"Budowa budynku Klubu Seniora z częścią administracyjną oraz poczekalnią zajezdni autobusowej w Łącku z możliwością wykorzystania jego kondygnacji podziemnej jako Miejsca Doraźnego Schronienia"

Gmina Łącko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00281649
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00281649/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-06-09 14:45
Lokalizacja
Łącko, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1fd020c4-1ab5-4e33-b5bd-e1987c8f49ab
Identyfikator
7343514742
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie budynkówRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeRoboty instalacyjne w budynkachRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowejRoboty w zakresie kanalizacji ściekowejRoboty instalacyjne hydrauliczneInstalowanie centralnego ogrzewaniaRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne gazoweInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychWykonywanie badańRoboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznychKabel niskiego napięcia

Wykonawcy

1 przyznane

JAN WAZKoniuszowa, PL · lot 0
5 263 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00281649 z dnia 2026-06-09

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Budowa budynku Klubu Seniora z częścią administracyjną oraz poczekalnią zajezdni autobusowej w Łącku z możliwością wykorzystania jego kondygnacji podziemnej jako Miejsca Doraźnego Schronienia"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Łącko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491892423

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Łącko 445

1.5.2.) Miejscowość: Łącko

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-390

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 18 4140710

1.5.8.) Numer faksu: 18 4140740

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@lacko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lacko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lacko

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Budowa budynku Klubu Seniora z częścią administracyjną oraz poczekalnią zajezdni autobusowej w Łącku z możliwością wykorzystania jego kondygnacji podziemnej jako Miejsca Doraźnego Schronienia"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1fd020c4-1ab5-4e33-b5bd-e1987c8f49ab

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00281649

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-06-09

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071794/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Budowa budynku Klubu Seniora z częścią administracyjną oraz poczekalnią zajezdni autobusowej w Łącku

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00150621

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RIR.271.1.10.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z rozbiórką istniejącego budynku zajezdni autobusowej oraz wybudowaniem w jego miejscu budynku Klubu Seniora z częścią administracyjną oraz poczekalnią zajezdni autobusowej z możliwością wykorzystania jego kondygnacji podziemnej jako Miejsca Doraźnego Schronienia (M.D.S.) – w zakresie robót ogólnobudowlanych, sanitarnych, elektrycznych, telekomunikacyjnych, drogowych, zagospodarowania terenu oraz wyposażenia budynku w miejscowości Łącko (dz. ew. nr 1790/3, 1790/4 i 1790/5), na zasadach określonych w SWZ.
Zamówienie obejmuje:
 Wykonanie robót rozbiórkowych (m.in.: wykonanie ogrodzenia terenu budowy, organizacja placu budowy; rozbiórka istniejącego budynku),
 Wykonanie stanu surowego (m.in.: roboty ziemne; fundamenty i elementy konstrukcyjne piwnic; izolacje - fundamenty, kondygnacja podziemna; schody zewnętrzne do M.D.S.; wyjście zapasowe z M.D.S.; zasypanie wykopów, wykonanie drenażu; elementy konstrukcyjne – parter; elementy konstrukcyjne – poddasze; ścianki działowe, trzony kominowe; konstrukcja, pokrycie dachu, docieplenie stropu oraz wylewka),
 Wykonanie robót wykończeniowych (m.in.: stolarka okienna i drzwiowa zewnętrzna; docieplenie ścian zewnętrznych budynku z wykonaniem elewacji i robót towarzyszących; balustrady, pochwyty schodów zewnętrznych; tynki wewnętrzne; podkłady i podłoża pod warstwy wykończeniowe podłóg; okładziny podłóg i ścian; stolarka drzwiowa wewnętrzna; roboty malarskie i pozostałe roboty wykończeniowe; dostawa i montaż windy dla osób niepełnosprawnych),
 Wykonanie robót związanych z zagospodarowaniem terenu przy budynku (m.in.: roboty rozbiórkowe - związane z zagospodarowaniem terenu; drogi wewnętrzne, parkingi, chodniki, zagospodarowanie terenu),
 Wykonanie robót sanitarnych w zakresie instalacji wod-kan, instalacji C.O oraz C.W.O., klimatyzacji, wentylacji, kanalizacji deszczowej (m.in.: instalacja centralnego ogrzewania, instalacja wody, instalacja kanalizacji, instalacja wentylacja, instalacja klimatyzacji VRF, zewnętrzna instalacja kanalizacji deszczowej, wymiana istniejącego przyłącza wodociągowego, przebudowa istniejącej zewnętrznej kanalizacji sanitarnej),
 Wykonanie robót związanych z budową instalacji elektrycznych i niskoprądowych (m.in.: budowa przeciwpożarowego wyłącznika prądu WG-PPOŻ; budowa WLZ i koryt kablowych; budowa rozdzielnic; budowa instalacji gniazd, wypustów 1-fazowych 3-fazowych; budowa instalacji gniazd 1-fazowych dedykowanych DATA, budowa instalacji oświetlenia podstawowego i zewnętrznego; budowa instalacji awaryjnego oświetlenia ewakuacyjnego i dodatkowego kierunkowego; budowa instalacji oddymiania klatki schodowej; budowa instalacji okablowania strukturalnego; budowa instalacji przyzywowej dla niepełnosprawnych; budowa instalacji monitoringu CCTV; budowa instalacji sygnalizacji włamania i napadu SSWiN; budowa instalacji przepięciowej; budowę instalacji odgromowej i uziemiającej; budowa instalacji miejscowych szyn wyrównawczych),
 Wykonanie robót związanych z przebudową sieci energetycznej nN (m.in.: demontaż przęsła sieci napowietrznej nN; budowa linii kablowej nN),
 Wykonanie robót związanych z budową przyłącza telekomunikacyjnego kablowego do budynku Klubu Seniora i sklepu wielobranżowego oraz demontaż istniejącego przyłącza napowietrznego (budowa przyłącza; prace demontażowe).
Projektowany budynek jest podpiwniczony, trzykondygnacyjny. Budynek w kondygnacji podziemnej mieści pomieszczenia należące do Klubu Seniora m.in. pomieszczenia gospodarcze oraz pomieszczenia techniczne m.in. kotłownia, wentylatornia, kondygnacja ta może zostać wykorzystana jako Miejsce Doraźnego Schronienia. Na parterze mieszczą się pomieszczenia Klubu Seniora m.in. kuchnia, jadalnia, toalety, pomieszczenie ogólne Klubu oraz poczekalnia autobusowa z kolei na poddaszu projektowane są pomieszczenia biurowe. Budynek przewidziano do realizacji w technologii tradycyjnej murowanej, z zastosowaniem elementów betonowych, żelbetowych i drewnianych.
W budynku instalacja C.O. oparta jest na pompie ciepła o mocy 30kW oraz kotle gazowym o mocy 24kW. Budynek wyposażony jest w instalacje wentylacji mechanicznej z czterema centralami. W skład instalacji klimatyzacji wchodzą dwie jednostki zewnętrzne o łącznej mocy 50,4kW oraz piętnastoma jednostkami wewnętrznymi o łącznej mocy 47,1kW. Kanalizacja sanitarna ma zostać wpięta do istniejącej kanalizacji. Kanalizacja deszczowa zostanie podłączona do istniejącej kanalizacji deszczowej. Przyłącz wody natomiast zostanie przerobiony zgodnie z dokumentacją projektową.
2. Podczas prowadzonych prac należy zapewnić dojście i dojazd do istniejących obiektów, ograniczając do niezbędnego minimum uciążliwości spowodowane pracami budowlanymi. Materiały z rozbiórki należy zakwalifikować jako gruz lub materiał nadający się do powtórnego użytku. Gruz zostanie wywieziony przez Wykonawcę z placu budowy do miejsca zutylizowania, a materiały nadające się do powtórnego użytku Wykonawca wywiezie z placu budowy w miejsce wskazane przez Zamawiającego.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa wraz z projektem zmienionym stanowiąca zał. nr 4 do SWZ, zapisy SWZ, Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót stanowiące zał. nr 10 do SWZ. Zamawiający dołącza również przedmiary robót stanowiące zał. nr 9 do SWZ z zastrzeżeniem, że mają one jedynie charakter poglądowy i informacyjny oraz należy je traktować w sposób pomocniczy do dokumentacji projektowej i STWiOR, przy określeniu rzeczywistego zakresu robót składających się na przedmiot zamówienia. Warunki realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego stanowiących zał. nr 3 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45333000-0 - Roboty instalacyjne gazowe

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

71355200-3 - Wykonywanie badań

45232210-7 - Roboty budowlane zakresie budowy linii napowietrznych

31321210-7 - Kabel niskiego napięcia

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5263000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6147743,57 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5263000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Ogólnobudowlany Jan Waz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7341025329

7.3.4) Miejscowość: Koniuszowa

7.3.5) Kod pocztowy: 33-326

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-05-27

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5263000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące

2026-06-09 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane