenie rurami osłonowymi sieci SN Mahle, OZC,
• przebudowę linii kablowej SN-15kV – FP Spomax S.A. relacji GPZ Ostrów Płn. – FP Spomax,
• przebudowę linii kablowych SN-15kV Energa-Operator S.A.,
• przebudowę linii napowietrznych niskiego napięcia – 0,4kV Energa- Operator S.A.,
• przebudowę linii napowietrznej oświetleniowej OUiD w Kaliszu.

Roboty budowlane objęte nadzorem inwestorskim, związane są z realizacją zadania pn. „Budowa drogi - ul Osadnicza w Ostrowie Wielkopolskim”, dofinansowanego ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, umowa nr 10.22/26.

Miejsce wykonywania robót, nad którymi sprawowany będzie nadzór: Ostrów Wielkopolski, ul. Osadnicza – na odc. od wjazdu na teren ogrodów działkowych do ronda na skrzyżowaniu z ul. Limanowskiego:
Obręb ewidencyjny 0006 – działki 44/2, 44/6, 44/7, 39, 26, 27, 28/2.
Obręb ewidencyjny 0007 - dz. nr: 57, 97, 96/6, 102.
Obręb ewidencyjny 0008 - dz. nr: 76, 75/3, 57/1, 38, 2, 4.

2. Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 28.

3. Roboty budowlane objęte nadzorem inwestorskim opisane są w następujących dokumentach:
PRZEDMIARY ROBÓT
Przedmiar robót (kosztorys ofertowy) – br. drogowa – załącznik nr 9
Przedmiar robót (kosztorys ofertowy) – br. sanitarna – załącznik nr 10
Przedmiar robót (kosztorys ofertowy) – br. elektryczna (oświetlenie) – załącznik nr 11
Przedmiar robót (kosztorys ofertowy) – br. elektryczna (kolizje energet.) – załącznik nr 12
DOKUMNETACJA - DROGA Z KANALIZACJĄ DESZCZOWĄ
Projekt budowlany - załącznik nr 13
Projekt techniczny - branża drogowa - załącznik nr 14
Projekt techniczny - branża sanitarna - załącznik nr 15
Projekt stałej organizacji ruchu - załącznik nr 16
Specyfikacje techniczne - branża drogowa - załącznik nr 17
Specyfikacje techniczne - branża sanitarna - załącznik nr 18
Dokumentacja geotechniczna - załącznik nr 19
Decyzja pozwolenia na budowę - załącznik nr 20
DOKUMENTACJA - OŚWIETLENIE
Projekt zagospodarowania terenu - załącznik nr 21
Załączniki do projektu budowlanego - załącznik nr 22
Specyfikacje techniczne - branża elektryczna (oświetlenie) - załącznik nr 23
Zgłoszenie przebudowy drogi - montaż instalacji oświetlenia - załącznik nr 24
DOKUMENTACJA – KOLIZJE ENERGETYCZNE
Projekt zagospodarowania terenu - budowa i przebudowa sieci energetycznych - załącznik nr 25
Specyfikacje techniczne - branża elektryczna (linie SN i nn) - załącznik nr 26
Decyzja pozwolenia na budowę i przebudowę linii SN i nn - załącznik nr 27

4. INNE WYMAGANIA I UWAGI.
4.1 Inspektor nadzoru nie może samodzielnie (bez zgody zamawiającego) podejmować decyzji wywołujących skutki finansowe dla Miejskiego Zarządu Dróg.
4.2 Nie dopuszcza się składania ofert częściowych. W zakres przedmiotowego zadania wchodzi pełnienie wielobranżowego nadzoru inwestorskiego. Biorąc pod uwagę faktyczny zakres nadzoru, dzielenie zamówienia na zamówienia dotyczące poszczególnych branż jest nieuzasadnione i powodowałoby komplikacje na etapie wykonawczym, a w niektórych przypadkach uniemożliwiałyby wykonanie przedmiotowego zadania. Zakres zamówienia obejmuje nadzór wielobranżowy, który wzajemnie się uzupełnia. Tym samym z inżynierskiego punktu widzenia nie jest możliwy podział zamówienia na osobne etapy tak, aby nie powodować komplikacji oraz błędów w realizacji zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71247000-1 - Nadzór nad robotami budowlanymi

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 69690,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 154980,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 69690,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Marcin Kasałka Pracownia Projektowa Infrastruktury Drogowej

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6222131421

7.3.3) Ulica: Staroprzygodzka 25

7.3.4) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

7.3.5) Kod pocztowy: 63-400

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Branża sanitarna - Budownictwo inżynieryjne PERZ Ostrów Wielkopolski
Branża elektryczna - Usługi elektryczne Krzysztof Just Ostrów Wielkopolski

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 69690,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-09-30
2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi