Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz MOPS w Starogardzie Gdańskim

GMINA MIEJSKA STAROGARD GDAŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00281341
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00281341/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-09 13:46
Lokalizacja
Starogard Gdański, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-81a8a7b7-193c-4ea6-bb9c-81c2509bf53f
Identyfikator
5922045396
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie zagospodarowania terenu

Wykonawcy

1 przyznane

PATRYK ŁABUŃSKIBobowo, PL · lot 1
1 890 000 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00281341 z dnia 2026-06-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz MOPS w Starogardzie Gdańskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIEJSKA STAROGARD GDAŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675652

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Gdańska 6

1.5.2.) Miejscowość: Starogard Gdański

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-200

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@um.starogard.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.starogard.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1274219

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Termomodernizacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz MOPS w Starogardzie Gdańskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-81a8a7b7-193c-4ea6-bb9c-81c2509bf53f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281341

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023506/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 Zintegrowany projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Starogardzie Gdańskim - PSP 2, MOPS

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zintegrowany projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Starogardzie Gdańskim

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00149932

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RZP.271.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego robót budowlanych polegających na termomodernizacji Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starogardzie Gdańskim (szkoła + sala gimnastyczna) realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej w ramach zadania Zintegrowany projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Starogardzie Gdańskim – PSP 2.
Przedmiot zamówienia obejmuje prace budowlane (w tym m.in. docieplenie ścian, stropodachów, wymiana stolarki drzwiowej, okiennej, wymiana oświetlenia, modernizacja instalacji c.o.) oraz inne prace niezbędne dla poprawnego zrealizowania przedmiotu zamówienia. Wykonawca ponosi pełną i całkowitą odpowiedzialność za poprawne zrealizowanie przedmiotu zamówienia od momentu podpisania umowy do upływu okresu gwarancji za przedmiot zamówienia.
2. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt:
1) zabezpieczy obsługę geodezyjną, geologiczną i geotechniczną;
2) wykona tablice informujące o dofinansowaniu;
3) uzyska wszystkie zgody, warunki, opinie, zezwolenia, decyzje i uzgodnienia niezbędne do prawidłowego zrealizowania inwestycji.
3. Teren budowy zostanie przekazany Wykonawcy po uzyskaniu wszelkich wymaganych przepisami prawa zezwoleń i wypełnieniu wszystkich obowiązków wymaganych przed rozpoczęciem robót budowlanych. Zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania terenu budowy w częściach, dla których wykonywanie prac będzie możliwe pod kątem prawnym i technicznym. Rozpoczęcie realizacji robót nastąpi niezwłocznie po przekazaniu te-renu budowy z uwzględnieniem terminów wynikających z ustawy Prawo budowlane.
4. Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami prawa, pozostałymi dokumentami umownymi, zasadami sztuki budowlanej, bezpieczeństwa budowy oraz przyszłej eksploatacji, przy zachowaniu wysokiej jakości zastosowanych materiałów i rozwiązań oraz w sposób zapewniający przyszłe bezawaryjne i ekonomiczne użytkowanie powstałej infrastruktury zgodnie z jej planowanym przeznaczeniem, zapewnienie uzyskania niezbędnych pozwoleń, decyzji, zezwoleń, w ra-mach zadeklarowanej przez Wykonawcę ceny ryczałtowej, a także usunięcie wszystkich wad i usterek, które wystąpią w okresie rękojmi i udzielonej przez Wykonawcę gwarancji.
5. Przez okres udzielonej gwarancji serwisowanie, przeglądy i materiały eksploatacyjne urządzeń są po stronie Wykonawcy.
6. Do wyceny należy przyjąć również:
1) stolarkę okienną w kolorze białym,
2) wykonanie i montaż tablicy informacyjnej o dofinansowaniu inwestycji ze środków UE, wymiary tablicy 120 cm x 60 cm – dotyczy to każdej części zamówienia.
Uwaga:
Ze względu na specyfikę obiektu (czynna szkoła) należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia prac. Teren budowy należy odpowiednio zabezpieczyć.
7. Zamówienie jest dofinansowane ze środków UE w ramach działania Działanie 2.3. Efektywność energetyczna – ZIT poza terenem obszaru metropolitalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Tytuł projektu: „Zintegrowany projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Starogardzie Gdańskim”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.5.) Wartość części: 4227295,45 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego robót budowlanych polegających na termomodernizacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej realizowanych na podstawie dokumentacji projektowej w ramach zadania Zintegrowany projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Starogardzie Gdańskim – MOPS.
Przedmiot zamówienia obejmuje prace budowlane (w tym m.in. docieplenie ścian, stropodachów, wymiana stolarki okiennej, wymiana oświetlenia, modernizacja instalacji c.o.) oraz inne prace niezbędne dla poprawnego zrealizowania przedmiotu zamówienia. Wykonawca ponosi pełną i całkowitą odpowiedzialność za poprawne zrealizowanie przedmiotu zamówienia od momentu podpisania umowy do upływu okresu gwarancji za przedmiot zamówienia.
2. Wykonawca we własnym zakresie i na własny koszt:
1) zabezpieczy obsługę geodezyjną, geologiczną i geotechniczną;
2) wykona tablice informujące o dofinansowaniu;
3) uzyska wszystkie zgody, warunki, opinie, zezwolenia, decyzje i uzgodnienia niezbędne do prawidłowego zrealizowania inwestycji.
3. Teren budowy zostanie przekazany Wykonawcy po uzyskaniu wszelkich wymaganych przepisami prawa zezwoleń i wypełnieniu wszystkich obowiązków wymaganych przed rozpoczęciem robót budowlanych. Zamawiający dopuszcza możliwość przekazywania terenu budowy w częściach, dla których wykonywanie prac będzie możliwe pod kątem prawnym i technicznym. Rozpoczęcie realizacji robót nastąpi niezwłocznie po przekazaniu te-renu budowy z uwzględnieniem terminów wynikających z ustawy Prawo budowlane.
4. Realizacja przedmiotu zamówienia odbywać się będzie zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami prawa, pozostałymi dokumentami umownymi, zasadami sztuki budowlanej, bezpieczeństwa budowy oraz przyszłej eksploatacji, przy zachowaniu wysokiej jakości zastosowanych materiałów i rozwiązań oraz w sposób zapewniający przyszłe bezawaryjne i ekonomiczne użytkowanie powstałej infrastruktury zgodnie z jej planowanym przeznaczeniem, zapewnienie uzyskania niezbędnych pozwoleń, decyzji, zezwoleń, w ra-mach zadeklarowanej przez Wykonawcę ceny ryczałtowej, a także usunięcie wszystkich wad i usterek, które wystąpią w okresie rękojmi i udzielonej przez Wykonawcę gwarancji.
5. Przez okres udzielonej gwarancji serwisowanie, przeglądy i materiały eksploatacyjne urządzeń są po stronie Wykonawcy.
6. Do wyceny należy przyjąć również:
1) w budynku MOPS należy wykonać wymianę instalacji wodociągowej oraz co (zgodnie z dokumentacją techniczną),
2) wykonanie i montaż tablicy informacyjnej o dofinansowaniu inwestycji ze środków UE, wymiary tablicy 120 cm x 60 cm – dotyczy to każdej części zamówienia.
Uwaga:
Ze względu na specyfikę obiektu (czynny MOPS) należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia prac. Teren budowy należy odpowiednio zabezpieczyć.
7. Zamówienie jest dofinansowane ze środków UE w ramach działania Działanie 2.3 Efektywność energetyczna – ZIT poza terenem obszaru metropolitalnego Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027. Tytuł projektu: „Zintegrowany projekt termomodernizacji obiektów użyteczności publicznej w Starogardzie Gdańskim”.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

4.5.5.) Wartość części: 1606932,75 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający prowadził postępowanie na podstawie art. 275 pkt 2 Ustawy. Postępowanie zostało podzielone na dwie części. Zamawiający podjął decyzję o przeprowadzeniu negocjacji w zakresie części I postępowanie. Zgodnie z art. 289 ust. 2 Ustawy ofertę Wykonawcy niezaproszonego do negocjacji uznaje się za odrzuconą. Biorąc powyższe pod uwagę w postępowaniu pozostały trzy oferty złożone przez następujących Wykonawców:
1. Polbud Zblewo Sp. z o.o., ul. Białachowska 1a, 83-210 Zblewo;
2. IZABELA MIELEWCZYK KAMBUD, ul. Kocborowska 7-9, 83-200 Starogard Gdański;
3. Przedsiębiorstwo Budowlane KZB Sp. z o.o., ul. Droga Kręta 2A, 86-300 Grudziądz.
Biorąc pod uwagę fakt, że oferty wszystkich powyższych Wykonawców podlegają odrzuceniu zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu części I postępowania.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 9

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 11

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1890000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4204489,32 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1890000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Ogólnobudowlane Mat Bud Patryk Łabuński

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5921956718

7.3.3) Ulica: Spokojna 6

7.3.4) Miejscowość: Bobowo

7.3.5) Kod pocztowy: 83-212

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-13

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1890000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-06-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane