„Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych”

Gmina Płużnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00278535
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00278535/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-08 12:08
Lokalizacja
Płużnica, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-112fecfa-40d3-4e23-b4ac-c46e6620010d
Identyfikator
8781751431
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Paliwa drzewne

Wykonawcy

3 przyznane

MATEUSZ WASILEWSKIGrudziądz, PL · lot 0
85 992,4 PLN
MATEUSZ WASILEWSKIGrudziądz, PL · lot 1
74 776 PLN
MATEUSZ WASILEWSKIGrudziądz, PL · lot 2
13 085,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00278535 z dnia 2026-06-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
„Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Płużnica

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 871118810

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Płużnica, 60

1.5.2.) Miejscowość: Płużnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 87-214

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL616 - Grudziądzki

1.5.7.) Numer telefonu: 56 6875200

1.5.8.) Numer faksu: n/d

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pluznica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pluznica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1308791

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-112fecfa-40d3-4e23-b4ac-c46e6620010d

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278535

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009856/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Dostawa pelletu drzewnego do obiektów gminnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239660

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.4.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pelletu drzewnego w łącznej ilości 46 ton do kotłowni centralnego ogrzewania. (zamówienie podstawowe).
Podana ilość jest ilością zamówienia podstawowego. Oznacza to, że Zamawiający na pewno zakupi podstawowy zakres zamówienia.
Dostawa pelletu drzewnego dla Gminy Płużnica (46 ton) zamówienie podstawowe
1) Budynek Administracyjny Płużnica, Płużnica 58G, 87-214 Płużnica
od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. – 2 tony, od 01.01.2027 r. do końca trwania umowy – 2 tony, łącznie 4 tony,
2) Budynek Urzędu Gminy, Płużnica 60, 87-214 Płużnica
od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. – 5 ton, od 01.01.2027 r. do końca trwania umowy – 5 ton, łącznie 10 ton,
3) Budynek (Goryń 15A, 87-214 Płużnica)
od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. – 8 ton, od 01.01.2027 r. do końca trwania umowy – 8 ton, łącznie 16 ton,
4) Budynek świetlicy w Płąchawach 14, 87-214 Płużnica
od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. – 5 ton, od 01.01.2027 r. do końca trwania umowy – 4 ton, łącznie 9 ton,
5) Budynek świetlicy w Nowej Wsi Królewskiej 17A, 87-214 Płużnica
od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. – 4 tony, od 01.01.2027 r. do końca trwania umowy – 3 tony, łącznie 7 ton.
Ewentualne, dodatkowe, zamówienie w formie opcji – maksymalna dostawa pelletu wynosi do 13.8 tony.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.) Wartość części: 89943,38 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pelletu drzewnego w łącznej ilości 40 ton do kotłowni centralnego ogrzewania. (zamówienie podstawowe)
Podana ilość jest ilością zamówienia podstawowego. Oznacza to, że Zamawiający na pewno zakupi podstawowy zakres zamówienia.
Dostawa pelletu drzewnego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Płużnicy (40 ton) zamówienie podstawowe
1) Budynek w Płużnicy
od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. – 10 ton, od 01.01.2027 r. do końca trwania umowy – 30 ton, łącznie 40 ton.
Ewentualne, dodatkowe, zamówienie w formie opcji – maksymalna dostawa pelletu wynosi do 12 ton.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.) Wartość części: 78211,64 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa pelletu drzewnego w łącznej ilości 7 ton do kotłowni centralnego ogrzewania. (zamówienie podstawowe)
Podana ilość jest ilością zamówienia podstawowego. Oznacza to, że Zamawiający na pewno zakupi podstawowy zakres zamówienia.
Dostawa pelletu drzewnego dla Płużnickiego Centrum Usług Społecznych (7 ton) zamówienie podstawowe
1) Budynek Płużnickiego Centrum Usług Społecznych
od dnia podpisania umowy do 31.12.2026 r. – 3 tony, od 01.01.2027 r. do końca trwania umowy – 4 tony, łącznie 7 ton.
Ewentualne, dodatkowe, zamówienie w formie opcji – maksymalna dostawa pelletu wynosi do 2,1 tony.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09111400-4 - Paliwa drzewne

4.5.5.) Wartość części: 13687,04 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 85992,40 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 87248,20 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 85992,40 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKO-DOM2 Mateusz Wasilewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8762500975

7.3.3) Ulica: Łyskowskiego 47

7.3.4) Miejscowość: Grudziądz

7.3.5) Kod pocztowy: 86-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 85992,40 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 320 dni

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 74776,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 75868,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 74776,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EKO-DOM2 Mateusz Wasilewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8762500975

7.3.3) Ulica: Łyskowskiego 47

7.3.4) Miejscowość: Grudziądz

7.3.5) Kod pocztowy: 86-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 74776,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 320 dni

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13085,80 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13276,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13085,80 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Eko-Dom2 Mateusz Wasilewski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8762500975

7.3.3) Ulica: Łyskowskiego 47

7.3.4) Miejscowość: Grudziądz 47

7.3.5) Kod pocztowy: 86-300

7.3.6.) Województwo: kujawsko-pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13085,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 320 dni

2026-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy