Rozbudowa drogi powiatowej nr 1754 O Chmielowice – Prószków na odcinku Domecko – Nowa Kuźnia

Powiat Opolski -Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00279610
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00279610/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-08 18:36
Lokalizacja
Opole, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-25027279-5446-47dd-bf2d-786ed6e13b39
Identyfikator
7542565239
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnejRoboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacjiInstalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

Wykonawcy

1 przyznane

PD TRAKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKluczbork, PL · lot 0
2 887 465,96 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00279610 z dnia 2026-06-08

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 1754 O Chmielowice – Prószków na odcinku Domecko – Nowa Kuźnia

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Opolski -Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu

1.3.) Oddział zamawiającego: Zarząd Dróg Powiatowych w Opolu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531421584

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Książąt Opolskich 27

1.5.2.) Miejscowość: Opole

1.5.3.) Kod pocztowy: 45-005

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zdp.opole.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdp.opole.pl/291/strona-glowna.html

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-25027279-5446-47dd-bf2d-786ed6e13b39

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rozbudowa drogi powiatowej nr 1754 O Chmielowice – Prószków na odcinku Domecko – Nowa Kuźnia

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-25027279-5446-47dd-bf2d-786ed6e13b39

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279610

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-08

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00070940/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Rozbudowa drogi powiatowej nr 1754 O Chmielowice – Prószków na odc. Domecko – Nowa Kuźnia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00171927

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SG.261.1.5.2026.AK

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zmówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 1754 O, ulicy Opolskiej w miejscowości Domecko. Zakres rozbudowy drogi obejmuje odcinek długości ok. 898 m od działki nr 57 do działki nr 258. Projekt zakłada: budowę drogi dla pieszych, przebudowę zjazdów, budowę odwodnienia, budowę oświetlenia przejść dla pieszych, remont nawierzchni jezdni i jej poszerzenie do 6,0 m, budowę kanału technologicznego, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.
Zadanie swoim zakresem obejmuje m.in.:
- opracowanie i zatwierdzenie projektu tymczasowej organizacji ruchu,
- dostarczenie, montaż, utrzymanie i demontaż tymczasowego oznakowania;
- wytyczenie obiektu, roboty pomiarowe, pomiary i mapy powykonawcze,
- wyniesienie i stabilizacje nowych granic pasa drogowego,
- roboty rozbiórkowe m.in.: istniejących nawierzchni , podbudów, frezowanie, rozbiórka przepustów;
- ustawienie krawężników i obrzeży;
- wykonanie ścieku ulicznego prefabrykowanego,
- wykonanie poszerzenia jezdni,
- budowę drenu francuskiego,
- remont nawierzchni jezdni,
- budowa drogi dla pieszych,
- wykonanie i przebudowa zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej,
- wykonanie pobocza z kruszywa,
- humusowanie z obsianiem,
- oznakowanie docelowe poziome (malowanie grubowarstwowe) i pionowe oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
- prace towarzyszące: regulacja urządzeń obcych, zabezpieczenie kabli podziemnych,
- usunięcie kolizji z infrastrukturą towarzyszącą podziemną,
- usunięcie ewentualnie kolidujących drzew i krzewów,
- regulacje urządzeń obcych,
- oczyszczenie rowów z wyprofilowaniem dna i skarp;
- oczyszczenie skarp i dna kanałów płytami prefabrykowanymi,
- roboty branży kanalizacyjnej – budowa kanalizacji deszczowej – zgodnie z projektem i uzgodnieniami;
- roboty elektroenergetyczne – budowa oświetlenia przejść dla pieszych zgodnie z projektem i uzgodnieniami oraz przebudowa istniejącego oświetlenia;
- roboty teletechniczne – budowa kanału technologicznego i zabezpieczenie istniejących kabli światłowodowych - zgodnie z projektem i uzgodnieniami;
- pozostałe roboty niezbędne do wykonania zgodnie z projektem, pozwoleniem wodnoprawnym i uzgodnieniami.

Szczegółowo przedmiot zamówienia określony został w Tomie II - III SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

45255600-5 - Roboty w zakresie kładzenia rur w kanalizacji

45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2887465,96 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3729836,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2887465,96 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PD TRAKT Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7511780178

7.3.3) Ulica: ul. Matejki 1

7.3.4) Miejscowość: Kluczbork

7.3.5) Kod pocztowy: 46-200

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2887465,96 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-08 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane