Wykonanie usługi zarządzania
Gmina Olesno
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00280421
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00280421/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-06-09 10:48
- Lokalizacja
- Olesno, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-274bda32-70a1-4733-8bb8-0abfed877437
- Identyfikator
- 5761562352
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00280421 z dnia 2026-06-09 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie usługi zarządzania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olesno
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398600
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pieloka 21
1.5.2.) Miejscowość: Olesno
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-300
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@olesno.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.olesno.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie usługi zarządzania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-274bda32-70a1-4733-8bb8-0abfed877437
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280421
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-09
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00214727
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności:
zamówienie udzielane jest przez zamawiającego, o którym mowa w art. 4 i art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP, osobie prawnej, jeżeli spełnione są łącznie następujące warunki:
a) zamawiający sprawuje nad tą osobą prawną kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami, polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej; warunek ten jest również spełniony, gdy kontrolę taką sprawuje inna osoba prawna kontrolowana przez zamawiającego w taki sam sposób,
b) ponad 90% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę lub przez inną osobę prawną, nad którą ten zamawiający sprawuje kontrolę, o której mowa w lit. a,
c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.20.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 895585,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie usługi zarządzania obiektami sportowymi w Oleśnie w zakresie: CZĘŚĆ nr 1 -
Kompleksowa obsługa i zarządzanie Kompleksem Sportowo-Rekreacyjnym, zlokalizowanym w Oleśnie przy ul. Kościuszki 17, obejmującym basen otwarty oraz obiekty sportowo-rekreacyjne znajdujące się na terenie kompleksu wraz z całą infrastrukturą.
CZĘŚĆ nr 2 -
Wykonanie usługi zarządzania halą tenisową znajdującą się przy ul. Wachowskiej w Oleśnie.
Szczegółowy zakres realizacji przedmiotu zamówienia został określony w projekcie umowy, stanowiącym załącznik do niniejszego Zaproszenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 79420000-4 - Usługi związane z zarządzaniem
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Oleśnie Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761575805
7.3.4) Miejscowość: Olesno
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-25
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1101570,26 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-31SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
1. Umowa o zarządzanie kompleksem sportowo-rekreacyjnym na ul. Kościuszki 17 w Oleśnie - podpisana 25.05.2026 r. na kwotę 972706,85 zł brutto2. Umowa o zarządzanie halą tenisową znajdującą się przy ul. Wachowskiej w Oleśnie - podpisana 25.05.2026 r. na kwotę 128863,41 zł brutto
| 2026-06-09 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |