ZP.271.3.2026 Budowa drogi gminnej nr 031185C w Brzeźnie

GMINA PRUSZCZ

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00275625
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00275625/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-03 14:04
Lokalizacja
Pruszcz, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dc5ce8ce-c969-4414-a019-32aa3751b278
Identyfikator
5591241441
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy dróg

Wykonawcy

1 przyznane

KOWALSKI BUDOWNICTWO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄŻnin, PL · lot 0
389 908,97 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00275625 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
ZP.271.3.2026 Budowa drogi gminnej nr 031185C w Brzeźnie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PRUSZCZ

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351050

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Główna 33

1.5.2.) Miejscowość: Pruszcz

1.5.3.) Kod pocztowy: 86-120

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki

1.5.7.) Numer telefonu: 0525624323

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@pruszcz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pruszcz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dc5ce8ce-c969-4414-a019-32aa3751b278

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

ZP.271.3.2026 Budowa drogi gminnej nr 031185C w Brzeźnie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dc5ce8ce-c969-4414-a019-32aa3751b278

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00275625

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057613/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.5 Budowa drogi gminnej nr 031185C w Brzeźnie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00177932

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 580631,96 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa drogi gminnej nr 031185C w Brzeźnie”.

Inwestycja zlokalizowana jest na terenie gminy Pruszcz w powiecie świeckim w woj.
Kujawsko -Pomorskim. Teren, na którym będzie realizowana inwestycja obejmuje działki:
Nr 138 obręb Brzeźno 0003, działka nr 90 obręb Brzeźno 0003.
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego:
Długość, szerokość
• Długość drogi 512,00 mb.
• Szerokość drogi 3,5 – 5,0 m
• Szerokość jezdni na mijance 5,0 m
• Szerokość poboczy 0,75 m
• Szerokość zjazdów dostosowana do istniejących (wg PZT)
• Spadek poprzeczny drogi 2 %
• Spadek poprzeczny poboczy 4%
• Kategoria obciążenia ruchem: KR1
• Klasa drogi „D”
• Prędkość projektowa 30 km
• Głębokość przemarzania gruntu wynosi hz=1,0 m ppt
• Nacisk na oś 50 kN/oś
Zestawienie powierzchni inwestycji
• Powierzchnia drogi nawierzchnia bitumiczna- 1830,10 m2
• Powierzchnia pobocza utwardzonego – 662,00m2
• Powierzchnia zjazdów z betonu asfaltowego– 303,00m2
• Powierzchnia zjazdów z kruszywa łamanego– 189,00m2
• Długość rur osłonowych 73,20 mb.
Konstrukcja nawierzchni drogi (bruk kamienny):
Warstwa ścieralna AC11S – 4cm
Warstwa wiążąca AC16W – 4 cm
Podbudowa zasadnicza z kruszywa niezwiązanego 0/31,5 z C50/30 -średnia grubość 8cm
Istniejący bruk kamienny
Konstrukcja nawierzchni drogi (jezdnia żwirowa ) oraz na poszerzeniu drogi:
Warstwa ścieralna AC11S – 4cm
Warstwa wiążąca AC16W – 4 cm
Podbudowa zasadnicza z kruszywa niezwiązanego 0/31,5 z C50/30 - 15cm
Stabilizacja gruntu spoiwem hydraulicznym C3/4MPa gr. 20 cm
Istniejąca nawierzchnia
Konstrukcja pobocza szerokość 0,75m:
Podbudowa zasadnicza z kruszywa niezwiązanego 0/31,5 z C50/30 – 15 cm
Konstrukcja nawierzchni zjazdów z betonu asfaltowego:
Warstwa ścieralna AC11S – 4cm
Warstwa wiążąca AC16W – 4 cm
Podbudowa zasadnicza z kruszywa niezwiązanego 0/31,5 z C50/30 - 15cm
Stabilizacja gruntu spoiwem hydraulicznym C3/4MPa gr. 20 cm
Istniejący grunt
Konstrukcja nawierzchni zjazdów z kruszywa łamanego:
Podbudowa zasadnicza z kruszywa niezwiązanego 0/31,5 z C50/30 - 15cm
Stabilizacja gruntu spoiwem hydraulicznym C3/4MPa gr. 20 cm
Istniejący grunt
Usunięcie drzew 12 szt. i krzewów zgodnie z decyzją Starosty świeckiego znak: BOŚ.613.87.2025 z dnia 25.11.2025r. oraz przedmiarem.
Sadzenie drzew: 22 szt. lipa drobnolistna o obwodzie pnia mierzonego na wysokości 1,0 m - minimum 6 cm, wraz z palikowaniem krzew (3 paliki zabezpieczające) i ściółkowaniem.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 7 do SWZ) określa załączona do niniejszej SWZ dokumentacja projektowa, przedmiar/kosztorys ofertowy, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych (w części zawierającej zbiór wymagań w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, obejmujący wymagania w zakresie właściwości materiałów, wymagania dotyczące sposobu wykonania i oceny prawidłowości wykonania robót), istotne postanowienia umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 389908,97 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 799450 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 389908,97 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Kowalski Budownictwo sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5621804660

7.3.3) Ulica: ul. Dworcowa 12

7.3.4) Miejscowość: Żnin

7.3.5) Kod pocztowy: 88-400

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 389908,97 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 120 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

brak
2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane