„Obsługa prawna Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna”

Gmina Olsztyn

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00275127
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00275127/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-03 12:58
Lokalizacja
Olsztyn, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-af98cd46-0756-4485-b394-cd7d08cf6f48
Identyfikator
7393847026
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi prawnicze

Wykonawcy

1 przyznane

LEGALEXPERT RADCY PRAWNI MARKIEWICZ SPÓŁKA PARTNERSKAOlsztyn, PL · lot 0
74 100 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00275127 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
„Obsługa prawna Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olsztyn

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 510742362

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pl. Jana Pawła II 1

1.5.2.) Miejscowość: Olsztyn

1.5.3.) Kod pocztowy: 10-101

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL622 - Olsztyński

1.5.7.) Numer telefonu: (+48) 89 50 60 549

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@olsztyn.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.olsztyn.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.olsztyn.eu/#/offer/63118671-19a0-42a5-ad9a-eda15086fb99

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Obsługa prawna Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-af98cd46-0756-4485-b394-cd7d08cf6f48

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275127

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00025637/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.18 Zamówienie na obsługę prawną Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00197484

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.12.2026.a

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 181956,70 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług prawniczych na rzecz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Olsztyna, polegających na zapewnieniu bieżącego wsparcia prawnego w zakresie realizacji zadań oświatowych Miasta Olsztyna jako organu prowadzącego publiczne szkoły i placówki oświatowe. Usługi będą świadczone zgodnie z obowiązującym i przepisami prawa, w szczególności w obszarze:
1) Prawa oświatowego
2) Prawa pracy
3) Prawa administracyjnego
4) Prawa samorządowego
5) Zamówień publicznych
6) Przepisów regulujących funkcjonowanie jednostek samorządu terytorialnego.
2. Szczegółowy zakres i sposób realizacji usługi określają Projektowane Postanowienia Umowy stanowiące Załącznik nr 6 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 79100000-5 - Usługi prawnicze

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 74100 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 203300 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 74100 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: LEGALEXPERT RADCY PRAWNI MARKIEWICZ Sp. partnerska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 739 379 83 74

7.3.3) Ulica: ul. Senatorska 2

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-075

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-20

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 74100,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Termin realizacji zamówienia: 8 miesięcy od dnia zawarcia umowy, nie dłużej niż do 31.12.2026 r.
2. Wartość umowy: 74 100 PLN brutto w tym:
▪ zamówienie podstawowe: 31 200
▪ zamówienie objęte prawem opcji: 42 900
2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi