Renowacja i włączenie do użytkowania studni głębinowej nr 1 na dz. ew. nr 1976 ob. Strzeleczki - postępowanie III

GMINA STRZELECZKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00277745
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00277745/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-08 09:04
Lokalizacja
Strzeleczki, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-18239314-b83f-4e05-8a09-060089b48a4a
Identyfikator
1990090013
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnejRoboty w zakresie uzdatniania wodyRoboty w zakresie rurociągów do przesyłu wodyRoboty instalacyjne elektryczneInstalacje niskiego napięciaInstalowanie infrastruktury okablowaniaRoboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszychWznoszenie ogrodzeńUsługi kontroli i nadzoru technicznego

Wykonawcy

1 przyznane

FUNAM SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWrocław, PL · lot 0
1 258 290 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00277745 z dnia 2026-06-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Renowacja i włączenie do użytkowania studni głębinowej nr 1 na dz. ew. nr 1976 ob. Strzeleczki - postępowanie III

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA STRZELECZKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531413107

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 4

1.5.2.) Miejscowość: Strzeleczki

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-364

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@strzeleczki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.strzeleczki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-18239314-b83f-4e05-8a09-060089b48a4a

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Renowacja i włączenie do użytkowania studni głębinowej nr 1 na dz. ew. nr 1976 ob. Strzeleczki - postępowanie III

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-18239314-b83f-4e05-8a09-060089b48a4a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00277745

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041033/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Renowację i włączenie do użytkowania studni głębinowej nr 1 na dz. ew. nr 1976 ob. Strzeleczki

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00151279

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IR.IV.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 504065 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac związanych z uruchomieniem istniejącej studni głębinowej nr 1, położonej na działce ewidencyjnej nr 1976, obręb Strzeleczki, gm. Strzeleczki, wraz z niezbędnymi robotami towarzyszącymi. Efektem realizacji zamówienia będzie sprawna i w pełni eksploatacyjna studnia głębinowa, włączona do systemu Stacji Uzdatniania Wody Dziedzice, spełniająca obowiązujące wymagania techniczne, sanitarne
i formalnoprawne.

Zakres zamówienia obejmuje wykonanie kompleksowych robót związanych
z uruchomieniem istniejącej studni głębinowej nr 1, zlokalizowanej na dz. Nr ew. 1976, wraz
z robotami towarzyszącymi. Rezultatem prac ma być pełne przygotowanie studni
do eksploatacji i włączenie jej w system Stacji Uzdatniania Wody.
Etapy zabudowy i uruchomienia studni
1. Uzyskanie wszelkich zgód, decyzji i warunków niezbędnych do wykonania zadania (m. in. pozwolenie wodnoprawne na pobór wód, uzyskanie warunków przyłączeniowych do sieci elektrycznej itd.)
2. Dostawa i wykonanie podgrzewanej zabudowy studni typu Lange.
3. Dostawa i montaż, dopasowanej do parametrów studni, pompy głębinowej
o wydajności w zakresie 100-150 m3 wraz z niezbędną armaturą (rury tłoczne, zasuwy, zawory zwrotne, przepustnice, sonda hydrostatyczna itp.).
4. Wykonanie projektu przyłącza energetycznego, doprowadzenie zasilania elektrycznego do obiektu, w tym wykonanie układu sterowania i zabezpieczeń. Dopuszczenie instalacji do eksploatacji.
5. Rozbudowa istniejącego systemu korekty pH wody surowej o następujące parametry: informacje na wizualizacji:
a. praca/postój/awaria pompki dozującej mleczko wapienne na hale technologiczną,
b. poziom gotowego roztworu mleczka wapiennego w zbiorniku,
c. poziom suchego wapna w zbiorniku.
d. montaż i uruchomienie urządzenia do stałego pomiaru pH wody uzdatnionej oraz włączenie stałego podglądu na wizualizacji aktualnej wartości pH.
6. Wykonanie i uruchomienie systemu komunikacji pomiędzy projektowaną studnią a Stacją Uzdatniania Wody Dziedzice przy ul. Serwitut 1, w pełni kompatybilnego z istniejącym systemem automatyki i wizualizacji SUW (komunikacja radiowa lub przewodowa). Włączenie studni, w uzgodnieniu z firmą Proffico Sp. z o.o., do układu technologicznego SUW Dziedzice, obejmujące integrację z istniejącymi układami sterowania, zabezpieczeń oraz systemem SCADA, wraz z wykonaniem niezbędnych modyfikacji wizualizacji
i sprawdzeniem poprawności działania całości systemu. Dostawa i montaż urządzeń niezbędnych do wykonania powyższych prac.
7. Dostosowanie i rozbudowa istniejącej automatyki SUW Dziedzice, w tym rozbudowa szafy sterowniczej, w celu zapewnienia pełnej, skoordynowanej pracy studni nr 1 ze studniami istniejącymi SUW Dziedzice. Zapewnienie pełnego zdalnego sterowania, monitoringu oraz wizualizacji pracy wszystkich studni z poziomu systemu SCADA, obejmującego
co najmniej: załączanie i wyłączanie studni, kontrolę parametrów pracy, sygnalizację stanów awaryjnych, kasowanie alarmów oraz współpracę z istniejącymi algorytmami sterowania.
8. Wymiana hydrantu przeciwpożarowego zlokalizowanego na terenie studni wraz z zasuwą kołnierzową.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych

45342000-6 - Wznoszenie ogrodzeń

71630000-3 - Usługi kontroli i nadzoru technicznego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1258290,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1460010,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1258290,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Funam Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 008090623

7.3.3) Ulica: ul. Mokronoska 2

7.3.4) Miejscowość: Wrocław

7.3.5) Kod pocztowy: 52-407

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

ALGEO Sp. zo.o. Grabownica Starzeńska 609, 36-207 - część robót w zakresie technologii studni,

ELCON Sp. Jawna Grzegorz Konieczny, Anna Konieczny, Tomasz Konieczny, ul. Ozimska 105a, 46-053 Chrząstowice

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-18

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1258290 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

2026-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane