Wykoszenie poboczy, skarp i przeciwskarp dróg wojewódzkich powierzonych do utrzymania PZD w Pszczynie

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W PSZCZYNIE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00278359
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00278359/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-06-08 11:33
Lokalizacja
Pszczyna, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-70114fb3-622e-4963-a885-8c9b6175ecbd
Identyfikator
6381520000
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie trawników

Wykonawcy

1 przyznane

FRANCISZEK MENCNAROWSKIRudzica, PL · lot 0
187 702,27 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00278359 z dnia 2026-06-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykoszenie poboczy, skarp i przeciwskarp dróg wojewódzkich powierzonych do utrzymania PZD w Pszczynie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W PSZCZYNIE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276291963

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Tadeusza Sygietyńskiego 20

1.5.2.) Miejscowość: Pszczyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-200

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: 322128068

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@pzdpszczyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pzdpszczyna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://pzd-pszczyna.logintrade.net/zapytania_email,228834,2d215a3e5d4d54def21c127d345b4b0b.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykoszenie poboczy, skarp i przeciwskarp dróg wojewódzkich powierzonych do utrzymania PZD w Pszczynie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-70114fb3-622e-4963-a885-8c9b6175ecbd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278359

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027946/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Wykoszenie poboczy, skarp i przeciwskarp dróg wojewódzkich powierzonych do utrzymania PZD w Pszczynie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00199528

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PZD-ZP.271.1.6.2026.WM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 202706,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Wykoszenie poboczy, skarp i przeciwskarp dróg wojewódzkich powierzonych do utrzymania PZD w Pszczynie”
Usługi polegają na:
koszeniu trawy i niszczeniu chwastów na poboczach, skarpach i rowach tj.:
a) mechaniczne koszenie poboczy dróg, skarp i przeciwskarp rowów przydrożnych,
b) ręczne koszenie poboczy dróg, skarp i przeciwskarp rowów przydrożnych
na drodze wojewódzkiej nr 933 w Gminie Pawłowice (obwodnica Pawłowic), nr DW933 w gminie Pszczyna (obwodnica Pszczyny) oraz nr 935 w Gminie Suszec i Pszczyna.

4.5.3.) Główny kod CPV: 77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 4

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 187702,27 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 187702,27 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 187702,27 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Mentrans Mencnarowski Franciszek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9372334340

7.3.3) Ulica: Iłownica 174

7.3.4) Miejscowość: Rudzica

7.3.5) Kod pocztowy: 43-394

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 187702,27 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi