Kompleksowy remont konserwatorski muru ogrodzenia oraz elementów wyposażenia cmentarza wojennego nr 88 z I wojny światowej

Miasto Gorlice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00276051
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00276051/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-03 15:11
Lokalizacja
Gorlice, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5635334e-5da9-43e6-8c04-59ee9bc78cc8
Identyfikator
7382125507
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty renowacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi świadczone przez biblioteki, archiwa, muzea i inne usługi kulturalneRoboty instalacyjne w budynkachTynkowanieRoboty malarskieZewnętrzne czyszczenie budynkówRoboty murarskie w zakresie fasadRoboty murarskieKładzenie płytek dachowychBetonowanie bez zbrojeniaRoboty murarskie i muroweUsługi ochrony budynków historycznychRoboty kamieniarskieRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00276051 z dnia 2026-06-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Kompleksowy remont konserwatorski muru ogrodzenia oraz elementów wyposażenia cmentarza wojennego nr 88 z I wojny światowej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gorlice

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491893204

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 2

1.5.2.) Miejscowość: Gorlice

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-300

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: (18) 3551252

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@um.gorlice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gorlice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1309175

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Kompleksowy remont konserwatorski muru ogrodzenia oraz elementów wyposażenia cmentarza wojennego nr 88 z I wojny światowej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5635334e-5da9-43e6-8c04-59ee9bc78cc8

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00276051

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042459/09/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.16 Remont konserwatorski muru ogrodzenia oraz elementów wyposażenia cmentarza wojennego nr 88 z I wojny światowej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00246622

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.11.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 351219,57 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.1 Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie konserwatorskim muru ogrodzenia oraz elementów wyposażenia cmentarza wojennego nr 88 z I wojny światowej w Gorlicach (etap I) zlokalizowanego przy ul. Lenartowiczów na działce nr 506 obręb Sokół w następującym zakresie:
1) roboty rozbiórkowe fragmentów murów,
2) uzupełnienie fragmentów murów,
3) renowacja wątków muru betonowo-kamiennego,
4) zabezpieczenie konstrukcyjne spękań murów,
5) prace konserwatorskie przy elementach metalowych,
6) prace konserwatorskie przy krzyżu,
7) wykonanie dokumentacji opisowej i fotograficznej wg schematu konserwatorskiego,
8) wykonanie sieci kanalizacji drenarskiej,
9) nadzór archeologiczny.
1.2 Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa poniższa dokumentacja:
1) Mapa z zakresem przedmiotu umowy- Załącznik nr 1 do SWZ - z całości robót określonych dokumentacją wymienioną w pkt. 2 – 7 niniejsze zamówienie obejmuje wyłącznie zakres wskazany w zał. nr 1 do SWZ,
2) Projekt zagospodarowania działki, Projekt architektoniczno - budowlany, Opinie uzgodnienia, pozwolenia i inne dokumenty o których mowa w art. 33 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo budowlane, Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia- Załącznik nr 2 do SWZ (Uwaga: Wykonawca z przedmiotowego projektu będzie zobowiązany wykonać zakres oznaczony na mapie o której mowa w ust. 1),
3) Projekt techniczny- Załącznik nr 3 do SWZ (Uwaga: Wykonawca z przedmiotowego projektu będzie zobowiązany wykonać zakres oznaczony na mapie o której mowa w ust. 1),
4) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót – Załącznik nr 4 do SWZ (Uwaga: Wykonawca z przedmiotowego projektu będzie zobowiązany wykonać zakres oznaczony na mapie o której mowa w ust. 1),
5) Pozwolenie Konserwatorskie 391/2024 Małopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków – Załącznik nr 5 do SWZ,
6) Decyzja pozwolenia na budowę 664/2025– Załącznik nr 6 do SWZ,
7) Program prac konserwatorskich – Załącznik nr 7 do SWZ

4.5.3.) Główny kod CPV: 45453100-8 - Roboty renowacyjne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

92500000-6 - Usługi świadczone przez biblioteki, archiwa, muzea i inne usługi kulturalne

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45452000-0 - Zewnętrzne czyszczenie budynków

45262521-9 - Roboty murarskie w zakresie fasad

45262522-6 - Roboty murarskie

45261211-6 - Kładzenie płytek dachowych

45262350-9 - Betonowanie bez zbrojenia

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

92522200-8 - Usługi ochrony budynków historycznych

45262510-9 - Roboty kamieniarskie

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie faktyczne: W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone 2 oferty. Cena oferty z najniższą cena to jest oferta Wykonawcy: BUDITREX Sp. z o.o., ul. Czajkowskiego 55C, 38-400 Krosno (Cena oferty brutto: 440 340,00 zł) przekracza kwotę którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia to jest kwotę brutto: 432 000,00 zł. W związku z powyższym Zamawiający dokonuje unieważnienia niniejszego postępowania.
Uzasadnienie prawne unieważnienia postępowania: Na podstawie art. 255, pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj.: Dz.U. z 2024 r., poz. 1320 ze zm.) zamawiający unieważnia postępowanie jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 440340 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 455100 PLN

2026-06-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane