Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Koźmin Wielkopolski w formule zaprojektuj i wybuduj
Gmina Koźmin Wielkopolski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00277260
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00277260/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-05 14:01
- Lokalizacja
- Koźmin Wielkopolski, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-23268b56-9106-4ffd-8fe1-70d8c5f83c48
- Identyfikator
- 6211693440
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00277260 z dnia 2026-06-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Koźmin Wielkopolski w formule zaprojektuj i wybuduj
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Koźmin Wielkopolski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 250854748
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Stary Rynek 11
1.5.2.) Miejscowość: Koźmin Wielkopolski
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-720
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@kozminwlkp.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.kozminwlkp.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-23268b56-9106-4ffd-8fe1-70d8c5f83c481.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Koźmin Wielkopolski w formule zaprojektuj i wybuduj2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-23268b56-9106-4ffd-8fe1-70d8c5f83c48
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00277260
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056931/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie Gminy Koźmin Wielkopolski
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie realizowane jest w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027, Priorytet 2: Fundusze europejskie dla zielonej wielkopolski, Działanie 2.1 Wspieranie efektywności energetycznej i redukcji emisji gazów cieplarnianych2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00133247
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OR.271.3.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Starej Obrze w formule zaprojektuj i wybuduj.1) Zadanie będzie realizowane w Szkole Podstawowej w Starej Obrze, ul. Szkolna 6, 63-720 Stara Obra
2) Zamówienie obejmuje:
- opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem akceptacji Zamawiającego oraz uzyskaniem stosowanych pozwoleń - I etap
- oraz wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację oraz – o ile będzie to wymagane – uzyskanie wszelkich dokumentów niezbędnych do legalnego zakończenia inwestycji - II etap.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 8 do SWZ., w skład której wchodzi:
a) Program Funkcjonalno-użytkowy (PFU)
b) Ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna (termin ważności ekspertyzy upłynął w dniu 28.02.2025 r. – Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia nowej kontroli ornitologicznej i chiropterologicznej)
c) Inwentaryzacja
4) Zakres prac obejmuje w szczególności:
a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii oraz pozwoleń. Zamawiający wymaga minimum dokonania zgłoszenia robót dla celów dokumentacyjnych związanych z dofinansowaniem zewnętrznym,
b) opracowanie dokumentacji technicznej w formie papierowej i elektronicznej ze spisem treści i numeracją stron,
c) wykonanie robót budowlano-montażowych wraz z dostawą i instalacją wszystkich niezbędnych urządzeń, instalacji i wyposażenia,
d) przeprowadzenie rozruchów, prób, regulacji i pomiarów,
e) sporządzenie dokumentacji powykonawczej,
f) przeszkolenia personelu wskazanego przez Zamawiającego
g) doprowadzenia do uzyskania zamierzonego rezultatu inwestycji, rozumianego jako osiągnięcie pełnej funkcjonalności i gotowości do użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44112410-5 - Konstrukcje dachowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45443000-4 - Roboty elewacyjne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71314100-3 - Usługi elektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane
71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne
4.5.5.) Wartość części: 1758639,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Borzęciczkach w formule zaprojektuj i wybuduj.1) Zadanie będzie realizowane w Szkole Podstawowej w Borzęciczkach, Borzęciczki 9, 63-720 Koźmin Wielkopolski. Budynek ten jest ujęty w Gminnej Ewidencji Zabytków. Budynek położony jest na terenie Parku w Borzęciczkach- park ten został wpisany do rejestru zabytków pod numerem 1671/A w dniu 23 grudnia 1974 r.
2) Zamówienie obejmuje:
– opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem akceptacji Zamawiającego oraz uzyskaniem stosowanych pozwoleń - I etap
- oraz wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację oraz – o ile będzie to wymagane – uzyskanie wszelkich dokumentów niezbędnych do legalnego zakończenia inwestycji - II etap.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 9 do SWZ., w skład której wchodzi:
a) Program Funkcjonalno-użytkowy (PFU)
b) Ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna (termin ważności ekspertyzy upłynął w dniu 28.02.2025 r. – Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia nowej kontroli ornitologicznej i chiropterologicznej)
c) Inwentaryzacja
d) Zalecenia konserwatorskie z dnia 07.03.2025 r.
4) Zakres prac obejmuje w szczególności:
a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii oraz pozwoleń,
b) opracowanie dokumentacji technicznej w formie papierowej i elektronicznej ze spisem treści i numeracją stron,
c) zapewnienie nadzoru archeologicznego,
d) wykonanie robót budowlano-montażowych wraz z dostawą i instalacją wszystkich niezbędnych urządzeń, instalacji i wyposażenia,
e) przeprowadzenie rozruchów, prób, regulacji i pomiarów,
f) sporządzenie dokumentacji powykonawczej,
g) przeszkolenia personelu wskazanego przez Zamawiającego
h) doprowadzenia do uzyskania zamierzonego rezultatu inwestycji, rozumianego jako osiągnięcie pełnej funkcjonalności i gotowości do użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44112410-5 - Konstrukcje dachowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45443000-4 - Roboty elewacyjne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71314100-3 - Usługi elektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane
71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne
4.5.5.) Wartość części: 1726960,50 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Mokronosie w formule zaprojektuj i wybuduj.1) Zadanie będzie realizowane w Szkole Podstawowej w Mokronosie, Mokronos 3, 63-720 Koźmin Wielkopolski.
2) Zamówienie obejmuje:
- opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem akceptacji Zamawiającego oraz uzyskaniem stosowanych pozwoleń - I etap
- oraz wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną dokumentację oraz – o ile będzie to wymagane – uzyskanie wszelkich dokumentów niezbędnych do legalnego zakończenia inwestycji - II etap.
3) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został przedstawiony w Opisie przedmiotu zamówienia stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ oraz w dokumentacji technicznej stanowiącej załącznik nr 10 do SWZ, w skład której wchodzi:
a) Program Funkcjonalno-Użytkowy (PFU)
b) Ekspertyza ornitologiczna i chiropterologiczna (termin ważności ekspertyzy upłynął w dniu 28.02.2025 r. – Wykonawca będzie zobowiązany do przeprowadzenia nowej kontroli ornitologicznej i chiropterologicznej)
c) Inwentaryzacja
4) Zakres prac obejmuje w szczególności:
a) opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej i uzyskanie wymaganych uzgodnień, opinii oraz pozwoleń,
b) opracowanie dokumentacji technicznej w formie papierowej i elektronicznej ze spisem treści i numeracją stron,
c) wykonanie robót budowlano-montażowych wraz z dostawą i instalacją wszystkich niezbędnych urządzeń, instalacji i wyposażenia,
d) przeprowadzenie rozruchów, prób, regulacji i pomiarów,
e) sporządzenie dokumentacji powykonawczej,
f) przeszkolenia personelu wskazanego przez Zamawiającego
g) doprowadzenia do uzyskania zamierzonego rezultatu inwestycji, rozumianego jako osiągnięcie pełnej funkcjonalności i gotowości do użytkowania obiektu zgodnie z jego przeznaczeniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
44112410-5 - Konstrukcje dachowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45442100-8 - Roboty malarskie
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45443000-4 - Roboty elewacyjne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71314100-3 - Usługi elektryczne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71323100-9 - Usługi projektowania systemów zasilania energią elektryczną
71326000-9 - Dodatkowe usługi budowlane
71334000-8 - Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne
4.5.5.) Wartość części: 4186083,37 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 2 360 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu cena najkorzystniejszej oferty znacznie przekracza możliwości finansowe Zamawiającego, który zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę 1 792 000,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na realizację zamówienia objętego przedmiotową procedurą do ceny oferty najkorzystniejszej.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4291380,12 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4986639,80 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4291380,12 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: KMP Instal-Projekt Mateusz Kozak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7851763747
7.3.4) Miejscowość: Kaleje
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.3.9.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
wykonanie elewacji budynku, stolarka okienna i drzwiowa
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4291380,12 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-11-16| 2026-06-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |