Gmina Sadki. Dostawa energii elektrycznej do 31.12.2026r.

GMINA SADKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00278576
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00278576/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-06-08 12:15
Lokalizacja
Sadki, kujawsko-pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e8e003ac-336c-44f2-942d-062ba28b701f
Identyfikator
5581762871
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowaElektryczność

Wykonawcy

1 przyznane

NOVUM SPÓŁKA AKCYJNAWarszawa, PL · lot 0
208 270,53 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00278576 z dnia 2026-06-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Gmina Sadki. Dostawa energii elektrycznej do 31.12.2026r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SADKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092350903

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Strażacka 11

1.5.2.) Miejscowość: Sadki

1.5.3.) Kod pocztowy: 89-110

1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL617 - Inowrocławski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetarg@sadki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.sadki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1310017

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Gmina Sadki. Dostawa energii elektrycznej do 31.12.2026r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e8e003ac-336c-44f2-942d-062ba28b701f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278576

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00040986/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Gmina Sadki. Dostawa energii elektrycznej do 31.12.2026 r.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00241542

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.3.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 202965,9 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej w okresie od 01.07.2026r. do 31.12.2026r. o szacowanym wolumenie – 344,01 MWh oraz odbiór energii wyprodukowanej w OZE i wprowadzonej do sieci. Dane mają charakter orientacyjny.
2. Ilość układów pomiarowych rozliczających zużytą energię elektryczną 120 szt. - szczegółowy opis stanowi Załącznik nr 1 do SWZ.
3. Prognozowana ilość energii elektrycznej będąca przedmiotem zamówienia ma charakter orientacyjny i może odbiegać od faktycznie pobranej w okresie trwania umowy. Ilość energii elektrycznej oszacowana została na podstawie planowanych zużyć, danych historycznych o zużyciu energii elektrycznej
(12 m-cy).
Ilość energii elektrycznej podlegającej zakupowi nie obejmuje energii wyprodukowanej w mikroinstalacjach i zużytej przez odbiorców w ramach autokonsumpcji.
Wykonawca winien uwzględnić możliwe wahania poboru energii elektrycznej. Zmniejszenie lub zwiększenie ilości energii elektrycznej nie pociąga dla zamawiającego żadnych konsekwencji, poza koniecznością dokonania zapłaty za faktycznie pobraną ilość energii.
4. Zmiana sprzedawcy w odniesieniu do wszystkich PPE nastąpi po raz kolejny.
5. Postępowaniem nie zostały objęte PPE, w których energia elektryczna będzie przeznaczona na cele gospodarstwa domowego (grupa taryfowa G).
6. Zamawiający posiada umowy dystrybucyjne zawarte na czas nieoznaczony.
7. Instalacje wytwórcze:
1) W 8 PPE zamontowane są instalacje PV – moc instalacji, rok przyłączenia do sieci OSD opisane zostały w Załączniku nr 1 do SWZ.
2) We wszystkich PPE z instalacją wytwórczą odbiorcy posiadają status Prosumenta (umowy rozdzielone) i rozliczani są w systemie net-billing.
3) Szacowana ilość energii elektrycznej wprowadzonej do sieci do 31.12.2026r. – ok. 30,00 MWh.
4) W żadnym obiekcie nie są zamontowane magazyny energii
5) Żaden odbiorca nie jest wpisany do rejestru MIOZE.
8. Zamawiający nie planuje włączenia PPE objętych postępowaniem do spółdzielni energetycznej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09300000-2 - Energia elektryczna, cieplna, słoneczna i jądrowa

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

09310000-5 - Elektryczność

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 208270,53 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 282652,38 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 208270,53 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: NOVUM S.A.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9491924705

7.3.3) Ulica: Tadeusza Czackiego

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 00-043

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 208270,53 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-07-01 do 2026-12-31
2026-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy