Modernizacja dachów na budynkach szkół podstawowych: SP Nr 2 oraz SP Nr 7 w Łowiczu.

Miasto Łowicz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00277775
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00277775/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-08 09:16
Lokalizacja
Łowicz, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-efa0efcf-9094-43fa-b347-c8789bb5a677
Identyfikator
8341882502
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Naprawa i konserwacja dachówWykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ MROCZKOWSKIDomaniewice, PL · lot 1
762 500 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00277775 z dnia 2026-06-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja dachów na budynkach szkół podstawowych: SP Nr 2 oraz SP Nr 7 w Łowiczu.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łowicz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148621

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Stary Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Łowicz

1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wydzial.inwestycji@um.lowicz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lowicz.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-efa0efcf-9094-43fa-b347-c8789bb5a677

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja dachów na budynkach szkół podstawowych: SP Nr 2 oraz SP Nr 7 w Łowiczu.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-efa0efcf-9094-43fa-b347-c8789bb5a677

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00277775

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056976/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Termomodernizacja i modernizacja dachu na budynku SP Nr 2

1.1.12 Termomodernizacja i modernizacja dachu na budynku SP Nr 7

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00151870

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WIiPS.271.2.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. ZADANIE 1: Modernizacja dachu na budynku Szkoły Podstawowej Nr 2:
1) Konserwacja blachy stalowej ocynkowanej:
Przedmiotem robót jest konserwacja istniejącego pokrycia dachowego z blachy stalowej ocynkowanej na dachu wielopołaciowym o nachyleniu połaci ok. 40°, obejmująca:
 oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne blachy,
 korektę i wypoziomowanie ołacenia,
 wykonanie nowych obróbek blacharskich, w tym obróbek koszowych i krawędziowych,
 wykonanie bezspoinowej hydroizolacji z płynnej membrany poliuretanowej.
2) Stropodach części starej:
Przedmiotem robót jest modernizacja istniejącego stropodachu o nieustalonej budowie materiałowej, polegająca na:
 rozpoznaniu istniejącego układu warstw stropodachu,
 demontażu istniejących warstw hydroizolacyjnych,
 wykonaniu nowej konstrukcji drewnianej nośnej montowanej do istniejących elementów konstrukcyjnych,
 zmianie kąta nachylenia połaci dachowej,
 zapewnieniu przestrzeni buforowej cofki wody o wysokości ok. 50 cm,
 wykonaniu wentylowanego układu dachowego,
 wykonaniu nowego pokrycia dachowego z membrany EPDM,
 wykonaniu nowych obróbek blacharskich.
3) Część nowa:
Przedmiotem robót jest wykonanie nowego pokrycia dachowego na nowych częściach budynku, obejmujące:
 demontaż istniejącego pokrycia dachowego,
 wykonanie nowego pokrycia z membrany dachowej,
 wykonanie izoklinów w strefach przy ogniomurach i kominach,
 wykonanie nowego fragmentu ogniomuru na styku części budynków,
 wymianę obróbek blacharskich kominów,
 wykonanie wentylacji przegrody dachowej poprzez nowe kominki wentylacyjne.
2. Szczegółowy zakres prac do wykonania określa: uproszczona dokumentacja projektowa, w tym przedmiar robót, a także specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót. Dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowią integralne części SWZ i umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

4.5.5.) Wartość części: 1111821,38 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. ZADANIE 2: Modernizacja dachu na budynku Szkoły Podstawowej Nr 7:
1) Kominy wentylacji mechanicznej – demontaż starych kominów wentylacyjnych i wykonanie nowych.
2) Konstrukcja dachu - wymiana deskowania pomiędzy dwoma sąsiadującymi wiązarami (w części środkowej należy wymienić dwa przęsła deskowania, jeśli kątowniki był montowany w bliskim sąsiedztwie wiązara) oraz odtworzenie warstwy pokrycia.
3) Poszycie dachu:
 pokrycie z papy termozgrzewalnej - wykonanie nowego pokrycia poprzez blachę trapezową o niskiej fałdzie,
 pokrycie z blachy trapezowej (sala gimnastyczna) - czyszczenie pokrycia, gruntowanie antykorozyjne oraz malowanie nawierzchniowe (renowacyjne),
 zadaszenie nad wejściem - wykonanie nowego pokrycia w postaci kolejnej warstwy papy termozgrzewalnej.
4) Instalacja odgromowa - wykonanie instalacji na nowym poszyciu, oraz zmodernizowanie istniejącej na dachu sali gimnastycznej.
2. Szczegółowy zakres prac do wykonania określa: uproszczona dokumentacja projektowa, w tym przedmiar robót, a także specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót. Dokumentacja projektowa oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowią integralne części SWZ i umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45261900-3 - Naprawa i konserwacja dachów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

4.5.5.) Wartość części: 763726,02 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzone w trybie podstawowym bez negocjacji na „Modernizację dachów na budynkach szkół podstawowych: SP Nr 2 oraz SP Nr 7 w Łowiczu” w zakresie ZADANIA 1: „Modernizacja dachu na budynku Szkoły Podstawowej Nr 2” zostało unieważnione w oparciu o art. 255 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych, ponieważ wszystkie złożone oferty podlegały odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 762500,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1161129,15 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 762500,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tomasz Mroczkowski TOM-BUD

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 100393775

7.3.3) Ulica: ul. Sosnowa 3

7.3.4) Miejscowość: Domaniewice

7.3.5) Kod pocztowy: 99-434

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 762500,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-08-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane