Koszenie poboczy dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Serock w roku 2026

Miejsko Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00276857
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00276857/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-05 11:08
Lokalizacja
Serock, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-650a1e0f-ad14-4ed7-a1e7-331949f91ab3
Identyfikator
5361872161
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie trawników

Wykonawcy

1 przyznane

JOANNA WIATERSKASomianka, PL · lot 0
135 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00276857 z dnia 2026-06-05

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Koszenie poboczy dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Serock w roku 2026

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejsko Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Serocku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 142096783

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Nasielska

1.5.2.) Miejscowość: Serock

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-140

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.7.) Numer telefonu: 22 782 75 73

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: mgzgk@serock.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mgzgk.serock.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Koszenie poboczy dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Serock w roku 2026

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-650a1e0f-ad14-4ed7-a1e7-331949f91ab3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00276857

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-05

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020844/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Koszenie poboczy dróg i terenów zielonych w roku 2026 na terenie Miasta i Gminy Serock

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256516

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W przeprowadzonym post ep;owaniu w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 nie została złożona żadna oferta. Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych.

3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ocds-148610-650a1e0f-ad14-4ed7-a1e7-331949f91ab3

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: MGZGK.1711.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 150000,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje następujące prace:
1.Koszenie pobocza wokół przystanków autobusowych znajdujących się na trasie dróg zleconych do koszenia, itp.
2.Dokaszanie przy znakach, słupkach i barierkach drogowych, słupach telekomunikacyjnych, energetycznych, drzewach, krzewach, ogrodzeniach,
3.Wykaszanie odrostów krzewów, których wiek nie przekracza 1 roku lub które wyrosły od ostatniego koszenia wraz z uprzątnięciem i wywozem materiału powstałego na skutek ich usunięcia.
4.Zbieranie i wywożenie odpadów, gałęzi i zanieczyszczeń ze skoszonych terenów.
5.Zabezpieczenie i oznakowanie terenu prowadzonych robót przed dostępem osób niepowołanych, zgodnie z obowiązującymi
przepisami.
6.Ustala się następujący zakres koszenia:
a) dla dróg, przy których nie ma ogrodzeń szerokość koszenia przyjmuje się od krawędzi jezdni do linii drzew przydrożnych lub granicy gruntów ornych wraz z wykaszaniem traw i odrostów między drzewami,
b) dla dróg przy których znajdują się ogrodzenia - szerokość koszenia na odcinkach z ogrodzeniami przyjmuje się od krawędzi jezdni do ogrodzenia.
c) dla dróg posiadających rowy odwadniające koszeniu podlegają pobocza oraz skarpy rowów wraz z uwzględnieniem wymagań o których mowa w pkt. a i b,
Uwaga: w cenie oferty należy uwzględnić odcinki o dużej szerokości.
7.Czas wykonania całego zakresu prac (określonego w załączniku Nr 2 do SWZ), licząc od dnia rozpoczęcia robót, nie może przekroczyć 10 dni roboczych.
8.Zakres koszenia poboczy dróg jak również termin rozpoczęcia, każdorazowo określi Zamawiający w formie pisemnej.
9.Obowiązkiem Wykonawcy jest przeprowadzenie prac zgodnie ze sztuką ogrodniczą oraz zaleceniami Zamawiającego.
10. Planowana częstotliwość koszenia poboczy dróg 2 razy w czasie obowiązywania umowy.
Zamawiający wymaga aby czas przystąpienia do realizacji zadania był nie dłuższy niż trzy dni robocze od momentu otrzymania zlecenia.
Uwaga:
Podana częstotliwość koszenia jest orientacyjna i może ulec zmianie. Zamawiający zastrzega sobie również możliwość zmiany w trakcie realizacji zadania zakresu prac określonego w załączniku nr 2 do Zaproszenia.
Całkowita długość poboczy do jednorazowego koszenia wynosi 220 175,00 mb.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 1

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 43,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 43,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 43,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Usługowe "Czysty Świat" Joanna Wiaterska

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7621856899

7.3.3) Ulica: Ulasek 2

7.3.4) Miejscowość: Somianka

7.3.5) Kod pocztowy: 07-203

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 135000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-15
2026-06-05 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi