Przebudowa drogi gminnej w zakresie budowy chodnika w ciągu ul. Młyńskiej w Łowiczu
Miasto Łowicz
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00278158
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00278158/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-08 10:44
- Lokalizacja
- Łowicz, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-68ef69c0-be62-47d3-8e92-d54e77e0a8ea
- Identyfikator
- 8341882502
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00278158 z dnia 2026-06-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi gminnej w zakresie budowy chodnika w ciągu ul. Młyńskiej w Łowiczu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łowicz
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750148621
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Stary Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Łowicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 99-400
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL715 - Skierniewicki
1.5.7.) Numer telefonu: 046 830 91 51
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wydzial.inwestycji@um.lowicz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lowicz.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-68ef69c0-be62-47d3-8e92-d54e77e0a8ea1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa drogi gminnej w zakresie budowy chodnika w ciągu ul. Młyńskiej w Łowiczu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-68ef69c0-be62-47d3-8e92-d54e77e0a8ea
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278158
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00056976/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa chodnika w ciągu ul. Młyńskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00128782
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WIiPS.271.2.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 412824,53 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego postępowania jest wykonanie inwestycji pn.: „Przebudowa drogi gminnej w zakresie budowy chodnika w ciągu
ul. Młyńskiej w Łowiczu”.
Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje:
1) budowę chodnika w ciągu drogi gminnej nr 115540E,
2) budowę dodatkowych lamp oświetleniowych, które oświetlą przejścia dla pieszych,
3) wymianę istniejących opraw oświetlenia ulicznego,
4) wycinkę kolidujących drzew oraz wykonanie nasadzeń zastępczych;
5) wprowadzenie stałej organizacji ruchu.
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu lub zakres robót budowlanych drogi:
1) parametry techniczne projektowanego układu drogowego:
a) długość inwestycji: 264,42m,
b) szerokość chodnika: 2,20 m,
c) głębokość przemarzania: hz= 1,0 m p.p.t.,
d) pochylenie poprzeczne chodnika: jednostronne 2% skierowane w stronę jezdni,
e) odprowadzenie wód deszczowych: powierzchniowo w stronę jezdni,
2) rodzaje nawierzchni poszczególnych elementów: nawierzchnia chodnika, zjazdów: kostka betonowa,
3) konstrukcje poszczególnych elementów zgodnie z poniższym opisem:
Chodnik:
- betonowa kostka bezfazowa gr. 6cm,
- podsypka cem.-piaskowa gr. 3 cm (1:4),
- podbudowa z mieszanki niezwiązanej kruszywem 0/31,5 gr.10 cm,
- warstwa ulepszonego podłoża z mieszanki związanej cementem C1,5/2 - 15cm - grunt kategorii G1
Charakterystyczne parametry określające wielkość obiektu lub zakres robót budowlanych oświetlenia ulicznego:
1) istniejące wysięgniki i oprawy oświetleniowe sodowe zamontowane na słupach elektroenergetycznych przy ul. Młyńskiej, przy ul. Szymanowskiego i ul. Wieniawskiego należy zdemontować,
2) na słupach elektroenergetycznych należy zamontować nowe oprawy oświetlenia ulicznego LED,
3) montaż projektowanych słupów oświetleniowych. Na projektowanych słupach oświetleniowych należy zamontować nowe oprawy doświetlenia przejść dla pieszych,
4) dla projektowanych przejść dla pieszych projektuje się oświetlenie z oprawami dedykowanymi,
5) zasilanie proj. opraw wykonać kablem YAKXS 4x25mm2,
6) wzdłuż kabla układać bednarkę ocynkowaną FeZn 25x4,
7) projektowane oprawy montowane na wysięgnikach projektowanych słupów oświetleniowych, bezpośrednio na projektowanych słupach (bez wysięgnika) lub na projektowanych wysięgnikach istniejących słupów elektroenergetycznych,
8) słupy stalowe, ocynkowane, sześcio lub ośmiokątne z blachy minimum 4mm, montaż słupa na prefabrykowanych betonowych fundamentach,
9) oświetlenie drogowe: montaż wysięgników na słupach elektroenergetycznych, wysokość zawieszenia oprawy 8m, wysięgniki 1-ramienne (długość wysięgu ~ 1m),
10) oświetlenie przejść dla pieszych, słupy stalowe, na prefabrykowanych fundamentach, wysokość zawieszenia oprawy 6m, wysięgniki 1-ramienne (długość wysięgu ~ 1m),
11) oprawy oświetlenie drogowe 40 W, moc maksymalna uwzględniające wszystkie straty – 45W, rodzaj źródła światła – LED, minimalny strumień świetlny panelu LED – 4000lm,
12) oprawy oświetlenie przejść dla pieszych 46 W, moc maksymalna uwzględniające wszystkie straty – 52W, rodzaj źródła światła – LED, minimalny strumień świetlny panelu LED – 6300lm.
Wycinka drzew i nasadzenia zastępcze
1) W ramach inwestycje przewidziano wycinkę kolidujących drzew zgodnie z decyzją OS.613.71.2025 Starosty Łowickiego z dnia 22.12.2025 roku, stanowiącą załącznik nr 13 do SWZ. Pnie pozostałe po wycince należy wykarczować lub wyfrezować w przypadku braku możliwości technicznych wykarczowania bez uszkodzenia infrastruktury. Przed wycinką należy przeprowadzić ekspertyzę ornitologiczną stwierdzającą brak zasiedlenia ptaków w rejonie drzewa w przestrzeni o promieniu równym wysokości drzewa planowanego do wycinki. Nadzór ornitologiczny obecny przy procesie wycinkowym winien zbadać każde drzewo pod kątem obecności czynnych gniazd i wstrzymać wycinkę do czasu trwałego opuszczenia gniazda lub wystąpić stosowną derogację do organu ochrony przyrody.
2) W zamian za wycięte drzewa należy dokonać nasadzić zastępczych – 4 sztuki lipy drobnolistnej, zgodnie z decyzją OS.613.71.2025 Starosty Łowickiego z dnia 22.12.2025 roku, stanowiącą załącznik nr 13 do SWZ oraz planem nasadzeń kompensacyjnych stanowiącym załącznik nr 14 do SWZ. Należy nasadzić drzewa w postaci wyrośniętych, wieloletnich sadzonek o prawidłowo ukształtowanym systemie korzeniowym oraz koronie. Sadzonki nie mogą mieć pokaleczonej kory oraz posiadać oznak chorobowych. Należy zastosować sadzonki o minimalnym obwodzie pani mierzonym na wysokości 100cm nie mniejszym niż 12. Posadzone drzewa należy opalikować. Stabilizację wykonać przy pomocy trzech sztuk palików o średnicy min 5 cm, łączonych w górnej części szprosami. Paliki powinny być też impregnowane ciśnieniowo. Drzewo umocować do palików używając taśm ogrodniczych do mocowania drzew o szerokości min. 30 mm. Bryłę korzeniową po posadzeniu ościółkować korą świeżą lub przekompostowaną (grubość warstwy 5-7 cm).
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki jego realizacji określa specyfikacja wykonania zamówienia wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 7
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 346980,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 567902,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 376427,17 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Grzegorz Panuszewski WIG-KOST
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 100214755
7.3.4) Miejscowość: Lenartów
7.3.5) Kod pocztowy: 99-414
7.3.6.) Województwo: łódzkie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-12
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 376427,17 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 3 miesiące
| 2026-06-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |