Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Porażynie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”
Gmina Opalenica
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00278725
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00278725/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-06-08 12:41
- Lokalizacja
- Opalenica, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-535fb4ce-e569-49c4-95d6-412623b0c186
- Identyfikator
- 7881916724
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00278725 z dnia 2026-06-08 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Porażynie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Opalenica
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631258833
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: 3 Maja 1
1.5.2.) Miejscowość: Opalenica
1.5.3.) Kod pocztowy: 64-330
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@opalenica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.opalenica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13058411.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Porażynie w systemie „zaprojektuj i wybuduj”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-535fb4ce-e569-49c4-95d6-412623b0c186
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278725
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-08
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00018692/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Porażynie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.8.1.2026.MT
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie termomodernizacji budynku szkoły podstawowej w Porażynie wraz z robotami towarzyszącymi, na podstawie Audytu Energetycznego. Realizacja zadania odbywa się w trybie "zaprojektuj i zbuduj".
Zakres robót obejmuje w szczególności:
● Izolację termiczną ścian zewnętrznych części „nowej”.
● Izolację termiczną dachu płaskiego części „nowej”.
● Izolację termiczną poddasza „starego” budynku.
● Hydroizolację ścian fundamentowych części „nowej” (iniekcja).
● Wymianę okien i drzwi zewnętrznych.
● Wymianę obróbek blacharskich dachu płaskiego oraz parapetów zewnętrznych.
● Usprawnienie instalacji centralnego ogrzewania (wymiana grzejników z zaworami i głowicami termostatycznymi).
● Wymianę oświetlenia wewnętrznego na energooszczędne typu LED.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45321000-3 - Izolacja cieplna
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45443000-4 - Roboty elewacyjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej oferty przekracza środki, jakie zamawiający zamierza przeznaczać na realizację zamówienia| 2026-06-08 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |