Modernizacja budynku B Starostwa Powiatowego w Leżajsku

POWIAT LEŻAJSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00276672
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00276672/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-05 09:44
Lokalizacja
Leżajsk, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0425b847-f899-4005-b582-4d075815d861
Identyfikator
8161673228
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzebudowa budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty instalacyjne w budynkach

Wykonawcy

1 przyznane

PAWEŁ ZAWITKOWSKIJarosław, PL · lot 0
1 339 759,71 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00276672 z dnia 2026-06-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja budynku B Starostwa Powiatowego w Leżajsku

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT LEŻAJSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690581360

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Mikołaja Kopernika 8

1.5.2.) Miejscowość: Leżajsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-300

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski

1.5.7.) Numer telefonu: +48172404500

1.5.8.) Numer faksu: +48172404509

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: powiat@starostwo.lezajsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://starostwo.lezajsk.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

http://bip.starostwo.lezajsk.pl/12392/12392/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja budynku B Starostwa Powiatowego w Leżajsku

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0425b847-f899-4005-b582-4d075815d861

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00276672

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042847/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Modernizacja budynku "B" Starostwa Powiatowego w Leżajsku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00193773

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.272.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1841314,35 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Istniejący budynek administracyjny z częścią internatową, który jest przedmiotem zamówienia, pełni funkcję obiektu administracji publicznej oraz częściowo funkcję internatu dla młodzieży Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku. Zamówienie obejmuje modernizację i dostosowanie obiektu do aktualnych potrzeb organizacyjnych Starostwa Powiatowego w Leżajsku oraz do obowiązujących przepisów techniczno-budowlanych.
Program użytkowy przewiduje przebudowę części budynku polegającą na:
- wydzieleniu i uporządkowaniu układu funkcjonalnego poprzez utworzenie nowych pomieszczeń biurowych,
- poprawie warunków pracy pracowników administracyjnych,
- dostosowaniu węzłów sanitarnych do obowiązujących standardów technicznych, higieniczno-sanitarnych oraz wymagań w zakresie dostępności,
- utworzeniu zaplecza socjalnego dla pracowników
- racjonalizacji komunikacji wewnętrznej w obrębie opracowywanej części budynku.
Projektowane zmiany mają na celu poprawę funkcjonalności, ergonomii oraz standardu użytkowego pomieszczeń, przy zachowaniu dotychczasowego charakteru obiektu.
Roboty budowlane obejmują w szczególności:
- roboty rozbiórkowe i demontażowe,
- wykonanie nowych ścian działowych,
- przebudowę pomieszczeń biurowych,
- modernizację pomieszczeń sanitarnych,
- wykonanie zaplecza socjalnego,
- roboty instalacyjne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania przebudowanych pomieszczeń,
- roboty wykończeniowe,
- dostosowanie obiektu do obowiązujących wymagań w zakresie dostępności i bezpieczeństwa użytkowania.
Zakres zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych, instalacyjnych oraz wykończeniowych w budynku B Starostwa Powiatowego, realizowanych zgodnie z dokumentacją projektową przebudowy.
Roboty należy prowadzić z zachowaniem właściwej kolejności technologicznej, obejmującej w szczególności:
1. Roboty przygotowawcze i rozbiórkowe
- zabezpieczenie i organizację terenu robót w czynnym obiekcie administracyjnym,
- roboty demontażowe i rozbiórkowe elementów kolidujących z przebudową,
- demontaż istniejącej stolarki drzwiowej i okiennej przewidzianej do wymiany,
- rozbiórkę istniejących warstw posadzkowych,
- przygotowanie otworów technologicznych pod instalacje.
2. Roboty konstrukcyjno–budowlane
- wykonanie nowych otworów drzwiowych i okiennych w ścianach nośnych wraz z wykonaniem nadproży,
- wykonanie nowego wejścia do budynku,
- wykonanie wewnętrznych schodów żelbetowych,
- wykonanie robót murowych i uzupełniających,
- odtworzenie oraz uzupełnienie warstw elewacji po wykonaniu robót konstrukcyjnych i murowych.
3. Roboty instalacyjne sanitarne
- przebudowę instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej,
- wykonanie instalacji centralnego ogrzewania,
- wykonanie instalacji wentylacji,
- wykonanie instalacji klimatyzacji,
- wykonanie przyłącza kanalizacji sanitarnej,
- wykonanie prób szczelności, regulacji i uruchomień instalacji.
Roboty należy wykonać zgodnie z projektami technicznymi branży sanitarnej.
4. Roboty instalacyjne elektryczne i teletechniczne
- budowę instalacji gniazd elektrycznych oraz wypustów 1-fazowych i 3-fazowych,
- budowę dedykowanej instalacji gniazd DATA,
- wykonanie instalacji oświetlenia podstawowego oraz oświetlenia zewnętrznego,
- wykonanie instalacji awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego wraz z oprawami kierunkowymi,
- wykonanie instalacji LAN oraz sieci światłowodowej,
- wykonanie instalacji ochrony przeciwprzepięciowej,
- wykonanie pomiarów elektrycznych, prób oraz uruchomień instalacji.
Roboty należy realizować zgodnie z projektami technicznymi branży elektrycznej.
5. Roboty wykończeniowe wewnętrzne
- wykonanie nowych warstw posadzkowych wraz z okładzinami podłogowymi,
- wykonanie robót tynkarskich i wykończeniowych,
- montaż sufitów podwieszanych w holu oraz ciągach komunikacyjnych,
- wykonanie okładzin z płytek ceramicznych w pomieszczeniach sanitarnych oraz przy umywalkach,
- montaż nowej stolarki drzwiowej,
- montaż stolarki okiennej w nowych otworach,
- wymianę parapetów wewnętrznych i zewnętrznych.
6. Elementy wyposażenia budowlanego i ślusarki
- montaż elementów ślusarki budowlanej,
- wykonanie systemowych wycieraczek wejściowych,
- wykonanie elementów wykończeniowych związanych z nowym wejściem do budynku.
- wykonanie zadaszenia szklanego nad wejściem głównym,
7. Roboty w drugim skrzydle budynku
Zakres zamówienia obejmuje również wykonanie robót remontowych ogólnobudowlanych oraz instalacyjnych w drugim (prawym) skrzydle budynku, zgodnie z dokumentacją projektową.
Wszystkie powyższe roboty wykonywane będą na czynnym obiekcie. Z racji konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców i pracowników modernizowanego obiektu, w trakcie wykonywania robót budowlanych, Wykonawca zobowiązany jest do wydzielenia placu budowy i zabezpieczenia, np. tymczasowym ogrodzeniem obiektów na czas prowadzenia robót. Konieczne jest również utrzymanie przez Wykonawcę podczas prowadzenia robót budowlanych ciągłości przejazdu do budynku oraz miejsc parkingowych.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób bezpieczny, nie powodujący zagrożenia dla osób biorących udział w budowie oraz dla osób postronnych, zgodnie z warunkami BHP, ochrony przeciwpożarowej, a także mając na uwadze nie pogorszenie stanu obiektów istniejących. Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót emitujących znaczny hałas (np. roboty wyburzeniowe) w godzinach ustalonych z Zamawiającym.
Po zakończeniu robót budowlanych należy przedłożyć dokumentację powykonawczą wraz z inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą zrealizowanych robót.
Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia robót w sposób bezpieczny, nie powodujący zagrożenia dla osób biorących udział w budowie oraz dla osób postronnych, zgodnie z warunkami BHP, ochrony przeciwpożarowej, a także mając na uwadze nie pogorszenie stanu obiektów istniejących.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Dokumentacja Projektowa – załącznik nr 11 SWZ, Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – załącznik nr 9 SWZ oraz Przedmiar robót (załączniki nr 8 SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45262700-8 - Przebudowa budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1339759,71 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1697400,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1339759,71 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane RENOMEX Paweł Zawitkowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON: 367980706

7.3.3) Ulica: Dojazdowa 33

7.3.4) Miejscowość: Jarosław

7.3.5) Kod pocztowy: 37-500

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1339759,71 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane